Brobbey helpt Ajax bij terugkeer met twee treffers langs Utrecht
UTRECHT (ANP) - Ajax is sterk uit de winterstop gekomen. De regerend landskampioen versloeg bij de hervatting van de competitie FC Utrecht met duidelijke cijfers: 0-3. De van RB Leipzig teruggekeerde Brian Brobbey eiste met twee doelpunten direct een hoofdrol voor zich op.
Ajax heeft het in stadion Galgenwaard vaak lastig. Dit keer was daar geen enkele sprake van. Direct vanaf het begin namen de Amsterdammers het initiatief en drukten Utrecht ver achteruit. De thuisploeg had dit keer geen steun van de fanatieke aanhang. Ajax mag wat dat betreft niet klagen dat de lastige uitwedstrijden tegen Feyenoord (0-2), FC Utrecht en PSV (volgende week zondag) allemaal in december en januari vallen, twee maanden waarin de tribunes vanwege het coronavirus leeg zijn.
Utrecht maakte een machteloze indruk en liep in het eerste gedeelte van de wedstrijd vooral achter Ajax aan. Het duurde slechts 5 minuten voordat de score werd geopend. Na een goedlopende aanval, via Daley Blind, Dusan Tadic en Ryan Gravenberch, schoot Antony de bal via een been van een Utrecht-speler achter Fabian de Keijzer, de debuterende doelman. De Keijzer is vanaf nu de eerste keeper van trainer René Hake. De Japanner Naoki Maeda, die ook voor het eerst meedeed bij de thuisploeg, viel al na 11 minuten uit na een duel met Lisandro Martínez.
Sébastien Haller
Ajax verslapte niet en drukte door. Tadic legde de bal in de 19e minuut op het hoofd van Brobbey: 0-2. De jonge aanvaller startte direct in de basis omdat eerste spits Sébastien Haller met Ivoorkust meedoet aan de Afrika Cup.
Na een half uur kwam Utrecht wat beter in de wedstrijd. De thuisploeg mocht zich beklagen dat de grensrechter Tasos Douvikas ten onrechte afvlagde voor buitenspel. De Griekse aanvaller had in de 41e minuut alsnog kunnen scoren, maar hij kopte de bal in kansrijke positie over.
Blessuretijd
Ajax bleef een stuk efficiënter. Brobbey haalde in de blessuretijd van de eerste helft met de 0-3, opnieuw op aangeven van Tadic, de spanning uit het duel.
Na rust was het duel een stuk minder vermakelijk. Ajax hoefde niet zo nodig meer en Utrecht wilde een grotere nederlaag voorkomen. Bij Ajax kwam onder anderen de 17-jarige aanvaller Amourricho van Axel Dongen in de ploeg, die daarmee zijn debuut in de Eredivisie maakte.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Oud-voetbalinternational Kees Kuijs is op 94-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat bevestigd aan het ANP. Kuijs was speler van NAC Breda en HFC Haarlem en speelde 43 interlands tussen 1955 en 1962. Hij was de oudste nog levende oud-international van het Nederlands elftal.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
14 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
17 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
19 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
19 uur geleden