Broer van Djokovic: Novak laat zien dat hij een groot man is
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft "doorzettingsvermogen getoond" en een "groot vertrouwen in zichzelf". Dat zei zijn broer Djordje nadat de Servische nummer 1 van de wereld de rechtszaak over zijn uitzetting in Australië had gewonnen.
Rechter Antony Kelly oordeelde dat het visum van Djokovic onterecht was ingetrokken en besliste dat de tennisser onmiddellijk het detentiehotel waar hij verbleef mag verlaten. Hij mag wat de rechter betreft meedoen aan de Australian Open. "Novak heeft laten zien dat hij een groot man is", zei Djordje op de Servische televisie. Hij bekende dat de familie thuis in Servië "een slapeloze nacht" had doorgebracht.
Nog altijd verkeert Djokovic in onzekerheid. Hij heeft weliswaar zijn rechtszaak gewonnen, maar de Australische minister van Immigratie, Alex Hawke, heeft echter de bevoegdheid om Djokovic alsnog het land uit te laten zetten en denkt daar nu over na. "Novak overlegt met zijn advocaten over hoe het verder moet. Hij bekijkt alle opties. Dit was een grote nederlaag voor de Australische regering en daar hebben ze het moeilijk mee."
De rechtszaak in Melbourne trok wereldwijd aandacht en een groep supporters van de Servische tennisser had zich zelfs verzameld bij het rechtsgebouw. Zij reageerden aanvankelijk met grote vreugde op het bericht dat Djokovic in het gelijk was gesteld, maar de sfeer werd grimmig toen duidelijk werd dat de tennisser mogelijk alsnog het land moet verlaten. De politie moest met pepperspray ingrijpen toen een groep fans een auto bestormde waarin ze meende Djokovic te zien zitten.
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.
12 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
1 dag geleden