Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten willen minder uitgeven aan kerstinkopen door hoge inflatie

Britten willen minder uitgeven aan kerstinkopen door hoge inflatie

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bijna een derde van de Britten is van plan dit jaar minder uit te geven aan kerstinkopen door de hoge inflatie in het land. Dat blijkt uit onderzoek van accountantskantoor PricewaterhouseCoopers (PwC). Voor winkeliers is het kerstseizoen een belangrijke periode, maar Britse consumenten kampen met hoge voedsel- en energieprijzen en willen bezuinigen op de feestdagen.

Om de budgetten voor kerst rond te krijgen begon een vijfde van de Britten al in september met de kerstinkopen. Minder dan een derde van de geënquêteerden door PwC omschreef de eigen financiële situatie als "gezond" en 18 procent van de Britten is van plan meer uit te geven tijdens de feestdagen dan in 2022.

De inflatie in het Verenigd Koninkrijk was in augustus iets afgekoeld, maar de prijzen zijn nog steeds hoog. Veel huishoudens in het land worden hard geraakt door de hogere kosten voor levensonderhoud. De prijzen stijgen in het Verenigd Koninkrijk harder dan in andere landen. De Bank of England heeft de rente fors opgeschroefd om de inflatie aan te pakken.

Britse winkeliers bereiden zich alsnog wel voor op een drukke kerst. Grote supermarkten in het Verenigd Koninkrijk nemen tienduizenden extra tijdelijke medewerkers aan om de feestdagen te overbruggen.

Meer uit Financieel

Nestlé voert productie op om tekort babyvoeding te voorkomen

VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Nestlé voert de productie van babyvoeding op om een ​​tekort te voorkomen na een grote terugroepactie. De Zwitserse voedingsmiddelenfabrikant en concurrenten als Danone en Groupe Lactalis hebben de afgelopen tijd grote partijen babyvoeding teruggeroepen door de mogelijke aanwezigheid van cereulide, een giftige stof die braken en diarree kan veroorzaken.

10 minuten geleden
Tarief gebruik stroomnet straks afhankelijk van moment van de dag

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan over een paar jaar relatief meer betalen voor gebruik van het stroomnet op drukkere momenten van de dag. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft vrijdag aangekondigd later dit jaar een nieuwe nettariefstructuur vast te stellen waarbij het tarief afhankelijk wordt van het moment op de dag. De maatregel gaat op zijn vroegst in 2028 in.

37 minuten geleden
Schiphol-topman: sneeuwweek geen goed voorbeeld van kwaliteit

SCHIPHOL (ANP) - De start van dit jaar was volgens Schiphol "geen goed voorbeeld van hoe wij kwaliteit willen leveren aan reizigers". Dat zei topman Pieter van Oord vrijdag in een toelichting op de jaarresultaten van de luchthaven. Hij verwees naar de dagenlange verstoringen door het winterweer begin januari, waardoor veel vluchten werden geschrapt en honderdduizenden passagiers werden getroffen.

49 minuten geleden
Daling suikerprijzen drukt op moederbedrijf Aviko

BREDA (ANP) - De resultaten van Royal Cosun, het moederbedrijf van suikerproducent Cosun Beet Company en fritesmaker Aviko, stonden in 2025 flink onder druk door een sterke verslechtering van de Europese suikermarkt. Het teeltjaar 2025 leverde volgens het bedrijf voor de leden wel een "uitzonderlijk goede" bietenoogst op. Die extra volumes kwamen echter terecht in een markt waar de suikerprijzen al langere tijd onder druk staan. Dat leidde tot een lagere bietenprijs en drukte de marges.

57 minuten geleden
Greenpeace teleurgesteld om verwachte passagiersstijging Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Greenpeace is niet te spreken over de verwachte stijging van het aantal reizigers op Schiphol. "We zijn teleurgesteld dat het aantal passagiers op Schiphol naar verwachting zo hoog ligt", reageert Wouter Lemm van Greenpeace Nederland.

1 uur geleden
AEX-index veert op na forse daling, Heijmans wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde vrijdag licht op na het zware koersverlies een dag eerder. Heijmans werd hoger gezet na goed ontvangen jaarresultaten van de bouwer. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML wonnen terrein dankzij sterke resultaten en vooruitzichten van de Amerikaanse branchegenoot Applied Materials.

2 uur geleden
ASN Bank voert winst flink op, maar is nog niet uit overgangsfase

UTRECHT (ANP) - ASN Bank heeft zijn winst vorig jaar flink opgevoerd. Dat is echter vooral te danken aan incidentele posten. Volgens topman Roland Boekhout zit het financiële concern, dat voorheen bekendstond als de Volksbank, nog altijd in een overgangsfase. Hij verwacht later dit jaar klaar te zijn met de grote reorganisatie waarbij vele honderden banen verdwijnen. In de loop van 2027 wil de staatsbank ook dossiers als anti-witwascontroles en risicobeheer volledig op orde hebben.

2 uur geleden