Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Broch niet bang voor Noorwegen: Oranje topfit en zelfverzekerd

Broch niet bang voor Noorwegen: Oranje topfit en zelfverzekerd

TRONDHEIM (ANP) - Yvette Broch heeft niets met het verleden. De handbalster van het Nederlands team weet dat dinsdag Noorwegen zo'n beetje de zwaarst denkbare tegenstander is in de kwartfinales van het WK, maar ze heeft geen boodschap aan de statistieken. Die zeggen dat Nederland bijna nooit wint van de grootmacht uit Scandinavië. Van de 66 onderlinge duels die sinds 1962 zijn gespeeld, won Noorwegen er vijftig.

"Het verleden doet er niet toe. Het is elke keer weer een nieuwe wedstrijd. Noorwegen is supergoed, maar wij zijn op dit toernooi ook supergoed. We weten ook dat we vol aan de bak moeten", zegt Broch telefonisch vanuit het Noorse Trondheim, waar Oranje dinsdag de kwartfinale speelt.

Broch was eigenlijk international af, maar ze liet zich door bondscoach Per Johansson overhalen om na een afwezigheid van tweeënhalf jaar haar rentree in Oranje te maken als vervanger van de geblesseerde cirkelspeelster Merel Freriks. Ze heeft er nog geen moment spijt van. "Ik ervaar een geweldige sfeer in de ploeg. We hebben zes topwedstrijden gespeeld en dat geeft een fijn gevoel. We zijn heel zelfverzekerd."

Geen grootspraak

Ze won al medailles met het Nederlands team op de WK's van 2015 (zilver) en 2017 (brons), maar doet niet nu al aan grootspraak. "Ik ben niet iemand die zegt dat we wel even een medaille gaan winnen, maar het team is in vorm. Ik had vooraf niet gedacht dat we in de groepsfase en de hoofdronde zo dominant zouden spelen en met zulke grote cijfers zouden winnen. Het team is in de breedte zo goed; voor elke positie hebben we twee topspeelsters. Het maakt niet uit wie er speelt, het niveau blijft hoog. We kunnen blijven doorwisselen en iedereen krijgt zijn minuten. Daardoor is de ploeg ook nog topfit."

Over haar eigen rol is ze duidelijk. "Ik ben er om het team te helpen en dat is tot nog toe vooral defensief. Ik haal er veel voldoening uit", zegt Broch, die dinsdag vijf Noorse ploeggenoten bij haar Hongaarse club Györ tegenover zich ziet. "We weten hoe goed Noorwegen is. Het zal aankomen op details. We zullen zo min mogelijk fouten moeten maken, want elke bal die wij verliezen, zullen zij afstraffen met een doelpunt. Dat is hun kracht."

Oranje 'vermoeider'

Nederland begint met minder rust dan Noorwegen aan de wedstrijd op dinsdag. De Noorse ploeg zit al een tijdje in Trondheim, het Nederlands team is na de wedstrijd tegen Spanje op zondagavond van Denemarken naar Noorwegen gevlogen. "We lagen 2 uur 's nachts pas op bed", zegt Broch. "Dus we zijn ongetwijfeld vermoeider, maar dat is een feit en we zullen ermee moeten dealen."

Meer uit Sport

Keniaan Wanyonyi scherpt na 27 jaar wereldrecord 1000 meter aan

MONACO (ANP) - De Keniaanse atleet Emmanuel Wanyonyi heeft bij de Diamond League in Monaco het wereldrecord op de 1000 meter aangescherpt. De regerend olympisch- en wereldkampioen op de 800 meter klokte 2.11,83 en liep het 27 jaar oude mondiale record van zijn landgenoot Noah Ngeny uit de boeken. Ngeny liep in 1999 in het Italiaanse Rieti 2.11,96 op de afstand, die incourant is en geen officiële afstand op de Olympische Spelen of wereldkampioenschappen.

9 minuten geleden
Sinner verslaat Djokovic opnieuw in halve finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft net als in 2025 in de halve finale van Wimbledon afgerekend met de Servische zevenvoudig winnaar Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld was Djokovic in drie sets de baas (6-4 6-4 6-4) en gaat zondag in Londen zijn titel verdedigen.

1 uur geleden
Merlier moest 'vechten' voor positie in massasprint Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tim Merlier moest voor zijn ritzege in de Tour de France "vechten" voor de juiste positie. Dat zei de Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step na afloop van de zevende etappe naar Bordeaux in een flashinterview.

3 uur geleden
Belg Merlier sprint in Bordeaux naar ritzege in Tour de France

BORDEAUX (ANP) - Tim Merlier heeft de zevende etappe van de Tour de France gewonnen. In de straten van Bordeaux was de Belg van Soudal Quick-Step de snelste in de massasprint. Søren Wærenskjold uit Noorwegen werd tweede, de derde plaats was voor de Eritreeër Biniam Girmay. Huub Artz (Lotto-Intermarché) was de beste Nederlander op de zevende plaats.

3 uur geleden
Zverev verslaat Fery en bereikt voor het eerst Wimbledonfinale

LONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 29-jarige Duitser versloeg in de halve finale de sensatie van het toernooi Arthur Fery (23). De nummer 114 van de wereld was de eerste Britse wildcardhouder die de halve eindstrijd wist te bereiken, maar verloor met 6-7 (0) 2-6 4-6.

3 uur geleden
Tourpeloton op weg naar Bordeaux met nieuwe kans voor sprinters

HAGETMAU (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de zevende etappe, een rit over 175 kilometer tussen Hagetmau en Bordeaux. Na de zware bergetappe van donderdag kunnen de sprinters zich vrijdag, gezien het vrijwel vlakke parcours, opmaken voor hun tweede sprint in deze Tour. De renners worden rond 17.25 uur verwacht in Bordeaux.

7 uur geleden
Red Bull-renners Evenepoel en Lipowitz weer op één lijn in Tour

HAGETMAU (ANP) - Wielrenners Remco Evenepoel en Florian Lipowitz van Red Bull-Bora-hansgrohe zitten weer op een lijn na wat onenigheid tijdens de zesde etappe van de Tour de France op donderdag. De Belg vond dat hij meer steun van zijn Duitse ploeggenoot had moeten krijgen in aanloop naar de sprint om de derde plaats.

7 uur geleden