Britten: zeker 150.000 Russen gedood of zwaargewond in Oekraïne
LONDEN (ANP) - Rusland heeft sinds het begin van de oorlog in Oekraïne waarschijnlijk zo'n 150.000 tot 190.000 manschappen verloren. Dat meldt het Britse ministerie van Defensie, dat daarmee doelt op militairen die sneuvelden of zwaargewond raakten en daarmee blijvend zijn uitgeschakeld.
Het aantal uitgeschakelde Russische militairen ligt fors hoger als ook wordt gekeken naar manschappen die weer herstellen van hun verwondingen en kunnen terugkeren naar het slagveld. Dan gaat het volgens het Britse ministerie om 240.000 tot 290.000 personen. Verliezen bij groepen als de huurlingenorganisatie Wagner worden daarbij niet meegerekend.
Het Verenigd Koninkrijk geeft militaire steun aan Oekraïne en het ministerie komt dagelijks met een update over het conflict. Oekraïne zou een enorme toename van het aantal Russische slachtoffers hebben geregistreerd door recente Russische aanvallen op Avdiivka.
Rusland voerde de afgelopen tijd grote aanvallen uit op die oostelijke stad en zou daarbij aanzienlijke verliezen hebben geleden. De Amerikaanse denktank Institute for the Study of War (ISW) schrijft dat de Russische strijdkrachten kennelijk "ineffectieve" tactieken blijven gebruiken, met een hoog verlies aan militaire voertuigen en troepen tot gevolg.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
3 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
5 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.
5 uur geleden