Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Broadway blijft dicht tot juni volgend jaar'

'Broadway blijft dicht tot juni volgend jaar'

NEW YORK (ANP) - Broadway, normaal gesproken het kloppende hart van de theaterwereld in New York, blijft dicht tot juni 2021. Lokale media melden dat deze aankondiging vrijdag wordt gedaan door de Broadway League, een samenwerkingsorgaan van de theaters.

In de stad zullen in principe geen toneelvoorstellingen of musicals te zien zijn tot en met 30 mei. Alle podia moesten half maart hun deuren sluiten vanwege de corona-epidemie. De schade voor de cultuursector loopt naar schatting in de miljarden dollars. De theaters in New York trokken vorige jaar 15 miljoen bezoekers.

Op het moment van sluiting speelden er op Broadway meer dan dertig voorstellingen, de meeste met veel succes. Acht shows bevonden zich nog in de try-outfase. Deze zijn dus nooit officieel in première gegaan. Daarnaast vonden er repetities plaats voor acht nieuwe voorstellingen die medio dit jaar in première moesten gaan. Het is onduidelijk hoeveel van deze voorstellingen komend jaar nog te zien zullen zijn.

De Tony Awards, de belangrijkste theaterprijzen van Amerika, worden binnenkort wel uitgereikt tijdens een digitale ceremonie.

Meer uit Buitenland

Media over Oekraïne-deal: Russen mogen veroverd gebied houden

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Internationale media brengen op basis van ingewijden steeds meer details naar buiten over het Amerikaanse voorstel dat een einde moet maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne. Het lijkt er steeds meer op dat de Russen al het veroverde gebied in het oosten van Oekraïne mogen blijven bezetten.

42 minuten geleden
Voorzitter Europese Raad wil dat Israël afziet van inname Gaza

BRUSSEL (ANP/RTR) - De voorzitter van de Europese Raad, António Costa, heeft gezegd dat Israël het besluit de stad Gaza te veroveren zou moeten heroverwegen.

46 minuten geleden
Von der Leyen vraagt Israël bezetting Gaza-Stad te heroverwegen

BRUSSEL (ANP) - Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen wil dat Israël het plan om Gaza-Stad te bezetten niet doorzet. "De beslissing van de Israëlische regering om de militaire operatie in Gaza uit te breiden moet worden heroverwogen", schrijft ze op X.

4 uur geleden
Chinese president Xi belt met Russische ambtgenoot Poetin

BEIJING/NEW DELHI (ANP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin gebeld over de verwachte ontmoeting van Poetin en president Donald Trump.

4 uur geleden
België ontbiedt ambassadeur om Israëlisch plan voor Gaza-Stad

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België heeft de Israëlische ambassadeur Idit Rosenzweig-Abu ontboden. Minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot is van plan om haar te vertellen dat België tegenstander is van het besluit om Gaza-Stad te bezetten.

5 uur geleden
Hamas: Gaza-plan Israël is oorlogsmisdaad en offert gijzelaars op

GAZA-STAD (ANP) - Hamas noemt de Israëlische plannen om Gaza-Stad in te nemen een "oorlogsmisdaad", meldt Al Jazeera. Volgens de organisatie brengt Israël de levens van de gijzelaars in gevaar. "Ze weten dat uitbreiding van de agressie betekent dat zij worden geofferd."

5 uur geleden
Geen Duitse wapens meer naar Israël voor gebruik in Gaza

BERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft de export naar Israël opgeschort van wapens die gebruikt worden in de Gazastrook. Bondskanselier Friedrich Merz reageert daarmee op de beslissing van Israël om Gaza-Stad volledig in te nemen.

6 uur geleden