Brobbey blijft soms last houden van stijve spieren in bovenbeen
WOLFSBURG (ANP) - Brian Brobbey blijft last houden van verstijfde spieren in een bovenbeen. De spits van Ajax verliet woensdag eerder de training van het Nederlands elftal na een botsing met Matthijs de Ligt. Volgens De Telegraaf heeft de KNVB uit voorzorg een MRI-scan laten maken en was daarop niets ernstigs te zien.
Een woordvoerder van de KNVB wil niet bevestigen dat Brobbey na een MRI-scan gerust is gesteld. De 22-jarige aanvaller greep na een stevig duel met De Ligt eerst naar zijn linkervoet. Maar dat was kennelijk om zijn verstijfde hamstring te rekken.
Brobbey heeft het hele seizoen al hamstringklachten. Daardoor miste hij ook een aantal duels met Ajax. Bondscoach Ronald Koeman oordeelde in het begin van het trainingskamp van Oranje voor het EK dat de spits ook fitter moest worden.
Brobbey verscheen vorige week aan de aftrap voor Oranje in het oefenduel met Canada (4-0), maar Koeman ziet hem voorlopig niet als basisspeler voor de duels op het EK. Het Nederlands elftal speelt zondag tegen Polen de eerste groepswedstrijd van de Europese eindronde. Daarna volgen ontmoetingen met Frankrijk (21 juni) en Oostenrijk (25 juni).
Meer uit Voetbal
LANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
8 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 dag geleden