Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brobbey, Taylor, Veerman en Noppert bij voorselectie Oranje

Brobbey, Taylor, Veerman en Noppert bij voorselectie Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal van het Nederlands elftal heeft Ajax-spelers Brian Brobbey en Kenneth Taylor opgenomen in zijn voorlopige selectie voor de komende twee wedstrijden in de Nations League tegen Polen en België. De groep van 32 spelers telt daarnaast nog drie spelers die nog niet eerder deel uitmaakten van de voorlopige groep. Dat zijn doelman Andries Noppert van sc Heerenveen, PSV-middenvelder Joey Veerman en verdediger Pascal Struijk van Leeds United.

Brobbey is dit seizoen een vaste waarde in de voorhoede van Ajax. De 20-jarige aanvaller maakte in de eerste vier competitieduels twee doelpunten. Taylor is op het middenveld onder trainer Alfred Schreuder ook een belangrijke basisspeler en scoorde eveneens twee keer.

Noppert maakte in de zomer de overstap van Go Ahead Eagles naar sc Heerenveen. De keeper hielp zijn ploeg in de uitwedstrijd tegen Feyenoord met enkele goede reddingen aan een punt (0-0). Justin Bijlow (Feyenoord), Jasper Cillessen (NEC), Remko Pasveer (Ajax) en Mark Flekken (SC Freiburg) zijn de andere doelmannen in de voorlopige groep.

Spelers

Veerman begon sterk aan het seizoen met PSV met onder meer twee doelpunten tegen AS Monaco in de voorronden van de Champions League. Struijk speelt al een aantal jaren bij Leeds United en is ook dit seizoen een vaste waarde bij de Premier League-club. Struijk vroeg begin vorig jaar de Belgische nationaliteit aan. De voormalig jeugdspeler van Ajax is geboren in de Belgische plaats Deurne. Struijk kwam niet in actie voor het Belgische nationale team, wel had hij verkennende gesprekken met bondscoach Roberto Martínez. Struijk gaf later aan dat zijn voorkeur bij Oranje ligt als het zo ver zou komen.

Nederland speelt donderdag 22 september in Warschau tegen Polen de voorlaatste wedstrijd in de Nations League en zondag 25 september in Amsterdam tegen België de laatste. Oranje is in groep 4 van de A-league van de Nations League koploper met 10 punten. Van Gaal maakt over twee weken zijn definitieve groep voor de twee duels bekend.

Voorlopige selectie

De voorlopige selectie van 32 spelers ziet er als volgt uit:

Nathan Aké (Manchester City), Steven Berghuis (Ajax), Steven Bergwijn (Ajax), Justin Bijlow (Feyenoord), Daley Blind (Ajax), Brian Brobbey (Ajax), Jasper Cillessen (N.E.C.), Jordy Clasie (AZ), Memphis Depay (Barcelona), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Inter), Jeremie Frimpong (Bayer 04 Leverkusen), Mark Flekken (SC Freiburg), Cody Gakpo (PSV), Ryan Gravenberch (Bayern München), Vincent Janssen (Royal Antwerp FC), Frenkie de Jong (Barcelona), Davy Klaassen (Ajax), Teun Koopmeiners (Atalanta), Matthijs de Ligt (Bayern München), Tyrell Malacia (Manchester United), Bruno Martins Indi (AZ), Andries Noppert (sc Heerenveen), Remko Pasveer (Ajax), Devyne Rensch (Ajax), Marten de Roon (Atalanta), Pascal Struijk (Leeds United), Kenneth Taylor (Ajax), Jurriën Timber (Ajax), Joey Veerman (PSV), Stefan de Vrij (Inter) en Wout Weghorst (Besiktas).

Meer uit Voetbal

Arsenal wint grootste geldprijs ooit in vrouwenvoetbal

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.

1 uur geleden
Geen winnaar bij duel tussen FC Volendam en Go Ahead Eagles

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.

3 uur geleden
NEC haalt IJslander Willumsson terug naar Eredivisie

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.

3 uur geleden
Anderlecht ontslaat trainer Hasi om slechte resultaten

BRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.

3 uur geleden
Koploper Internazionale wint van Cremonese

CREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).

4 uur geleden
City verspeelt punten tegen Spurs en ziet Arsenal uitlopen

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.

4 uur geleden
Ajax bevestigt komst van linksback Zintsjenko

AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.

6 uur geleden