Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brobbey, Taylor, Veerman en Noppert bij voorselectie Oranje

Brobbey, Taylor, Veerman en Noppert bij voorselectie Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal van het Nederlands elftal heeft Ajax-spelers Brian Brobbey en Kenneth Taylor opgenomen in zijn voorlopige selectie voor de komende twee wedstrijden in de Nations League tegen Polen en België. De groep van 32 spelers telt daarnaast nog drie spelers die nog niet eerder deel uitmaakten van de voorlopige groep. Dat zijn doelman Andries Noppert van sc Heerenveen, PSV-middenvelder Joey Veerman en verdediger Pascal Struijk van Leeds United.

Brobbey is dit seizoen een vaste waarde in de voorhoede van Ajax. De 20-jarige aanvaller maakte in de eerste vier competitieduels twee doelpunten. Taylor is op het middenveld onder trainer Alfred Schreuder ook een belangrijke basisspeler en scoorde eveneens twee keer.

Noppert maakte in de zomer de overstap van Go Ahead Eagles naar sc Heerenveen. De keeper hielp zijn ploeg in de uitwedstrijd tegen Feyenoord met enkele goede reddingen aan een punt (0-0). Justin Bijlow (Feyenoord), Jasper Cillessen (NEC), Remko Pasveer (Ajax) en Mark Flekken (SC Freiburg) zijn de andere doelmannen in de voorlopige groep.

Spelers

Veerman begon sterk aan het seizoen met PSV met onder meer twee doelpunten tegen AS Monaco in de voorronden van de Champions League. Struijk speelt al een aantal jaren bij Leeds United en is ook dit seizoen een vaste waarde bij de Premier League-club. Struijk vroeg begin vorig jaar de Belgische nationaliteit aan. De voormalig jeugdspeler van Ajax is geboren in de Belgische plaats Deurne. Struijk kwam niet in actie voor het Belgische nationale team, wel had hij verkennende gesprekken met bondscoach Roberto Martínez. Struijk gaf later aan dat zijn voorkeur bij Oranje ligt als het zo ver zou komen.

Nederland speelt donderdag 22 september in Warschau tegen Polen de voorlaatste wedstrijd in de Nations League en zondag 25 september in Amsterdam tegen België de laatste. Oranje is in groep 4 van de A-league van de Nations League koploper met 10 punten. Van Gaal maakt over twee weken zijn definitieve groep voor de twee duels bekend.

Voorlopige selectie

De voorlopige selectie van 32 spelers ziet er als volgt uit:

Nathan Aké (Manchester City), Steven Berghuis (Ajax), Steven Bergwijn (Ajax), Justin Bijlow (Feyenoord), Daley Blind (Ajax), Brian Brobbey (Ajax), Jasper Cillessen (N.E.C.), Jordy Clasie (AZ), Memphis Depay (Barcelona), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Inter), Jeremie Frimpong (Bayer 04 Leverkusen), Mark Flekken (SC Freiburg), Cody Gakpo (PSV), Ryan Gravenberch (Bayern München), Vincent Janssen (Royal Antwerp FC), Frenkie de Jong (Barcelona), Davy Klaassen (Ajax), Teun Koopmeiners (Atalanta), Matthijs de Ligt (Bayern München), Tyrell Malacia (Manchester United), Bruno Martins Indi (AZ), Andries Noppert (sc Heerenveen), Remko Pasveer (Ajax), Devyne Rensch (Ajax), Marten de Roon (Atalanta), Pascal Struijk (Leeds United), Kenneth Taylor (Ajax), Jurriën Timber (Ajax), Joey Veerman (PSV), Stefan de Vrij (Inter) en Wout Weghorst (Besiktas).

Meer uit Voetbal

Liverpool-coach Slot zag opluchting bij Wirtz na eerste treffer

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.

3 uur geleden
FC Groningen bindt verdediger Blokzijl langer aan zich

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.

3 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië op Afrika Cup ten onder tegen Nigeria

FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.

13 uur geleden
Juventus boekt bij Pisa derde zege op rij en sluit aan bij top

PISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.

13 uur geleden
Aston Villa breidt lange zegereeks uit dankzij invaller Watkins

LONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.

15 uur geleden
Koploper Arsenal boekt nipte zege op Brighton & Hove Albion

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).

18 uur geleden
Gravenberch scoort voor Liverpool in gewonnen duel met Wolves

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.

18 uur geleden