Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brobbey mist zo goed als zeker duel van Oranje met Polen op EK

Brobbey mist zo goed als zeker duel van Oranje met Polen op EK

WOLFSBURG (ANP) - Brian Brobbey mist zondag zo goed als zeker het eerste duel van het Nederlands elftal op het EK met Polen. De spits van Ajax is nog onvoldoende hersteld van een hamstringblessure. Hij sluit zaterdag om 12.00 uur nog niet aan bij de laatste training van Oranje voor de wedstrijd in Hamburg.

Brobbey werkt nog individueel aan zijn herstel. De verwachting is dat hij zaterdagmiddag wel met zijn ploeggenoten naar Hamburg reist. Bondscoach Ronald Koeman geeft vanaf 19.45 uur een persconferentie in het Volksparkstadion, waar Oranje in 1988 Duitsland in de halve finale van het EK versloeg (2-1).

Brobbey kreeg woensdag op een training weer last van stijve spieren in zijn hamstring. Hij miste door die blessure afgelopen seizoen ook een aantal duels van Ajax. Koeman traint met 25 internationals in het AOK Stadion van Wolfsburg. Joshua Zirkzee is wel van de partij. Hij werd woensdag aan de selectie van Oranje toegevoegd.

Basisinformatie

De laatste training van Oranje voor het duel met de Polen is een kwartier toegankelijk voor de media. Aanwezige journalisten zagen het Nederlands elftal alleen een uitgebreide warming-up afwerken in de stromende regen. Koeman liet niets zien van zijn plannen voor de basisformatie van het eerste duel van het EK.

De kans bestaat dat Oranje tegen Polen met dezelfde elf spelers start als maandag in de met 4-0 gewonnen oefenwedstrijd tegen IJsland, al is over twee posities nog geen volledige duidelijkheid. Op de plek naast Virgil van Dijk in het centrum van de verdediging kan naast Stefan de Vrij ook Matthijs de Ligt of Lutsharel Geertruida voetballen. En rechts voorin heeft Xavi Simons concurrentie van Jeremie Frimpong.

Aanvoerder Virgil van Dijk schuift zaterdagavond ook aan bij de laatste persconferentie voor het duel met Polen.

Meer uit Voetbal

Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

6 uur geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

6 uur geleden
Valverde leidt Real Madrid met hattrick langs Manchester City

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.

6 uur geleden
Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

7 uur geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

8 uur geleden
Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

18 uur geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

20 uur geleden