Broer van Djokovic: Novak laat zien dat hij een groot man is
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft "doorzettingsvermogen getoond" en een "groot vertrouwen in zichzelf". Dat zei zijn broer Djordje nadat de Servische nummer 1 van de wereld de rechtszaak over zijn uitzetting in Australië had gewonnen.
Rechter Antony Kelly oordeelde dat het visum van Djokovic onterecht was ingetrokken en besliste dat de tennisser onmiddellijk het detentiehotel waar hij verbleef mag verlaten. Hij mag wat de rechter betreft meedoen aan de Australian Open. "Novak heeft laten zien dat hij een groot man is", zei Djordje op de Servische televisie. Hij bekende dat de familie thuis in Servië "een slapeloze nacht" had doorgebracht.
Nog altijd verkeert Djokovic in onzekerheid. Hij heeft weliswaar zijn rechtszaak gewonnen, maar de Australische minister van Immigratie, Alex Hawke, heeft echter de bevoegdheid om Djokovic alsnog het land uit te laten zetten en denkt daar nu over na. "Novak overlegt met zijn advocaten over hoe het verder moet. Hij bekijkt alle opties. Dit was een grote nederlaag voor de Australische regering en daar hebben ze het moeilijk mee."
De rechtszaak in Melbourne trok wereldwijd aandacht en een groep supporters van de Servische tennisser had zich zelfs verzameld bij het rechtsgebouw. Zij reageerden aanvankelijk met grote vreugde op het bericht dat Djokovic in het gelijk was gesteld, maar de sfeer werd grimmig toen duidelijk werd dat de tennisser mogelijk alsnog het land moet verlaten. De politie moest met pepperspray ingrijpen toen een groep fans een auto bestormde waarin ze meende Djokovic te zien zitten.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
11 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
13 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
14 uur geleden