Broch niet bang voor Noorwegen: Oranje topfit en zelfverzekerd
TRONDHEIM (ANP) - Yvette Broch heeft niets met het verleden. De handbalster van het Nederlands team weet dat dinsdag Noorwegen zo'n beetje de zwaarst denkbare tegenstander is in de kwartfinales van het WK, maar ze heeft geen boodschap aan de statistieken. Die zeggen dat Nederland bijna nooit wint van de grootmacht uit Scandinavië. Van de 66 onderlinge duels die sinds 1962 zijn gespeeld, won Noorwegen er vijftig.
"Het verleden doet er niet toe. Het is elke keer weer een nieuwe wedstrijd. Noorwegen is supergoed, maar wij zijn op dit toernooi ook supergoed. We weten ook dat we vol aan de bak moeten", zegt Broch telefonisch vanuit het Noorse Trondheim, waar Oranje dinsdag de kwartfinale speelt.
Broch was eigenlijk international af, maar ze liet zich door bondscoach Per Johansson overhalen om na een afwezigheid van tweeënhalf jaar haar rentree in Oranje te maken als vervanger van de geblesseerde cirkelspeelster Merel Freriks. Ze heeft er nog geen moment spijt van. "Ik ervaar een geweldige sfeer in de ploeg. We hebben zes topwedstrijden gespeeld en dat geeft een fijn gevoel. We zijn heel zelfverzekerd."
Geen grootspraak
Ze won al medailles met het Nederlands team op de WK's van 2015 (zilver) en 2017 (brons), maar doet niet nu al aan grootspraak. "Ik ben niet iemand die zegt dat we wel even een medaille gaan winnen, maar het team is in vorm. Ik had vooraf niet gedacht dat we in de groepsfase en de hoofdronde zo dominant zouden spelen en met zulke grote cijfers zouden winnen. Het team is in de breedte zo goed; voor elke positie hebben we twee topspeelsters. Het maakt niet uit wie er speelt, het niveau blijft hoog. We kunnen blijven doorwisselen en iedereen krijgt zijn minuten. Daardoor is de ploeg ook nog topfit."
Over haar eigen rol is ze duidelijk. "Ik ben er om het team te helpen en dat is tot nog toe vooral defensief. Ik haal er veel voldoening uit", zegt Broch, die dinsdag vijf Noorse ploeggenoten bij haar Hongaarse club Györ tegenover zich ziet. "We weten hoe goed Noorwegen is. Het zal aankomen op details. We zullen zo min mogelijk fouten moeten maken, want elke bal die wij verliezen, zullen zij afstraffen met een doelpunt. Dat is hun kracht."
Oranje 'vermoeider'
Nederland begint met minder rust dan Noorwegen aan de wedstrijd op dinsdag. De Noorse ploeg zit al een tijdje in Trondheim, het Nederlands team is na de wedstrijd tegen Spanje op zondagavond van Denemarken naar Noorwegen gevlogen. "We lagen 2 uur 's nachts pas op bed", zegt Broch. "Dus we zijn ongetwijfeld vermoeider, maar dat is een feit en we zullen ermee moeten dealen."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
4 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
4 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
6 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
8 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geleden