Broer voormalige paus Benedictus overleden
BERLIJN (ANP/RTR) - Georg Ratzinger, de broer van de voormalige paus Benedictus die decennia lang een zeer nauwe relatie met zijn broer koesterde, is op 96-jarige leeftijd overleden in de Duitse stad Regensburg. Dat meldde de publieke omroep BR woensdag.
In juni had Benedictus, 93 jaar, vijf dagen in zijn geboorteland Duitsland doorgebracht om zijn zieke broer, die ook priester was, te bezoeken.
Het was voor het eerst dat Benedictus Italië verliet sinds 2013, toen hij de eerste paus in zes eeuwen was die aftrad.
Georg en Benedictus gingen in januari 1946 naar een seminarie waar ze beiden tegelijkertijd opgeleid werden tot priester. Daarvoor hadden ze beiden in het leger gediend tot de nederlaag van nazi-Duitsland aan het einde van de Tweede Wereldoorlog.
Ook nadat Benedictus in 2005 tot paus was verheven, bleven ze nauw met elkaar in contact. Georg vertelde de krant Welt am Sonntag dat zijn broer hem regelmatig belde op een privételefoon waarvan alleen de paus het nummer kende.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/RTR) - Nepal heeft mogelijk 4 tot 5 miljard dollar nodig voor de wederopbouw na de zware overstromingen van deze week. Dat zei minister van Financiën Swarnim Wagle, die benadrukte dat het ging om een schatting.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een militaire rechtbank heeft de bekentenissen van Khalid Sheikh Mohammed ongeldig verklaard. Daarover berichten diverse Amerikaanse media, waaronder The New York Times. Sheikh Mohammed zou het "meesterbrein" achter de aanslagen van 11 september 2001 zijn geweest waarbij bijna 3.000 mensen omkwamen.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Nepal heeft na de verwoestende overstromingen deze week buitenlandse specialistische hulp nodig, maar niet bij de algemene zoek- en reddingsoperaties. Dat zegt de Nepalese minister van Buitenlandse Zaken Shisir Khanal tegen Reuters.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/DPA) - De zeestrijdkrachten van de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) zeggen de volledige controle te hebben over de Straat van Hormuz. Dat meldde de IRG vrijdag op Telegram.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS hebben een overeenkomst gesloten met Venezuela over "de grootste oliedeal in de wereldgeschiedenis". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
7 uur geledenNEW ORLEANS (ANP/RTR/AFP) - De Britse radicaalrechtse politiek commentator en influencer Milo Yiannopoulos is aangehouden door de Amerikaanse immigratiedienst (ICE), zo bleek vrijdag uit documenten van de dienst. Eerder nog prees Yiannopoulos het werk van diezelfde ICE.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In het centrum van Washington hebben volgens Amerikaanse media honderden mensen betoogd voor burgerrechten, raciale gelijkheid en eerlijker stemrecht. Tot de betoging bij het Lincoln Memorial was opgeroepen door onder meer burgerrechtenbewegingen en vakbonden.
10 uur geleden