
Britten verlenen honderden olie- en gasvergunningen voor Noordzee
LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk gaat honderden nieuwe olie- en gasvergunningen verlenen aan bedrijven voor de winning van de brandstoffen in de Noordzee. Het plan is onderdeel van de inspanningen van de Britse regering om meer energie-onafhankelijk te worden.
Ook worden er twee nieuwe koolstofafvang- en opslagfaciliteiten opgezet in Noordoost-Schotland en de Engelse Humber-regio, waarin drie belangrijke havens liggen: Hull, Grimsby en Immingham.
"Het is nu meer dan ooit van vitaal belang dat we onze energiezekerheid versterken en profiteren van die onafhankelijkheid om meer betaalbare, schone energie te leveren aan Britse huizen en bedrijven", zei de Britse premier Rishi Sunak, die maandag een bezoek brengt aan de belangrijke energie-infrastructuurlocatie in Aberdeenshire, Schotland.
De Britse toezichthouder voor de olie- en gasindustrie verwacht dat de eerste nieuwe vergunningen in het najaar zullen worden verleend.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil de beperkingen op de Chinese techsector uitbreiden. De Verenigde Staten willen beperkingen voor dochterondernemingen van bedrijven die onder de huidige restricties vallen, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt vrijdagavond opnieuw met een storing te kampen. Het aantal meldingen op de website allestoringen.nl over problemen met X liep rond 22.30 uur op tot zo'n 1700. Op de vergelijkbare site Downdetector werden rond hetzelfde tijdstip tienduizenden meldingen gedaan.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurzen in New York waren vrijdag terughoudend, nadat Wall Street eerder op de dag met verliezen was geopend. Beleggers reageerden op de beschuldiging van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij stelde dat China de overeenkomst tussen beide landen heeft geschonden over het verlagen van importheffingen. Daarmee waren de spanningen tussen de twee landen opnieuw opgelopen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping praten om hun meningsverschillen over handel en importheffingen op te lossen. Dit heeft hij vrijdag gezegd tijdens een persconferentie in het Witte Huis, waarbij ook Tesla-topman Elon Musk aanwezig was.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het mediabedrijf achter Donald Trumps socialemediabedrijf Truth Social heeft ruim 2,4 miljard dollar (2,1 miljard euro) opgehaald bij institutionele beleggers om bitcoins te kopen. Trump Media & Technology heeft meer dan 1,4 miljard dollar aan aandelen verkocht en 1 miljard dollar aan obligaties.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Europese Unie staat erop dat een akkoord in het handelsconflict met de Verenigde Staten permanent moet zijn. Dit heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Energie schrapt ongeveer 3,7 miljard dollar (zo'n 3,3 miljard euro) aan overheidssteun voor projecten voor duurzame energie. De regering besloot onlangs ruim 15 miljard dollar aan steun te controleren die werd toegekend door de regering van oud-president Joe Biden.
9 uur geleden