Britten teleurgesteld over juridische stappen EU in Ierse kwestie
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering is "teleurgesteld" dat de Europese Unie drie strafprocedures in gang heeft gezet tegen het Verenigd Koninkrijk, zegt een woordvoerder van premier Boris Johnson. Toch wil de regering eerst de documenten goed lezen, voordat het met een formele reactie komt.
De strafprocedures gaan over het Noord-Ierse protocol. Volgens de EU heeft het Verenigd Koninkrijk op eigen initiatief de afspraken geschonden die ervoor moesten zorgen dat er na de brexit geen harde grens zou komen tussen Ierland en Noord-Ierland. Maandag kondigde het Verenigd Koninkrijk een nieuwe wet aan om de handelsregels tussen Noord-Ierland en Groot-Brittanniƫ op te heffen.
De EU beschouwt de eenzijdige actie van het Verenigd Koninkrijk als "illegaal". De Europese Commissie start drie procedures om de Britten toch weer terug aan tafel te krijgen. Als ze Brussel niet binnen twee maanden tegemoetkomen, kan de Commissie naar het Europees Hof van Justitie stappen. De juridische stappen kunnen de Britse regering hoge boetes kunnen opleveren.
Beide partijen zeggen er nog wel samen uit te willen komen, maar dat de ander de uitgestoken hand weigert. De Britten hekelen de starre houding van de EU en vinden dat er wel onderhandeld moet worden. Johnsons woordvoerder zegt dat de voorgestelde aanpak van de EU niet afwijkt van wat eerder is gezegd. "Dat veroorzaakt extra lasten voor burgers en bedrijven en dat zou een stap terug zijn."
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is van plan een onderzoek te starten naar de AI-functies in WhatsApp, meldt zakenkrant Financial Times. Het onderzoek van de Europese Commissie zou gericht zijn op de manier waarop het Amerikaanse socialemediabedrijf Meta Platforms zijn 'Meta AI'-systeem dit jaar in de berichtendienst heeft ingebouwd.
7 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.
52 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
9 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
14 uur geleden