Brobbey helpt Ajax bij terugkeer met twee treffers langs Utrecht
UTRECHT (ANP) - Ajax is sterk uit de winterstop gekomen. De regerend landskampioen versloeg bij de hervatting van de competitie FC Utrecht met duidelijke cijfers: 0-3. De van RB Leipzig teruggekeerde Brian Brobbey eiste met twee doelpunten direct een hoofdrol voor zich op.
Ajax heeft het in stadion Galgenwaard vaak lastig. Dit keer was daar geen enkele sprake van. Direct vanaf het begin namen de Amsterdammers het initiatief en drukten Utrecht ver achteruit. De thuisploeg had dit keer geen steun van de fanatieke aanhang. Ajax mag wat dat betreft niet klagen dat de lastige uitwedstrijden tegen Feyenoord (0-2), FC Utrecht en PSV (volgende week zondag) allemaal in december en januari vallen, twee maanden waarin de tribunes vanwege het coronavirus leeg zijn.
Utrecht maakte een machteloze indruk en liep in het eerste gedeelte van de wedstrijd vooral achter Ajax aan. Het duurde slechts 5 minuten voordat de score werd geopend. Na een goedlopende aanval, via Daley Blind, Dusan Tadic en Ryan Gravenberch, schoot Antony de bal via een been van een Utrecht-speler achter Fabian de Keijzer, de debuterende doelman. De Keijzer is vanaf nu de eerste keeper van trainer René Hake. De Japanner Naoki Maeda, die ook voor het eerst meedeed bij de thuisploeg, viel al na 11 minuten uit na een duel met Lisandro Martínez.
Sébastien Haller
Ajax verslapte niet en drukte door. Tadic legde de bal in de 19e minuut op het hoofd van Brobbey: 0-2. De jonge aanvaller startte direct in de basis omdat eerste spits Sébastien Haller met Ivoorkust meedoet aan de Afrika Cup.
Na een half uur kwam Utrecht wat beter in de wedstrijd. De thuisploeg mocht zich beklagen dat de grensrechter Tasos Douvikas ten onrechte afvlagde voor buitenspel. De Griekse aanvaller had in de 41e minuut alsnog kunnen scoren, maar hij kopte de bal in kansrijke positie over.
Blessuretijd
Ajax bleef een stuk efficiënter. Brobbey haalde in de blessuretijd van de eerste helft met de 0-3, opnieuw op aangeven van Tadic, de spanning uit het duel.
Na rust was het duel een stuk minder vermakelijk. Ajax hoefde niet zo nodig meer en Utrecht wilde een grotere nederlaag voorkomen. Bij Ajax kwam onder anderen de 17-jarige aanvaller Amourricho van Axel Dongen in de ploeg, die daarmee zijn debuut in de Eredivisie maakte.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
52 minuten geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
55 minuten geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
4 uur geleden