Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten wacht 'grootste vaccinatiecampagne in de geschiedenis'

Britten wacht 'grootste vaccinatiecampagne in de geschiedenis'

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk maakt zich na de goedkeuring van het coronavaccin op voor de "grootste vaccinatiecampagne in de geschiedenis" van het land. Dat zei topman Simon Stevens van de Engelse tak van gezondheidsdienst NHS. Hij benadrukte volgens de BBC dat zijn organisatie een goede reputatie heeft op het gebied van grote vaccinatiecampagnes.

Stevens sprak over een belangrijke stap in de strijd tegen het virus en zei dat de komende maanden in het hele land mensen moeten worden ingeënt. In het Verenigd Koninkrijk gaan regionale overheden in onder meer Wales en Schotland zelf over hun gezondheidsbeleid. Hoeveel vaccins worden toegewezen aan de regio's, is volgens Britse media afhankelijk van het aantal inwoners.

Minister van Volksgezondheid Matt Hancock zei volgens de BBC dat er meerdere manieren zijn om mensen in te enten. Dat kan bijvoorbeeld gebeuren bij speciaal opgezette vaccinatiecentra en in ziekenhuizen. De minister ziet ook een rol voor huisartsen en apothekers. Het is voor hen wel lastig dat het vaccin van Pfizer en BioNTech op een temperatuur van min 70 graden moet worden opgeslagen.

Hancock zegt dat andere door het Verenigd Koninkrijk bestelde vaccins, zoals die van AstraZeneca, geschikter zijn om door huisartsen te laten toedienen. Die hoeven niet op zulke lage temperaturen te worden opgeslagen.

Meer uit Buitenland

Yonhap: Noord-Korea vuurt zeker één ballistische raket af

SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.

1 uur geleden
Brazilië, Mexico en Spanje beloven extra hulp aan Cuba

MADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.

1 uur geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

2 uur geleden
Iran: elk schip in Straat van Hormuz is doelwit

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.

3 uur geleden
Israël stelt in Zuid-Libanon 'gele lijn' in

BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.

4 uur geleden
Schepen varen weer op de Schelde na zinken Nederlands vrachtschip

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.

6 uur geleden
Procureur: schutter Kyiv was 58-jarige man uit Moskou

KYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.

6 uur geleden