Britten: zeker 150.000 Russen gedood of zwaargewond in Oekraïne
LONDEN (ANP) - Rusland heeft sinds het begin van de oorlog in Oekraïne waarschijnlijk zo'n 150.000 tot 190.000 manschappen verloren. Dat meldt het Britse ministerie van Defensie, dat daarmee doelt op militairen die sneuvelden of zwaargewond raakten en daarmee blijvend zijn uitgeschakeld.
Het aantal uitgeschakelde Russische militairen ligt fors hoger als ook wordt gekeken naar manschappen die weer herstellen van hun verwondingen en kunnen terugkeren naar het slagveld. Dan gaat het volgens het Britse ministerie om 240.000 tot 290.000 personen. Verliezen bij groepen als de huurlingenorganisatie Wagner worden daarbij niet meegerekend.
Het Verenigd Koninkrijk geeft militaire steun aan Oekraïne en het ministerie komt dagelijks met een update over het conflict. Oekraïne zou een enorme toename van het aantal Russische slachtoffers hebben geregistreerd door recente Russische aanvallen op Avdiivka.
Rusland voerde de afgelopen tijd grote aanvallen uit op die oostelijke stad en zou daarbij aanzienlijke verliezen hebben geleden. De Amerikaanse denktank Institute for the Study of War (ISW) schrijft dat de Russische strijdkrachten kennelijk "ineffectieve" tactieken blijven gebruiken, met een hoog verlies aan militaire voertuigen en troepen tot gevolg.
Meer uit Buitenland
SOHMOR (ANP/AFP) - Israël heeft met aanvallen met gevechtsvliegtuigen twee vlak bij elkaar gelegen bruggen over de rivier de Litani in het oosten van Libanon verwoest. Israël zegt dat de bruggen gebruikt worden voor het verplaatsen van wapens van de beweging Hezbollah.
7 minuten geledenPENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 Thunderbolt II vliegtuig gaan, ook wel Warthog genoemd. Eerder op vrijdag werd gemeld dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
7 uur geleden