Britten willen aansluiten bij vrijhandelsakkoord CPTPP
LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk wil op korte termijn lid worden van handelsblok CPTPP. De Britse minister van Handel Liz Truss heeft dat gezegd. De keuze is opmerkelijk omdat alle andere landen in het vrijhandelsakkoord rond de Stille Oceaan liggen.
Het Comprehensive and Progressive Agreement for Trans-Pacific Partnership werd in 2018 gesloten. Het is ontstaan als doorontwikkeling van het TPP-verdrag waar ook de Verenigde Staten aan mee zouden doen. In 2017 besloot Donald Trump echter dat de VS deelname niet door zouden zetten.
Momenteel is het CPTPP-akkoord van kracht in Mexico, Japan, Singapore, Nieuw-Zeeland, Canada, Australië en Vietnam. Brunei, Chili, Maleisië en Peru moeten het verdrag nog ratificeren. Truss noemde de CPTPP-landen "een van de meest dynamische vrijhandelsgebieden van de wereld".
Meer uit Financieel
APELDOORN (ANP) - In de eerste zes maanden van dit jaar zijn 4,6 procent meer hypotheken afgesloten dan in dezelfde periode een jaar eerder, meldt het Kadaster. Van januari tot en met juni zijn bijna 217.000 nieuwe hypotheken afgesloten, tegenover ruim 207.000 een jaar eerder.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met bescheiden winsten gesloten. Farmaceut Moderna verdubbelde ruimschoots in waarde na de bekendmaking van positieve onderzoeksresultaten rondom een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker. Beleggers verwerkten verder een aankondiging van het Amerikaanse ministerie van Financiën die de rentes op langlopende staatsobligaties omlaagbracht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zijn bereid om bij een handelsdeal met Canada importheffingen op bepaalde aluminium- en staalexporten te halveren tot 25 procent. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft internetbedrijf JD.com opgeroepen om niet mee te werken aan een onderzoek van de Europese Unie naar de overname van MediaMarkt en Saturn. Het Chinese JD.com wil het Duitse moederbedrijf van de elektronicawinkelketens overnemen voor 2,2 miljard euro. Brussel vreest oneerlijke staatssteun door China bij die aankoop en doet diepgaand onderzoek voordat er goedkeuring komt. Beijing noemt dit onderzoek nu "ongeoorloofd".
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is begonnen met het importeren van brandstof. Dat meldt vicepremier Alexander Novak woensdag aan het Russische persbureau TASS. Daarbij gaf hij geen details over de hoeveelheden die worden geïmporteerd en waar de brandstof vandaan komt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden verlies gesloten. Chipbedrijven in de hoofdindex AEX behoorden tot de verliezers, terwijl beleggers zenuwachtig kijken naar de ontwikkeling van de rentes op de obligatiemarkten. Bij de kleinere fondsen op het Damrak ging de ontwikkelaar van bioplastic Avantium hard omlaag, na de aankondiging van nieuwe financieringsplannen waarbij het bedrijf nieuwe aandelen uitgeeft.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen (NS) versoberen hun compensatie bij stakingen. Bij eerdere acties konden reizigers nog tot 25 euro terugvragen als compensatie voor vervangend vervoer omdat de treinen niet rijden. Voortaan kan dit niet meer, kondigt het vervoersbedrijf aan.
7 uur geleden