Broch was international af, maar 'een kriebel zei let's go' voor WK
FREDERIKSHAVN (ANP) - Handbalster Yvette Broch kijkt uit naar haar rentree bij Oranje, uitgerekend op het wereldkampioenschap. Donderdag tegen Argentinië hoopt de 32-jarige cirkelspeelster, die woensdag bekendmaakte haar loopbaan na dit seizoen te beëindigen, weer op haar eerste speelminuten.
"Ik heb een goed gesprek gehad met bondscoach Per Johansson, we hebben afspraken gemaakt en voor beiden voelde het goed. Er was toch een kriebel in mij die zei: let's go", zei Broch tijdens een ingelast onlinepersmoment.
Broch werd op het laatste moment door Johansson overgehaald om Merel Freriks te vervangen. Freriks liep vlak voor het WK een zware knieblessure op. "Ik ben hier om te helpen en kom hier met een andere insteek. Voor mij was dit ideaal, hoe vervelend het ook voor Merel is", aldus Broch.
Warm onthaal
"Het zijn allemaal nieuwe indrukken, maar het voelt goed. Ik heb een erg warm onthaal gehad. Vanaf het moment dat ik aankwam, heerst er een soort rust in het team, een bepaalde zelfverzekerdheid. Ik voel gewoon dat het een mooi toernooi gaat worden, het resultaat buiten beschouwing gelaten."
De ervaren Broch besloot niet mee te gaan naar de Olympische Spelen van Tokio en speelde sindsdien geen duel meer in het shirt van Oranje. In 2018 besloot ze haar loopbaan al abrupt af te breken, omdat ze naar eigen zeggen fysiek en mentaal opgebrand was. Later keerde ze toch terug.
Rust
Nog altijd heeft Broch haar momenten van rust nodig, zegt ze vanuit Frederikshavn. "De druk is altijd hoog, mentaal en fysiek. Na Champions League-wedstrijden merk ik dat ik daarna toe ben aan rust en even vijf dagen geen handbal aan mijn hoofd moet hebben. In deze fase van mijn loopbaan voelde ik dat ik rust nodig had, om te kunnen pieken bij de club. Ik ben heel zuinig op mijn energie", zei Broch over een van de redenen om haar interlandloopbaan eerder te beëindigen. "En mijn laatste periode bij Oranje heeft mij ook wel zeer gedaan, omdat ik me niet gesteund voelde. Maar dat ligt achter ons. Het was ook geen makkelijke situatie waar we in zaten." Broch wilde zich in aanloop naar de Spelen niet laten vaccineren tegen het coronavirus.
Broch hoopt eraan te kunnen bijdragen dat de handbalsters net als vier jaar geleden de wereldtitel pakken. "Ik heb nog een aantal trainingen en wedstrijden nodig, maar dan zie ik het wel positief in. Ik denk dat Per me donderdag wel een aantal minuten gaat geven, als de score er naar is en we door kunnen wisselen."
Het duel begint donderdag om 18.00 uur en wordt gespeeld in het Deense Frederikshavn.
Meer uit Sport
BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
4 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
5 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
11 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
11 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geleden