Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten teleurgesteld over juridische stappen EU in Ierse kwestie

Britten teleurgesteld over juridische stappen EU in Ierse kwestie

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering is "teleurgesteld" dat de Europese Unie drie strafprocedures in gang heeft gezet tegen het Verenigd Koninkrijk, zegt een woordvoerder van premier Boris Johnson. Toch wil de regering eerst de documenten goed lezen, voordat het met een formele reactie komt.

De strafprocedures gaan over het Noord-Ierse protocol. Volgens de EU heeft het Verenigd Koninkrijk op eigen initiatief de afspraken geschonden die ervoor moesten zorgen dat er na de brexit geen harde grens zou komen tussen Ierland en Noord-Ierland. Maandag kondigde het Verenigd Koninkrijk een nieuwe wet aan om de handelsregels tussen Noord-Ierland en Groot-Brittannië op te heffen.

De EU beschouwt de eenzijdige actie van het Verenigd Koninkrijk als "illegaal". De Europese Commissie start drie procedures om de Britten toch weer terug aan tafel te krijgen. Als ze Brussel niet binnen twee maanden tegemoetkomen, kan de Commissie naar het Europees Hof van Justitie stappen. De juridische stappen kunnen de Britse regering hoge boetes kunnen opleveren.

Beide partijen zeggen er nog wel samen uit te willen komen, maar dat de ander de uitgestoken hand weigert. De Britten hekelen de starre houding van de EU en vinden dat er wel onderhandeld moet worden. Johnsons woordvoerder zegt dat de voorgestelde aanpak van de EU niet afwijkt van wat eerder is gezegd. "Dat veroorzaakt extra lasten voor burgers en bedrijven en dat zou een stap terug zijn."

Meer uit Financieel

Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

2 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

2 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

4 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

5 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

5 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

6 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

6 uur geleden