Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Britten sturen twee oorlogsschepen naar de Zwarte Zee'

'Britten sturen twee oorlogsschepen naar de Zwarte Zee'

LONDEN (ANP) - Groot-Brittannië zal volgende maand twee oorlogsschepen naar de Zwarte Zee sturen nu de spanningen tussen Rusland en Oekraïne oplopen, meldt de Sunday Times op basis van hoge marine-functionarissen die niet bij naam worden genoemd.

Volgens de krant zal een torpedobootjager bewapend met luchtafweerraketten vanuit de Middellandse Zee naar de Zwarte Zee gaan, samen met een anti-onderzeeër fregat.

F-35B gevechtsvliegtuigen, die verticaal kunnen opstijgen en landen, en helikopters voor het jagen op onderzeeërs van vliegdekschip HMS Queen Elizabeth staan klaar om de twee schepen in de Zwarte Zee te ondersteunen als er een dreiging is van Russische troepen. Het Britse vliegdekschip zou eigenlijk in de Middellandse Zee moeten blijven vanwege een internationaal verdrag dat vervoerders verbiedt de Zwarte Zee binnen te komen, aldus de Times.

"Het VK en onze internationale bondgenoten zijn onwankelbaar in onze steun voor de soevereiniteit en territoriale integriteit van Oekraïne", vertelde een woordvoerder van het ministerie van Defensie aan de krant.

Meer uit Buitenland

Iraniërs ontvluchten Teheran na nieuwe bombardementen

TEHERAN (ANP/RTR) - Na nieuwe Israëlische bombardementen is woensdag weer een uittocht van burgers op gang gekomen uit Teheran. Er ontstonden files toen mensen massaal probeerden de Iraanse hoofdstad te verlaten.

19 minuten geleden
Rusland tegen VS: help Israël niet militair bij aanval Iran

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft de Verenigde Staten gewaarschuwd voor de mogelijke gevolgen van directe militaire steun aan Israël bij het aanvallen van Iran. Dergelijke Amerikaanse betrokkenheid kan de situatie in het Midden-Oosten verregaand destabiliseren, verklaarde onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens Russische media. Rusland staat volgens Rjabkov in contact met zowel Iran als Israël.

26 minuten geleden
Ayatollah Khamenei richt zich weer tot bevolking

DUBAI/TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider ayatollah Ali Khamenei heeft in een nieuwe toespraak gezegd dat Israël "een grote vergissing heeft begaan en daarvoor gestraft zal worden". Khamenei waarschuwde woensdag ook de VS na dreigende uitspraken van president Donald Trump. Khamenei zei dat iedereen "die iets van Iran weet, weet dat Iraniërs niet goed reageren op dreigende taal. Iran zal zich niet overgeven en elke Amerikaanse aanval zal ernstige onherstelbare schade tot gevolg hebben".

38 minuten geleden
President Iran stuurt brief aan emir Qatar

DOHA (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief gestuurd aan de emir van Qatar. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken van die Golfstaat, zonder in detail te treden over de inhoud.

39 minuten geleden
Trump wil ondanks Iran naar NAVO-top, maar 'alles verandert snel'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn gevolg zijn ondanks de escalerende crisis rond Iran nog altijd van plan om naar de NAVO-top in Den Haag te komen. Maar dat kan "soms van uur tot uur" veranderen, zegt een woordvoerster van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

1 uur geleden
IAEA bevestigt aanvallen op nucleaire sector in Iran

TEHERAN (ANP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) bevestigt dat bij aanvallen op Iran locaties zijn getroffen voor de productie van apparatuur voor het verrijken van uranium. In Teheran en Karaj zijn gebouwen geraakt waar onderdelen voor centrifuges worden gemaakt, meldt de internationale toezichthouder op X.

1 uur geleden
Meerderheid Europarlement staat achter nieuwe NAVO-norm defensie

STRAATSBURG (ANP) - Een ruime meerderheid van het Europees Parlement staat achter een nieuwe norm voor defensie van 5 procent van de omvang van de economie. Daarover wordt komende week op de NAVO-top in Den Haag een besluit genomen. Wel vindt een aantal fracties dat die extra uitgaven niet ten koste mogen gaan van sociale uitgaven zoals de zorg en de koopkracht van EU-burgers. Dat bleek tijdens een debat over de komende NAVO-top.

1 uur geleden