Brobbey helpt Ajax bij terugkeer met twee treffers langs Utrecht
UTRECHT (ANP) - Ajax is sterk uit de winterstop gekomen. De regerend landskampioen versloeg bij de hervatting van de competitie FC Utrecht met duidelijke cijfers: 0-3. De van RB Leipzig teruggekeerde Brian Brobbey eiste met twee doelpunten direct een hoofdrol voor zich op.
Ajax heeft het in stadion Galgenwaard vaak lastig. Dit keer was daar geen enkele sprake van. Direct vanaf het begin namen de Amsterdammers het initiatief en drukten Utrecht ver achteruit. De thuisploeg had dit keer geen steun van de fanatieke aanhang. Ajax mag wat dat betreft niet klagen dat de lastige uitwedstrijden tegen Feyenoord (0-2), FC Utrecht en PSV (volgende week zondag) allemaal in december en januari vallen, twee maanden waarin de tribunes vanwege het coronavirus leeg zijn.
Utrecht maakte een machteloze indruk en liep in het eerste gedeelte van de wedstrijd vooral achter Ajax aan. Het duurde slechts 5 minuten voordat de score werd geopend. Na een goedlopende aanval, via Daley Blind, Dusan Tadic en Ryan Gravenberch, schoot Antony de bal via een been van een Utrecht-speler achter Fabian de Keijzer, de debuterende doelman. De Keijzer is vanaf nu de eerste keeper van trainer René Hake. De Japanner Naoki Maeda, die ook voor het eerst meedeed bij de thuisploeg, viel al na 11 minuten uit na een duel met Lisandro Martínez.
Sébastien Haller
Ajax verslapte niet en drukte door. Tadic legde de bal in de 19e minuut op het hoofd van Brobbey: 0-2. De jonge aanvaller startte direct in de basis omdat eerste spits Sébastien Haller met Ivoorkust meedoet aan de Afrika Cup.
Na een half uur kwam Utrecht wat beter in de wedstrijd. De thuisploeg mocht zich beklagen dat de grensrechter Tasos Douvikas ten onrechte afvlagde voor buitenspel. De Griekse aanvaller had in de 41e minuut alsnog kunnen scoren, maar hij kopte de bal in kansrijke positie over.
Blessuretijd
Ajax bleef een stuk efficiënter. Brobbey haalde in de blessuretijd van de eerste helft met de 0-3, opnieuw op aangeven van Tadic, de spanning uit het duel.
Na rust was het duel een stuk minder vermakelijk. Ajax hoefde niet zo nodig meer en Utrecht wilde een grotere nederlaag voorkomen. Bij Ajax kwam onder anderen de 17-jarige aanvaller Amourricho van Axel Dongen in de ploeg, die daarmee zijn debuut in de Eredivisie maakte.
Meer uit Voetbal
NEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.
1 uur geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
13 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
16 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
1 dag geleden