Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten zetten twee Wit-Russische diplomaten uit

Britten zetten twee Wit-Russische diplomaten uit

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft twee Wit-Russische diplomaten het land uitgezet in reactie op de uitwijzing van twee Britse diplomaten door de regering van de omstreden president Loekasjenko. Het VK laat zich niet "koeioneren" door pogingen van het regime in Minsk om "ons te stoppen uitspraken te doen over de vervalste verkiezingen en verwerpelijk geweld tegen demonstranten", twitterde de Britse minister van Buitenlandse Zaken Dominic Raab.

Raab riep dinsdag de ambassadeur van Wit-Rusland op het matje vanwege de uitzetting. Volgens de regering van Loekasjenko is het duo het land uitgezet vanwege de "destructieve aard" van hun werk.

Het gaat om de Britse militair attaché Timothy Wight-Boycott en plaatsvervangend ambassadeur Lisa Thumwood. Zij worden er onder meer van beschuldigd vertegenwoordigers van mensenrechtenorganisaties en andere niet-gouvernementele organisaties te hebben ontmoet.

Ongerechtvaardigd

Raab noemde de uitwijzing maandag "al geheel ongerechtvaardigd". Volgens hem kan "Loekasjenko de onderdrukking van zijn eigen bevolking niet verbergen".

Het Verenigd Koninkrijk riep vorige maand zijn ambassadeur uit Wit-Rusland terug naar Londen uit solidariteit met de uitzetting van Poolse en Litouwse diplomaten.

Meer uit Buitenland

Syrische arts veroordeeld in Duitsland voor marteling onder Assad

FRANKFURT (ANP/AFP/DPA) - In Duitsland is een arts tot levenslang veroordeeld voor misdaden tegen de menselijkheid in zijn thuisland Syrië. De 40-jarige Alaa Mousa is schuldig bevonden aan twee moorden en acht gevallen van ernstige marteling onder het regime van de voormalige heerser Bashar al-Assad.

35 minuten geleden
Oekraïne ontvangt weer lichamen van gesneuvelde militairen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne meldt dat het van Rusland de lichamen heeft ontvangen van nog eens 1245 gesneuvelde militairen. Minister van Defensie Roestem Oemjerov zei dat de meerdaagse uitwisseling van stoffelijke resten daarmee is afgerond. "Sinds vorige week, toen we begonnen met de uitvoering van de akkoorden van Istanbul, hebben we meer dan 6000 lichamen kunnen terughalen."

1 uur geleden
Poetin en Erdogan dringen aan op einde conflict Israël en Iran

ANKARA/MOSKOU (ANP/RTR) - De presidenten van Rusland en Turkije hebben gebeld over het opgelaaide conflict tussen Israël en Iran en gepleit voor een einde aan de strijd. De Turkse leider Recep Tayyip Erdogan noemde het optreden van Israël in het gesprek een gevaar voor de stabiliteit van de regio, meldt zijn kantoor. Hij zei dat het Midden-Oosten geen nieuwe oorlogen kan tolereren.

1 uur geleden
Al Pacino ontmoet als eerste filmster nieuwe paus Leo

ROME (ANP) - Acteur Al Pacino heeft maandag in het Vaticaan paus Leo XIV ontmoet. Volgens Variety is Pacino hiermee de eerste filmster die de nieuwe, Amerikaanse paus de hand heeft geschud.

1 uur geleden
Iran: Israël pleegt oorlogsmisdaad met aanval op ziekenhuis

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran beschuldigt Israël ervan een ziekenhuis in het westen van het land te hebben aangevallen. De Iraanse regering spreekt van een "oorlogsmisdaad".

1 uur geleden
Weer veel slachtoffers gemeld bij ophalen hulpgoederen in Gaza

RAFAH (ANP/AFP) - De hulpdiensten in de Gazastrook melden dat opnieuw doden zijn gevallen toen mensen stonden te wachten op hulpgoederen. Een woordvoerder van de burgerbescherming vertelde AFP dat twintig mensen omkwamen en meer dan tweehonderd personen gewond raakten. Hij stelde dat troepen van de "bezetting" het vuur openden, verwijzend naar Israël. De Israëlische krijgsmacht zegt te proberen te achterhalen wat precies is gebeurd.

1 uur geleden
Onderzoekers verwachten meer kernwapens na jarenlange daling

STOCKHOLM (ANP/DPA/RTR) - Het aantal kernwapens gaat na decennia van daling weer stijgen, verwachten onderzoekers. Bijna alle negen landen die de verwoestende wapens bezitten, zijn volgens het toonaangevende onderzoeksinstituut SIPRI bezig hun arsenalen te moderniseren en uit te breiden.

1 uur geleden