Brobbey helpt Ajax bij terugkeer met twee treffers langs Utrecht
UTRECHT (ANP) - Ajax is sterk uit de winterstop gekomen. De regerend landskampioen versloeg bij de hervatting van de competitie FC Utrecht met duidelijke cijfers: 0-3. De van RB Leipzig teruggekeerde Brian Brobbey eiste met twee doelpunten direct een hoofdrol voor zich op.
Ajax heeft het in stadion Galgenwaard vaak lastig. Dit keer was daar geen enkele sprake van. Direct vanaf het begin namen de Amsterdammers het initiatief en drukten Utrecht ver achteruit. De thuisploeg had dit keer geen steun van de fanatieke aanhang. Ajax mag wat dat betreft niet klagen dat de lastige uitwedstrijden tegen Feyenoord (0-2), FC Utrecht en PSV (volgende week zondag) allemaal in december en januari vallen, twee maanden waarin de tribunes vanwege het coronavirus leeg zijn.
Utrecht maakte een machteloze indruk en liep in het eerste gedeelte van de wedstrijd vooral achter Ajax aan. Het duurde slechts 5 minuten voordat de score werd geopend. Na een goedlopende aanval, via Daley Blind, Dusan Tadic en Ryan Gravenberch, schoot Antony de bal via een been van een Utrecht-speler achter Fabian de Keijzer, de debuterende doelman. De Keijzer is vanaf nu de eerste keeper van trainer René Hake. De Japanner Naoki Maeda, die ook voor het eerst meedeed bij de thuisploeg, viel al na 11 minuten uit na een duel met Lisandro Martínez.
Sébastien Haller
Ajax verslapte niet en drukte door. Tadic legde de bal in de 19e minuut op het hoofd van Brobbey: 0-2. De jonge aanvaller startte direct in de basis omdat eerste spits Sébastien Haller met Ivoorkust meedoet aan de Afrika Cup.
Na een half uur kwam Utrecht wat beter in de wedstrijd. De thuisploeg mocht zich beklagen dat de grensrechter Tasos Douvikas ten onrechte afvlagde voor buitenspel. De Griekse aanvaller had in de 41e minuut alsnog kunnen scoren, maar hij kopte de bal in kansrijke positie over.
Blessuretijd
Ajax bleef een stuk efficiënter. Brobbey haalde in de blessuretijd van de eerste helft met de 0-3, opnieuw op aangeven van Tadic, de spanning uit het duel.
Na rust was het duel een stuk minder vermakelijk. Ajax hoefde niet zo nodig meer en Utrecht wilde een grotere nederlaag voorkomen. Bij Ajax kwam onder anderen de 17-jarige aanvaller Amourricho van Axel Dongen in de ploeg, die daarmee zijn debuut in de Eredivisie maakte.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
2 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
6 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
7 uur geleden