Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Broer Floyd bang dat geweld boodschap van protest overschaduwt

Broer Floyd bang dat geweld boodschap van protest overschaduwt

MINNEAPOLIS (ANP) - De broer van George Floyd is bang dat het geweld van de laatste dagen de boodschap van de protesten en de herinnering aan zijn overleden broer overschaduwt. Dat zegt Terrence Floyd in een interview met ABC News.

"Het is goed om boos te zijn, maar gebruik die woede voor positieve dingen", aldus Floyd. "Want we hebben deze weg al eens bewandeld. Uit woede je eigen stad kapotmaken is niet wat mijn broer zou willen. Het is goed om gerechtigheid te eisen, maar kanaliseer je woede op een andere manier."

Terrence Floyd is tijdens het interview zichtbaar geëmotioneerd als hij over zijn broer praat. "Hij was een zachtaardige reus. Hij stond bekend om zijn positiviteit en motivatie. Zo moet hij ook worden herinnerd."

I can't breathe

George Floyd overleed vorige week maandag in het ziekenhuis nadat een politieagent tijdens een arrestatie minutenlang met zijn knie op de nek van Floyd bleef zitten. Floyd zei een aantal keer dat hij geen lucht meer kreeg. "I can't breathe" is nu een van de meest gehoorde leuzen tijdens de protesten.

Bij de arrestatie waren vier agenten betrokken, maar vooralsnog is alleen de man die met zijn knie op Floyd zat gearresteerd en aangeklaagd. Terrence Floyd hoopt dat alle betrokken agenten worden vervolgd. "Ze zijn allemaal verantwoordelijk. Meerdere agenten hielden hem vast, waardoor hij niet kon bewegen."

Meer uit Buitenland

Trump wil na universiteiten strijd aangaan met musea

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de musea in het land minder negatief zijn over de geschiedenis van de Verenigde Staten. Hij schrijft op Truth Social dat hij na zijn strijd met de universiteiten nu de pijlen richt op musea, zodat die minder links en 'woke' worden.

18 minuten geleden
Politico: VS willen gesprek Poetin-Zelensky in Boedapest houden

BOEDAPEST (ANP) - De Verenigde Staten willen het gesprek tussen de Russische president Vladimir Poetin en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky organiseren in de Hongaarse hoofdstad Boedapest, schrijft nieuwssite Politico op basis van twee bronnen. Het Witte Huis heeft die informatie nog niet bevestigd en stelt dat er wordt gewerkt aan een geschikte locatie.

1 uur geleden
Bron: VS, Oekraïne en Europa maken haast met veiligheidsgaranties

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister en de nationale veiligheidsadviseurs van een aantal belangrijke Europese landen gaan met Oekraïne veiligheidsgaranties voor dat land uitwerken. Ze hebben een commissie gevormd die misschien al eind deze week iets af heeft, zeggen bronnen van nieuwssite Axios.

3 uur geleden
EU-kopstuk: volgende sanctiepakket tegen Rusland volgende maand

BRUSSEL (ANP) - Het volgende Europese sanctiepakket tegen Rusland zou volgende maand moeten klaarliggen. Dat meldt EU-buitenlandchef Kaja Kallas, die op X schreef dat de EU druk blijft uitoefenen op de Russische oorlogseconomie.

3 uur geleden
Netanyahu schrijft boze brief aan Macron om erkenning Palestina

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een boze brief gestuurd aan de Franse president Emmanuel Macron over zijn beslissing de Palestijnse staat te erkennen. Hij schrijft dat Macron daarmee "olie op het antisemitische vuur" heeft gegooid.

3 uur geleden
Indiase leider voor het eerst in jaren weer naar China

NEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi gaat voor het eerst in jaren weer naar China. Hij bezoekt daar eind augustus een top van de Shanghai-samenwerkingsorganisatie (SCO), maakte zijn nationale veiligheidsadviseur Ajit Doval bekend. Doval sprak over "nieuwe energie" in de diplomatieke betrekkingen met China.

4 uur geleden
Legerchefs NAVO overleggen over Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De legerchefs van de NAVO-landen bespreken woensdag hoe het na de laatste diplomatieke ontwikkelingen verder moet met de oorlog in Oekraïne. De hoogste commandant van de NAVO in Europa was bij de Amerikaans-Russische top in Alaska en brengt verslag uit.

4 uur geleden