Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brobbey helpt Ajax bij terugkeer met twee treffers langs Utrecht

Brobbey helpt Ajax bij terugkeer met twee treffers langs Utrecht

UTRECHT (ANP) - Ajax is sterk uit de winterstop gekomen. De regerend landskampioen versloeg bij de hervatting van de competitie FC Utrecht met duidelijke cijfers: 0-3. De van RB Leipzig teruggekeerde Brian Brobbey eiste met twee doelpunten direct een hoofdrol voor zich op.

Ajax heeft het in stadion Galgenwaard vaak lastig. Dit keer was daar geen enkele sprake van. Direct vanaf het begin namen de Amsterdammers het initiatief en drukten Utrecht ver achteruit. De thuisploeg had dit keer geen steun van de fanatieke aanhang. Ajax mag wat dat betreft niet klagen dat de lastige uitwedstrijden tegen Feyenoord (0-2), FC Utrecht en PSV (volgende week zondag) allemaal in december en januari vallen, twee maanden waarin de tribunes vanwege het coronavirus leeg zijn.

Utrecht maakte een machteloze indruk en liep in het eerste gedeelte van de wedstrijd vooral achter Ajax aan. Het duurde slechts 5 minuten voordat de score werd geopend. Na een goedlopende aanval, via Daley Blind, Dusan Tadic en Ryan Gravenberch, schoot Antony de bal via een been van een Utrecht-speler achter Fabian de Keijzer, de debuterende doelman. De Keijzer is vanaf nu de eerste keeper van trainer René Hake. De Japanner Naoki Maeda, die ook voor het eerst meedeed bij de thuisploeg, viel al na 11 minuten uit na een duel met Lisandro Martínez.

Sébastien Haller

Ajax verslapte niet en drukte door. Tadic legde de bal in de 19e minuut op het hoofd van Brobbey: 0-2. De jonge aanvaller startte direct in de basis omdat eerste spits Sébastien Haller met Ivoorkust meedoet aan de Afrika Cup.

Na een half uur kwam Utrecht wat beter in de wedstrijd. De thuisploeg mocht zich beklagen dat de grensrechter Tasos Douvikas ten onrechte afvlagde voor buitenspel. De Griekse aanvaller had in de 41e minuut alsnog kunnen scoren, maar hij kopte de bal in kansrijke positie over.

Blessuretijd

Ajax bleef een stuk efficiënter. Brobbey haalde in de blessuretijd van de eerste helft met de 0-3, opnieuw op aangeven van Tadic, de spanning uit het duel.

Na rust was het duel een stuk minder vermakelijk. Ajax hoefde niet zo nodig meer en Utrecht wilde een grotere nederlaag voorkomen. Bij Ajax kwam onder anderen de 17-jarige aanvaller Amourricho van Axel Dongen in de ploeg, die daarmee zijn debuut in de Eredivisie maakte.

Meer uit Voetbal

Gueye helpt Senegal met twee treffers naar kwartfinale Afrika Cup

TANGER (ANP) - Pape Gueye heeft Senegal naar de kwartfinale van de Afrika Cup in Marokko geholpen. De middenvelder van Villarreal had met twee doelpunten een groot aandeel in de zege op Soedan (3-1).

15 minuten geleden
Wolverhampton viert eerste competitiezege van het seizoen

WOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers is het nieuwe jaar begonnen met de eerste competitiezege van het seizoen. De hekkensluiter van de Premier League rekende voor eigen publiek af met West Ham United (3-0).

1 uur geleden
Bulgarije rouwt om overleden coach van de twintigste eeuw Penev

SOFIA (ANP/RTR) - Dimitar Penev is op 80-jarige leeftijd overleden. De voormalige bondscoach van Bulgarije leidde zijn landenploeg in 1994 naar de halve finales van het WK.

1 uur geleden
Aston Villa weer tweede na zege op Nottingham Forest

BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft in de Premier League met 3-1 gewonnen van Nottingham Forest. De ploeg van trainer Unai Emery nam door de zege de tweede plaats op de ranglijst weer over van Manchester City.

3 uur geleden
Marokko moet bescheiden zijn, zegt bondscoach Regragui

RABAT (ANP/RTR) - Bondscoach Walid Regragui van Marokko probeert de hooggespannen verwachtingen op de Afrika Cup te temperen. De voetbalgekke Marokkanen eisen niets minder dan de titel, dus waarschuwt Regragui zijn spelers om zich niet gek te laten maken. "We moeten bescheiden zijn. Voor ons als spelers en staf is dat van groot belang. Iedereen roept dat het een afgang is als Marokko de cup niet wint, maar ik wil er graag aan herinneren dat we de Afrika Cup in de afgelopen vijftig jaar niet hebben gewonnen", zei de bondscoach in aanloop naar de achtste finale op zondag tegen Tanzania.

5 uur geleden
FC Utrecht-coach Jans stopt na dit seizoen als trainer

UTRECHT (ANP) - Ron Jans stopt na dit seizoen als trainer. De 67-jarige coach van FC Utrecht gaat met pensioen. "Ik ga van elke dag genieten."

6 uur geleden
Fraser nieuwe trainer van voetbalclub in China

XI'AN (ANP) - Henk Fraser is de nieuwe trainer van Shaanxi Union. De Chinese club, die uitkomt in de tweede divisie, meldde de komst van de Nederlander op sociale media. Fraser is aangesteld door landgenoot Edwin Petersen, die technisch directeur is.

19 uur geleden