Britten starten onderzoek naar Just Eat om misleidende recensies
LONDEN (ANP) - De Britse marktwaakhond CMA start een onderzoek naar Just Eat, onderdeel van het concern achter het Nederlandse Thuisbezorgd, en vier andere bedrijven omdat zij mogelijk "neppe en misleidende" reviews op hun sites plaatsten. De toezichthouder onderzoekt onder meer of de bedrijven lage beoordelingen expres niet publiceerden, personeel vroegen om positieve reviews te schrijven, of kortingen aanboden in ruil voor positieve reviews.
Bij maaltijdbezorgdienst Just Eat kijkt CMA of het sterbeoordelingssysteem wel volgens de regels die consumenten beschermen werd gebruikt. Uit het onderzoek moet blijken of Just Eat bepaalde supermarkten en restaurants meer sterren gaf dan ze eigenlijk verdienden. Hierdoor kunnen consumenten mogelijk een misleidend beeld krijgen van de kwaliteit die bepaalde zaken leveren wanneer zij kiezen waar te bestellen.
"Nepbeoordelingen raken de kern van het consumentenvertrouwen", zei Sarah Cardell, topvrouw van de CMA. "Met huishoudbudgetten die onder druk staan, moeten mensen weten dat ze betrouwbare informatie krijgen, geen beoordelingen of sterrenclassificaties die zijn gemanipuleerd om hen naar de verkeerde keuze te leiden."
Direct beboeten
Sinds 2024 is CMA bevoegd om bedrijven direct te beboeten als de consumentenwet is overtreden, zonder eerst naar de rechter te stappen. De waakhond onderzoekt ook de autosite Autotrader, reviewwebsite Feefo, uitvaartsbedrijf Dignity en Pasta Evangelists.
Het onderzoek loopt nog en CMA heeft nog niet vastgesteld of daadwerkelijk consumentenwetten zijn overtreden. "We hebben bedrijven de tijd gegeven om het goed te doen. Nu zetten we onze nieuwe bevoegdheden in om enkele van de schadelijkste praktijken direct aan te pakken", aldus Cardell.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China is een tweetal onderzoeken gestart naar handelspraktijken van de Verenigde Staten. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel vrijdag bekendgemaakt.
2 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Het aantal huishoudens met een tv-abonnement is vorig jaar gedaald als gevolg van concurrentie met streaming- en videodiensten. Dat meldt marktonderzoeker Telecompaper, die voorziet dat het aantal tv-abonnementen de komende jaren verder daalt.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes in Nederland laten deze week de sterkste stijging zien sinds maart vorig jaar. Dat constateert hypotheekadviesketen De Hypotheekshop. Sinds de VS en Israël een kleine maand geleden Iran aanvielen lopen de rentes duidelijk op.
32 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse mededingingsautoriteit AGCM onderzoekt cosmeticaverkopers Sephora en Benefit Cosmetics, beide eigendom van het Franse luxeconcern LVMH, om mogelijke oneerlijke handelspraktijken. Het onderzoek is gericht op de marketing van producten voor volwassenen aan kinderen en tieners.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran en verlopen de onderhandelingen met het land "zeer goed".
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India heeft een reeks belastingwijzigingen aangekondigd om consumenten te beschermen tegen de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. India behoort tot de landen die erg veel last hebben van de oorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz. Het land kampt met grote tekorten aan vloeibaar petroleumgas (lpg), dat wordt gebruikt voor koken, en vloeibaar aardgas (lng).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jarenlang is er voor miljoenen per jaar gefraudeerd met de bpm-belasting bij de import van tweedehands motoren. Dat vermoedt RAI Vereniging, die berichtgeving hierover door De Telegraaf bevestigt. De branchekoepel schreef eerder over soortgelijke fraude met de import van tweedehands auto's. Volgens Tom Crooijmans, voorzitter van de sectie motoren bij RAI Vereniging, is dit probleem bij motoren "mogelijk nog groter".
3 uur geleden