Broer van Djokovic: Novak laat zien dat hij een groot man is
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft "doorzettingsvermogen getoond" en een "groot vertrouwen in zichzelf". Dat zei zijn broer Djordje nadat de Servische nummer 1 van de wereld de rechtszaak over zijn uitzetting in Australië had gewonnen.
Rechter Antony Kelly oordeelde dat het visum van Djokovic onterecht was ingetrokken en besliste dat de tennisser onmiddellijk het detentiehotel waar hij verbleef mag verlaten. Hij mag wat de rechter betreft meedoen aan de Australian Open. "Novak heeft laten zien dat hij een groot man is", zei Djordje op de Servische televisie. Hij bekende dat de familie thuis in Servië "een slapeloze nacht" had doorgebracht.
Nog altijd verkeert Djokovic in onzekerheid. Hij heeft weliswaar zijn rechtszaak gewonnen, maar de Australische minister van Immigratie, Alex Hawke, heeft echter de bevoegdheid om Djokovic alsnog het land uit te laten zetten en denkt daar nu over na. "Novak overlegt met zijn advocaten over hoe het verder moet. Hij bekijkt alle opties. Dit was een grote nederlaag voor de Australische regering en daar hebben ze het moeilijk mee."
De rechtszaak in Melbourne trok wereldwijd aandacht en een groep supporters van de Servische tennisser had zich zelfs verzameld bij het rechtsgebouw. Zij reageerden aanvankelijk met grote vreugde op het bericht dat Djokovic in het gelijk was gesteld, maar de sfeer werd grimmig toen duidelijk werd dat de tennisser mogelijk alsnog het land moet verlaten. De politie moest met pepperspray ingrijpen toen een groep fans een auto bestormde waarin ze meende Djokovic te zien zitten.
Meer uit Sport
CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
8 minuten geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een ruime zege op Pakistan (7-3) geboekt in de Pro League. Thierry Brinkman en Guus Jansen scoorden tweemaal in het Argentijnse Santiago del Estero. Thijs van Dam, Timo Broers en Jorrit Croon troffen eveneens doel voor de ploeg van bondscoach Jeroen Delmée.
34 minuten geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben ook hun tweede duel in de Pro League gewonnen. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren versloeg voor de tweede keer Duitsland (5-1) in Santiago del Estero.
35 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.
11 uur geledenHAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.
11 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.
13 uur geleden