Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Broch stopt na dit seizoen met handballen

Broch stopt na dit seizoen met handballen

FREDERIKSHAVN (ANP) - Yvette Broch stopt na dit seizoen met handballen. De 32-jarige cirkelspeelster maakt tijdens het aankomende WK na jaren absentie haar rentree in Oranje. Donderdag begint Nederland met een duel met Argentinië.

"Dit is mijn laatste seizoen", zei Broch, uitkomend voor de Hongaarse topclub Györi, in gesprek met de NOS. "Ik voelde het vorig jaar al. Het einde zat er sowieso al aan te komen natuurlijk en ik had zoiets van: het volgende seizoen ga ik in als mijn laatste seizoen en dat voelt gewoon heel kloppend. Daar heb ik niet heel lang over na hoeven denken, heel eerlijk."

Broch werd voor het WK opgeroepen als vervangster van de geblesseerde Merel Freriks. Na het WK sluit Broch deelname aan de Olympische Spelen in Parijs ook niet uit. "Voor elke sporter is het mooi om zo je carrière af te kunnen sluiten", zei ze.

WK

Broch won met Oranje zilver op het WK van 2015 en brons op het WK van 2017. In 2019 ontbrak ze in de selectie van Oranje, dat toen in Japan de wereldtitel veroverde. Op het EK van 2016 veroverde Broch een zilveren plak.

Voor haar periode in Hongarije kwam Broch in het buitenland uit voor het Franse Metz, Bucuresti uit Roemenië en het Spaanse Alcobendas. In Nederland speelde ze voor VOC en Quintus.

Voor het komende WK werd Broch op het laatste moment opgeroepen als de vervangster van de zwaar geblesseerde Merel Freriks. Broch had haar interlandloopbaan al beëindigd.

Meer uit Sport

Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

9 uur geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

9 uur geleden
Heerenveen hoopt op binnenhalen olympisch schaatstoernooi 2030

HEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

10 uur geleden
Schaatsster Leerdam beëindigt seizoen en ontbreekt op WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.

11 uur geleden
Tennisser Griekspoor naar halve finale in Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.

11 uur geleden
Verstappen verwacht niet dat Red Bull gelijk voor zege kan meedoe

HILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.

16 uur geleden
Tennisser Zverev verrassend snel uitgeschakeld in Acapulco

ACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.

22 uur geleden