Broer Russische oppositieleider Navalni opgepakt
MOSKOU (ANP/DPA/AFP) - De Russische politie heeft woensdag Oleg Navalni, broer van oppositieleider Alexej Navalni, aangehouden. Dat gebeurde nadat de politie een appartement van de familie Navalni had doorzocht, aldus medewerkers van Alexej Navalni. Het is niet bekend waarom Oleg Navalni is opgepakt.
Ook andere panden van de familie Navalni en van mensen die met de oppositieleider samenwerken zijn doorzocht. Een medewerker van Navalni zei dat de politie bij de doorzoeking een computer in beslag heeft genomen. Ook zou een deur van een van de panden zijn ingeslagen.
Alexej Navalni werd vorige week maandag veroordeeld tot dertig dagen gevangenisstraf omdat hij voorwaarden van een eerdere straf zou hebben geschonden. Hij was net teruggekeerd uit Duitsland, waar hij herstelde van een vergiftiging die hij in Rusland had opgelopen. Moskou wordt ervan beschuldigd achter de vergiftiging te zitten.
In meer dan honderd plaatsen gingen betogers zaterdag de straat op na de oproep van Navalni om te protesteren tegen het bewind van president Vladimir Poetin. Zeker 3000 mensen werden opgepakt. De oppositie tegen Poetin wil komend weekend opnieuw de straat op gaan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse erfgoedorganisatie wil de bouw van een balzaal aan het Witte Huis voorkomen. National Trust for Historic Preservation heeft een rechtszaak aangespannen om het prestigeproject van de Amerikaanse president Trump te stoppen. De organisatie, die door het parlement is belast met het behoud van historische gebouwen, nam een voormalige advocaat van ex-president Obama in de arm, meldt de krant The Washington Post.
1 uur geledenBERLIJN/KYIV (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft bevestigd dat maandagavond "talrijke" Europese leiders en de top van de NAVO en de EU overleggen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Zelensky komt in de ochtend in Berlijn aan voor gesprekken met bondskanselier Friedrich Merz.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela heeft bekendgemaakt dat Washington een vlucht met uitgewezen Venezolanen naar Caracas heeft geschrapt. Het toestel zou zoals gebruikelijk vrijdag op de internationale luchthaven Maiquetía landen. Maar die is volgens het Venezolaanse ministerie van Binnenlandse Zaken door de VS eenzijdig opgeschort.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Een rechtbank in Moskou heeft meerdere topfiguren van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bij verstek veroordeeld tot lange celstraffen.
3 uur geledenASHGABAT (ANP/RTR) - Turkije heeft tegen Rusland gezegd dat een gedeeltelijk staakt-het-vuren in de oorlog met Oekraïne kan bijdragen aan het oplossen van het conflict. Dat bestand zou zich dan met name moeten richten op de gevechten rond kritieke energie-infrastructuur en havengebieden. De presidenten Erdogan en Poetin spraken elkaar in de marge van een top in Turkmenistan, waar ook Iran aanwezig is.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de prominente activiste Narges Mohammadi opnieuw opgepakt, zeggen haar aanhangers. De Nobelprijswinnaar zat sinds 2021 vast, maar werd een jaar geleden tijdelijk uit de gevangenis vrijgelaten wegens medische redenen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne kan uiterlijk op 1 januari 2027 toetreden tot de Europese Unie, staat volgens bronnen in het recentste ontwerp van een vredesvoorstel voor Oekraïne. De regels voor EU-toetreding zouden daar speciaal voor worden aangepast, meldden bronnen die op de hoogte zijn van de inhoud van het document aan de Financial Times. Er wordt momenteel druk onderhandeld over een vredesplan, maar de inhoud ervan is niet bekend.
4 uur geleden