Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten sluiten samenwerkingsdeal met Zuid-Korea

Britten sluiten samenwerkingsdeal met Zuid-Korea

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk en Zuid-Korea gaan samenwerken om de leveringsketens die tussen bedrijven uit beide landen bestaan te versterken. Ze tekenen in Londen een akkoord waarmee de toevoer van onder meer computerchips naar Britse bedrijven moet worden veiliggesteld. Door de coronapandemie en het snelle, maar ongelijke herstel zijn er problemen ontstaan in de leveringsketens. Daarvan hebben bedrijven over de hele wereld last.

De overeenkomst, waar de Zuid-Koreaanse handelsminister Yeo Han-koo in Londen samen met zijn Britse collega Anne-Marie Trevelyan een handtekening onder zet, moet ook de opmaat zijn naar een volledig handelsverdrag. De onderhandelingen daarvoor beginnen later dit jaar.

Trevelyan jubelt in een verklaring over de deal dat dit "onze kanteling naar Azië en de Stille Oceaan in actie is". De Britse handelsminister sprak verder van het "versterken van de banden met een van de grootste economieën ter wereld". De handel tussen het Verenigd Koninkrijk en Zuid-Korea was in het jaar tot en met september vorig jaar 13,3 miljard pond waard, omgerekend ongeveer ruim 15,7 miljard euro. Beide landen willen ook aansluiten bij het vrijhandelsverdrag met vooral landen rond de Stille Oceaan.

Groot-Brittannië moet na de brexit afzonderlijke handelsakkoorden sluiten met landen. Het ziet in Zuid-Korea met zijn grote middenklasse een belangrijke markt voor onder meer Schotse whisky en Brompton-vouwfietsen.

Meer uit Financieel

Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

30 minuten geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

31 minuten geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

44 minuten geleden
Optimisme over Iran stuwt Damrak, Besi naar recordniveau

AMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.

1 uur geleden
Topman haven Antwerpen-Brugge stapt vervroegd op

ANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.

1 uur geleden
ERK: onduidelijkheden in EU-fonds voor CO2-uitstotende bedrijven

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.

2 uur geleden
Activisten verstoren aandeelhoudersvergadering ING

AMSTERDAM (ANP) - De jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van ING werd dinsdagmiddag verstoord door enkele activisten van Extinction Rebellion, die schreeuwden in de zaal. Zij werden door de politie snel uit de zaal in het Amsterdamse Muziekgebouw aan 't IJ verwijderd, waardoor het niet nodig was om de vergadering stil te leggen.

2 uur geleden