Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten sluiten samenwerkingsdeal met Zuid-Korea

Britten sluiten samenwerkingsdeal met Zuid-Korea

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk en Zuid-Korea gaan samenwerken om de leveringsketens die tussen bedrijven uit beide landen bestaan te versterken. Ze tekenen in Londen een akkoord waarmee de toevoer van onder meer computerchips naar Britse bedrijven moet worden veiliggesteld. Door de coronapandemie en het snelle, maar ongelijke herstel zijn er problemen ontstaan in de leveringsketens. Daarvan hebben bedrijven over de hele wereld last.

De overeenkomst, waar de Zuid-Koreaanse handelsminister Yeo Han-koo in Londen samen met zijn Britse collega Anne-Marie Trevelyan een handtekening onder zet, moet ook de opmaat zijn naar een volledig handelsverdrag. De onderhandelingen daarvoor beginnen later dit jaar.

Trevelyan jubelt in een verklaring over de deal dat dit "onze kanteling naar Azië en de Stille Oceaan in actie is". De Britse handelsminister sprak verder van het "versterken van de banden met een van de grootste economieën ter wereld". De handel tussen het Verenigd Koninkrijk en Zuid-Korea was in het jaar tot en met september vorig jaar 13,3 miljard pond waard, omgerekend ongeveer ruim 15,7 miljard euro. Beide landen willen ook aansluiten bij het vrijhandelsverdrag met vooral landen rond de Stille Oceaan.

Groot-Brittannië moet na de brexit afzonderlijke handelsakkoorden sluiten met landen. Het ziet in Zuid-Korea met zijn grote middenklasse een belangrijke markt voor onder meer Schotse whisky en Brompton-vouwfietsen.

Meer uit Financieel

TikTok gaat zich houden aan socialemediaverbod jongeren Australië

CANBERRA (ANP/AFP) - Ook TikTok gaat zich houden aan het socialemediaverbod in Australië voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. De Australische wet gaat op 10 december in en op die dag zal de populaire filmpjesapp jongeren blokkeren, meldt het platform. Dat betekent dat zij geen account meer kunnen aanmaken of behouden.

40 minuten geleden
Bloomberg: Netflix serieuze kandidaat voor overname Warner Bros.

BURBANK (ANP) - Streamingdienst Netflix wordt een steeds grotere kanshebber voor de aankoop van grote delen van Warner Bros. Discovery. De bedrijven zijn begonnen aan exclusieve gesprekken over de overname van de film- en tv-studio's en streamingplatform HBO Max door Netflix, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Als het tot een deal komt, krijgt 's werelds populairste betaalde streamingdienst een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

1 uur geleden
Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden

DEN HAAG (ANP) - Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden. Een op de vijf horeca-ondernemingen gaf aan hiermee te worstelen in november, tegen 14 procent in november vorig jaar. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek onder bedrijven in de industrie, handel en diensten met vijf of meer medewerkers.

2 uur geleden
Speelgoed goedkoper, mogelijk door productie China en heffingen

DEN HAAG (ANP) - Speelgoed is het afgelopen jaar goedkoper geworden in Nederland. Dat is opvallend, producten worden doorgaans juist steeds duurder. Experts denken dat de toegenomen productie in China en de handelsspanningen van dat land met de Verenigde Staten mogelijk een rol spelen.

3 uur geleden
Kleine koersuitslagen op aandelenbeurzen New York

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.

10 uur geleden
Regering VS wil nog meer belangen in grondstoffenbedrijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.

12 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit licht lager, Philips grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.

14 uur geleden