Brobbey blijft soms last houden van stijve spieren in bovenbeen
WOLFSBURG (ANP) - Brian Brobbey blijft last houden van verstijfde spieren in een bovenbeen. De spits van Ajax verliet woensdag eerder de training van het Nederlands elftal na een botsing met Matthijs de Ligt. Volgens De Telegraaf heeft de KNVB uit voorzorg een MRI-scan laten maken en was daarop niets ernstigs te zien.
Een woordvoerder van de KNVB wil niet bevestigen dat Brobbey na een MRI-scan gerust is gesteld. De 22-jarige aanvaller greep na een stevig duel met De Ligt eerst naar zijn linkervoet. Maar dat was kennelijk om zijn verstijfde hamstring te rekken.
Brobbey heeft het hele seizoen al hamstringklachten. Daardoor miste hij ook een aantal duels met Ajax. Bondscoach Ronald Koeman oordeelde in het begin van het trainingskamp van Oranje voor het EK dat de spits ook fitter moest worden.
Brobbey verscheen vorige week aan de aftrap voor Oranje in het oefenduel met Canada (4-0), maar Koeman ziet hem voorlopig niet als basisspeler voor de duels op het EK. Het Nederlands elftal speelt zondag tegen Polen de eerste groepswedstrijd van de Europese eindronde. Daarna volgen ontmoetingen met Frankrijk (21 juni) en Oostenrijk (25 juni).
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de laatste oefenwedstrijd voor het WK op het nippertje gewonnen. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman versloeg Oezbekistan (2-1) in een leeg Icahn Stadium in New York.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Doelman Bart Verbruggen is geblesseerd uitgevallen tijdens de laatste oefenwedstrijd voor het WK tegen Oezbekistan in New York. De doelman kwam in botsing met verdediger Abdukodir Khusanov van Manchester City. Hij speelde vervolgens nog even verder, maar liet zich vervangen door Mark Flekken.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Oud-voetbalbestuurder Michel Platini klaagt voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA aan bij een Franse rechtbank. Dat schreef de 70-jarige Franse oud-speler in een verklaring aan persbureau AFP. Platini is van mening dat hij is tegengewerkt bij de verkiezing voor een nieuwe FIFA-voorzitter in 2015.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben Hans Jorritsma vlak voor het oefenduel met Oezbekistan met een moment van stilte herdacht.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman verwijt Arsenal niet dat die club Jurriën Timber vorige week zaterdag een uur heeft laten spelen in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. "Ik neem ze niets kwalijk", zei de bondscoach van het Nederlands elftal maandag vlak voor de oefenwedstrijd tegen Oezbekistan in New York. "Het was een finale, maar het heeft niet geholpen."
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
6 uur geleden