Britten verbieden bekeringstherapie voor homo's en transgenders
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering wil de omstreden genezingsbehandelingen voor onder anderen homo's en transgenders gaan verbieden. Dergelijke zogenoemde conversietherapieën worden onder meer door conservatief religieuze organisaties uitgevoerd.
Londen wil een einde aan behandelingen waarvan wordt beweerd dat ze de seksuele geaardheid of genderidentiteit van een persoon kunnen veranderen. Het wetsvoorstel zal iedereen beschermen, ook degenen die het doelwit zijn door hun seksualiteit of omdat ze transgender zijn, aldus de minister van Cultuur.
Vorig jaar had een vorige conservatieve Britse regering van Boris Johnson transgenders nog uitgezonderd. Meer dan honderd organisaties kondigden toen aan een internationale lhbt-conferentie in Londen te boycotten, die vervolgens moest worden afgeblazen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.
2 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.
4 uur geledenPENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.
4 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
7 uur geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
7 uur geleden