Britten: zeker 150.000 Russen gedood of zwaargewond in Oekraïne
LONDEN (ANP) - Rusland heeft sinds het begin van de oorlog in Oekraïne waarschijnlijk zo'n 150.000 tot 190.000 manschappen verloren. Dat meldt het Britse ministerie van Defensie, dat daarmee doelt op militairen die sneuvelden of zwaargewond raakten en daarmee blijvend zijn uitgeschakeld.
Het aantal uitgeschakelde Russische militairen ligt fors hoger als ook wordt gekeken naar manschappen die weer herstellen van hun verwondingen en kunnen terugkeren naar het slagveld. Dan gaat het volgens het Britse ministerie om 240.000 tot 290.000 personen. Verliezen bij groepen als de huurlingenorganisatie Wagner worden daarbij niet meegerekend.
Het Verenigd Koninkrijk geeft militaire steun aan Oekraïne en het ministerie komt dagelijks met een update over het conflict. Oekraïne zou een enorme toename van het aantal Russische slachtoffers hebben geregistreerd door recente Russische aanvallen op Avdiivka.
Rusland voerde de afgelopen tijd grote aanvallen uit op die oostelijke stad en zou daarbij aanzienlijke verliezen hebben geleden. De Amerikaanse denktank Institute for the Study of War (ISW) schrijft dat de Russische strijdkrachten kennelijk "ineffectieve" tactieken blijven gebruiken, met een hoog verlies aan militaire voertuigen en troepen tot gevolg.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
37 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
8 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
9 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
10 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
10 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
12 uur geleden