Broch was international af, maar 'een kriebel zei let's go' voor WK
FREDERIKSHAVN (ANP) - Handbalster Yvette Broch kijkt uit naar haar rentree bij Oranje, uitgerekend op het wereldkampioenschap. Donderdag tegen Argentinië hoopt de 32-jarige cirkelspeelster, die woensdag bekendmaakte haar loopbaan na dit seizoen te beëindigen, weer op haar eerste speelminuten.
"Ik heb een goed gesprek gehad met bondscoach Per Johansson, we hebben afspraken gemaakt en voor beiden voelde het goed. Er was toch een kriebel in mij die zei: let's go", zei Broch tijdens een ingelast onlinepersmoment.
Broch werd op het laatste moment door Johansson overgehaald om Merel Freriks te vervangen. Freriks liep vlak voor het WK een zware knieblessure op. "Ik ben hier om te helpen en kom hier met een andere insteek. Voor mij was dit ideaal, hoe vervelend het ook voor Merel is", aldus Broch.
Warm onthaal
"Het zijn allemaal nieuwe indrukken, maar het voelt goed. Ik heb een erg warm onthaal gehad. Vanaf het moment dat ik aankwam, heerst er een soort rust in het team, een bepaalde zelfverzekerdheid. Ik voel gewoon dat het een mooi toernooi gaat worden, het resultaat buiten beschouwing gelaten."
De ervaren Broch besloot niet mee te gaan naar de Olympische Spelen van Tokio en speelde sindsdien geen duel meer in het shirt van Oranje. In 2018 besloot ze haar loopbaan al abrupt af te breken, omdat ze naar eigen zeggen fysiek en mentaal opgebrand was. Later keerde ze toch terug.
Rust
Nog altijd heeft Broch haar momenten van rust nodig, zegt ze vanuit Frederikshavn. "De druk is altijd hoog, mentaal en fysiek. Na Champions League-wedstrijden merk ik dat ik daarna toe ben aan rust en even vijf dagen geen handbal aan mijn hoofd moet hebben. In deze fase van mijn loopbaan voelde ik dat ik rust nodig had, om te kunnen pieken bij de club. Ik ben heel zuinig op mijn energie", zei Broch over een van de redenen om haar interlandloopbaan eerder te beëindigen. "En mijn laatste periode bij Oranje heeft mij ook wel zeer gedaan, omdat ik me niet gesteund voelde. Maar dat ligt achter ons. Het was ook geen makkelijke situatie waar we in zaten." Broch wilde zich in aanloop naar de Spelen niet laten vaccineren tegen het coronavirus.
Broch hoopt eraan te kunnen bijdragen dat de handbalsters net als vier jaar geleden de wereldtitel pakken. "Ik heb nog een aantal trainingen en wedstrijden nodig, maar dan zie ik het wel positief in. Ik denk dat Per me donderdag wel een aantal minuten gaat geven, als de score er naar is en we door kunnen wisselen."
Het duel begint donderdag om 18.00 uur en wordt gespeeld in het Deense Frederikshavn.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
1 dag geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
1 dag geleden