Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Broch stopt na dit seizoen met handballen

Broch stopt na dit seizoen met handballen

FREDERIKSHAVN (ANP) - Yvette Broch stopt na dit seizoen met handballen. De 32-jarige cirkelspeelster maakt tijdens het aankomende WK na jaren absentie haar rentree in Oranje. Donderdag begint Nederland met een duel met Argentinië.

"Dit is mijn laatste seizoen", zei Broch, uitkomend voor de Hongaarse topclub Györi, in gesprek met de NOS. "Ik voelde het vorig jaar al. Het einde zat er sowieso al aan te komen natuurlijk en ik had zoiets van: het volgende seizoen ga ik in als mijn laatste seizoen en dat voelt gewoon heel kloppend. Daar heb ik niet heel lang over na hoeven denken, heel eerlijk."

Broch werd voor het WK opgeroepen als vervangster van de geblesseerde Merel Freriks. Na het WK sluit Broch deelname aan de Olympische Spelen in Parijs ook niet uit. "Voor elke sporter is het mooi om zo je carrière af te kunnen sluiten", zei ze.

WK

Broch won met Oranje zilver op het WK van 2015 en brons op het WK van 2017. In 2019 ontbrak ze in de selectie van Oranje, dat toen in Japan de wereldtitel veroverde. Op het EK van 2016 veroverde Broch een zilveren plak.

Voor haar periode in Hongarije kwam Broch in het buitenland uit voor het Franse Metz, Bucuresti uit Roemenië en het Spaanse Alcobendas. In Nederland speelde ze voor VOC en Quintus.

Voor het komende WK werd Broch op het laatste moment opgeroepen als de vervangster van de zwaar geblesseerde Merel Freriks. Broch had haar interlandloopbaan al beëindigd.

Meer uit Sport

Beune wint ook 1500 meter bij wereldbeker in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.

1 uur geleden
Tennisser Alcaraz voor het eerst naar eindstrijd ATP Finals

TURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is voor het eerst doorgedrongen tot de finale van de ATP Finals. De Spaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Turijn de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-2 6-4

1 uur geleden
Kok wint 500 meter in Salt Lake City in Nederlands record

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met een Nederlands record van 36,48 sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson (36,87) en de Japanse Yukino Yoshida (36,88). Kok bleef 0,12 seconde boven het wereldrecord.

1 uur geleden
Tennisser Sinner voor eigen publiek naar eindstrijd ATP Finals

TURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de finale bereikt van de ATP Finals, het eindejaarstoernooi in Turijn. Voor eigen publiek rekende de Italiaan in de halve finale in twee sets af met de Australiër Alex de Minaur: 7-5 6-2.

7 uur geleden
Nederlandse tennissters degraderen uit Wereldgroep BJKC

BENGALURU (ANP) - De Nederlandse tennissters zijn zonder in actie te komen uit de Wereldgroep van de Billie Jean King Cup gedegradeerd. Oranje zag in Bengaluru Slovenië met 2-0 van India winnen, waardoor het team van captain Elise Tamaëla is uitgeschakeld in de play-offs.

7 uur geleden
Nieuwenhuis wint veldrit in Superprestige in Merksplas

MERKSPLAS (ANP) - Joris Nieuwenhuis heeft de Aardbeiencross in het Belgische Merksplas op zijn naam geschreven. De 29-jarige Achterhoeker kwam in de wedstrijd in het klassement van de Superprestige solo over de finish voor de Belgen Niels Vandeputte en Emiel Verstrynge.

7 uur geleden
Motorcoureur Álex Márquez wint sprintrace in GP Valencia

VALENCIA (ANP) - De Spaanse motorcoureur Álex Márquez heeft zaterdag de sprintrace gewonnen van de Grote Prijs van Valencia in de MotoGP. Het was zijn tweede sprintzege op rij, nadat de Ducati-rijder vorige week in het Portugese Portimão ook al de kortere wedstrijd had gewonnen.

8 uur geleden