Broer voormalige paus Benedictus overleden
BERLIJN (ANP/RTR) - Georg Ratzinger, de broer van de voormalige paus Benedictus die decennia lang een zeer nauwe relatie met zijn broer koesterde, is op 96-jarige leeftijd overleden in de Duitse stad Regensburg. Dat meldde de publieke omroep BR woensdag.
In juni had Benedictus, 93 jaar, vijf dagen in zijn geboorteland Duitsland doorgebracht om zijn zieke broer, die ook priester was, te bezoeken.
Het was voor het eerst dat Benedictus Italië verliet sinds 2013, toen hij de eerste paus in zes eeuwen was die aftrad.
Georg en Benedictus gingen in januari 1946 naar een seminarie waar ze beiden tegelijkertijd opgeleid werden tot priester. Daarvoor hadden ze beiden in het leger gediend tot de nederlaag van nazi-Duitsland aan het einde van de Tweede Wereldoorlog.
Ook nadat Benedictus in 2005 tot paus was verheven, bleven ze nauw met elkaar in contact. Georg vertelde de krant Welt am Sonntag dat zijn broer hem regelmatig belde op een privételefoon waarvan alleen de paus het nummer kende.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.
20 minuten geledenMADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag opnieuw rellen uitgebroken. Op verschillende plaatsen in het land waren er confrontaties tussen demonstranten en politie. Tot iets voor 20.00 uur waren 422 arrestaties verricht, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in Frankrijk om te demonstreren. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken gaat het tot dusver om 15.000 mensen verspreid door het land en is de situatie "over het algemeen rustig".
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Studenten- en scholierenvakbonden roepen op tot nieuwe blokkades van universiteiten en middelbare scholen in Frankrijk, op dinsdag en donderdag. Dat berichten Franse media.
5 uur geleden