Brobbey mist duel van Leipzig met PSG in Champions League
LEIPZIG (ANP) - Brian Brobbey mist volgende week het duel tussen zijn Duitse club RB Leipzig en Paris Saint-Germain in de Champions League. De Nederlandse spits heeft een spierblessure en staat volgens de medische staf van Leipzig tien tot veertien dagen aan de kant. Brobbey (19) raakte afgelopen week geblesseerd in de EK-kwalificatiewedstrijd van Jong Oranje tegen Zwitserland (2-2).
De oud-Ajacied viel na bijna een half uur spelen geblesseerd uit in Lausanne en keerde terug naar zijn Duitse club. Brobbey ontbreekt daarom dinsdagavond in Nijmegen tegen Jong Wales.
Brobbey moet zich vooralsnog tevredenstellen met invalbeurten bij Leipzig. Hij viel zes keer in, waarvan twee keer in de Champions League. De Amsterdammer kon niet voorkomen dat zijn ploeg verloor bij Manchester City (6-3) en van Club Brugge (1-2). Leipzig speelt zaterdag in de Bundesliga tegen SC Freiburg en drie dagen later in Parijs voor de Champions League tegen PSG, de club van de sterren Lionel Messi, Neymar en Kylian Mbappé.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/DPA) - Bernd Neuendorf, de voorzitter van de Duitse voetbalbond DFB, heeft de toekenning van een vredesprijs door wereldvoetbalbond FIFA aan de Amerikaanse president Donald Trump verdedigd. "We waren allemaal verheugd toen het conflict in het Midden-Oosten werd beëindigd en er een akkoord werd ondertekend. Eerlijk gezegd zou dit niet mogelijk zijn geweest zonder de VS en zonder de inspanningen van de president", zei Neuendorf over de toekenning, die ook kritiek opleverde.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
16 uur geleden