Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Broer van Djokovic: Novak laat zien dat hij een groot man is

Broer van Djokovic: Novak laat zien dat hij een groot man is

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft "doorzettingsvermogen getoond" en een "groot vertrouwen in zichzelf". Dat zei zijn broer Djordje nadat de Servische nummer 1 van de wereld de rechtszaak over zijn uitzetting in Australië had gewonnen.

Rechter Antony Kelly oordeelde dat het visum van Djokovic onterecht was ingetrokken en besliste dat de tennisser onmiddellijk het detentiehotel waar hij verbleef mag verlaten. Hij mag wat de rechter betreft meedoen aan de Australian Open. "Novak heeft laten zien dat hij een groot man is", zei Djordje op de Servische televisie. Hij bekende dat de familie thuis in Servië "een slapeloze nacht" had doorgebracht.

Nog altijd verkeert Djokovic in onzekerheid. Hij heeft weliswaar zijn rechtszaak gewonnen, maar de Australische minister van Immigratie, Alex Hawke, heeft echter de bevoegdheid om Djokovic alsnog het land uit te laten zetten en denkt daar nu over na. "Novak overlegt met zijn advocaten over hoe het verder moet. Hij bekijkt alle opties. Dit was een grote nederlaag voor de Australische regering en daar hebben ze het moeilijk mee."

De rechtszaak in Melbourne trok wereldwijd aandacht en een groep supporters van de Servische tennisser had zich zelfs verzameld bij het rechtsgebouw. Zij reageerden aanvankelijk met grote vreugde op het bericht dat Djokovic in het gelijk was gesteld, maar de sfeer werd grimmig toen duidelijk werd dat de tennisser mogelijk alsnog het land moet verlaten. De politie moest met pepperspray ingrijpen toen een groep fans een auto bestormde waarin ze meende Djokovic te zien zitten.

Meer uit Sport

Opnieuw wereldbekerzege Brand in veldrit van Namen

NAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.

26 minuten geleden
Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

21 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

23 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

23 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

1 dag geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

1 dag geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

1 dag geleden