
Britten verhogen dreigingsniveau na aanslag Wenen
LONDEN (ANP) - Het dreigingsniveau in het Verenigd Koninkrijk wordt vanwege de aanslag in Wenen verhoogd van substantieel naar ernstig. Dat betekent dat een aanslag "zeer waarschijnlijk" is.
Het gaat echter om een voorzorgsmaatregel. De maatregel is niet gebaseerd op een specifieke dreiging, twitterde minister van Binnenlandse Zaken Priti Patel. Mensen moet waakzaam blijven en verdachte gebeurtenissen melden aan de politie, aldus Patel. Volgens Britse media speelt mee dat het land donderdag vanaf middernacht in lockdown gaat.
De verhoging volgt op de aanslag in Wenen waarbij een jihadist zeker vier mensen doodschoot en 22 anderen verwondde. Ook in Frankrijk is de situatie gespannen na meerdere terreurincidenten door moslimextremisten.
Vorige maand zei inlichtingendienst MI5 dat er 27 aanslagplannen in het Verenigd Koninkrijk waren verstoord, waarvan de meeste door islamitische extremisten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Israël heeft een evacuatiebevel afgegeven aan Iraniërs die in de omgeving van reactoren wonen. De oproep geldt voor burgers in het hele land die in woonwijken in de buurt van wapenfaciliteiten wonen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk zijn bereid tot onmiddellijke gesprekken met Iran over het nucleaire programma van Teheran in een poging om de situatie in het Midden-Oosten te de-escaleren. Dat heeft de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul gezegd tijdens een bezoek aan de regio.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - Door een reeks nieuwe aanvallen van Iran op Israël zijn in de nacht van zaterdag op zondag meerdere doden gevallen. Ook raakten ongeveer tweehonderd mensen gewond.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - "We kunnen makkelijk een deal voor elkaar krijgen tussen Iran en Israël om een eind te maken aan dit rotconflict!" Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondagochtend vroeg het hoofdkwartier van het Iraanse ministerie van Defensie en het hoofdkwartier van een project voor nucleaire wapens bestookt. Dat maakte de Israëlische legerleiding bekend.
9 uur geledenWASHINGTON/LOS ANGELES/NEW YORK (ANP/RTR) - Honderdduizenden Amerikanen zijn zaterdag in verschillende steden de straat opgegaan om te protesteren tegen president Donald Trump. De demonstraties worden gehouden onder het thema "No Kings", om te benadrukken dat niemand boven de wet staat, ook de president niet.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Israël heeft met luchtaanvallen twee brandstofdepots in de Iraanse hoofdstad Teheran geraakt. Dat maakte het Iraanse ministerie van Olie zondagochtend plaatselijke tijd bekend. Kort daarvoor kondigde Iran nieuwe luchtaanvallen op Israël aan.
13 uur geleden