Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten sluiten samenwerkingsdeal met Zuid-Korea

Britten sluiten samenwerkingsdeal met Zuid-Korea

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk en Zuid-Korea gaan samenwerken om de leveringsketens die tussen bedrijven uit beide landen bestaan te versterken. Ze tekenen in Londen een akkoord waarmee de toevoer van onder meer computerchips naar Britse bedrijven moet worden veiliggesteld. Door de coronapandemie en het snelle, maar ongelijke herstel zijn er problemen ontstaan in de leveringsketens. Daarvan hebben bedrijven over de hele wereld last.

De overeenkomst, waar de Zuid-Koreaanse handelsminister Yeo Han-koo in Londen samen met zijn Britse collega Anne-Marie Trevelyan een handtekening onder zet, moet ook de opmaat zijn naar een volledig handelsverdrag. De onderhandelingen daarvoor beginnen later dit jaar.

Trevelyan jubelt in een verklaring over de deal dat dit "onze kanteling naar Azië en de Stille Oceaan in actie is". De Britse handelsminister sprak verder van het "versterken van de banden met een van de grootste economieën ter wereld". De handel tussen het Verenigd Koninkrijk en Zuid-Korea was in het jaar tot en met september vorig jaar 13,3 miljard pond waard, omgerekend ongeveer ruim 15,7 miljard euro. Beide landen willen ook aansluiten bij het vrijhandelsverdrag met vooral landen rond de Stille Oceaan.

Groot-Brittannië moet na de brexit afzonderlijke handelsakkoorden sluiten met landen. Het ziet in Zuid-Korea met zijn grote middenklasse een belangrijke markt voor onder meer Schotse whisky en Brompton-vouwfietsen.

Meer uit Financieel

Passagiersaantallen Dubai Airport gekelderd door oorlog

DUBAI (ANP) - Dubai International Airport, normaal de drukste luchthaven ter wereld, heeft in maart de passagiersaantallen zien kelderen door de oorlog in het Midden-Oosten en de ernstige verstoringen van het vliegverkeer in de regio. Volgens de luchthaven daalde het aantal reizigers die maand met 66 procent in vergelijking met een jaar eerder tot 2,5 miljoen.

20 minuten geleden
HDN: mensen vragen minder hypotheken aan door hogere rente

DE MEERN (ANP) - Huizenkopers en mensen die bijvoorbeeld een verbouwing willen financieren hebben afgelopen maand minder hypotheken aangevraagd, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). De gestegen hypotheekrente maakte zowel kopers als niet-kopers terughoudender.

36 minuten geleden
Nederlands bedrijf lanceert dronemarktplaats voor Europese legers

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse defensiesoftwarebedrijf Intelic heeft maandag een platform gelanceerd waar Europese ministeries van Defensie direct drones kunnen kopen. Daarmee worden inkooptrajecten voor "mission-ready drones" aanzienlijk verkort, meldt het bedrijf. Het platform lijkt op een recent gelanceerde dronemarktplaats voor het Amerikaanse leger, ontwikkeld met Amazon.

47 minuten geleden
Bitcoin voor het eerst in maanden meer dan 80.000 dollar waard

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptomunt bitcoin is voor het eerst in meer dan drie maanden weer meer dan 80.000 dollar waard geworden. Handelaren verwerkten gemengde berichten over de oorlog in het Midden-Oosten. Verder lijkt sprake van optimisme dat er in de Verenigde Staten een doorbraak is in onderhandelingen over een bepaling in een wetsvoorstel voor cryptowetgeving.

1 uur geleden
GameStop doet bod van 56 miljard dollar op eBay

GRAPEVINE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op eBay van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). GameStop wil van de onlinemarktplaats een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon.

1 uur geleden
Meer orders Nederlandse industrie om zorgen verstoring leveringen

ZEIST (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in april meer orders ontvangen door zorgen bij klanten over verstoringen van toeleveringsketens vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) haalden klanten door die onzekerheid orders naar voren. Dat leidde ook weer tot een hogere productie.

1 uur geleden
Merz: Trump wil heel Europa aanpakken met invoerheffingen

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de door de Amerikaanse president Donald Trump geplande hogere invoerheffingen op auto's uit de EU gericht zijn op de Europese Unie als geheel en niet specifiek op Duitsland. "Hij wil heel Europa aanpakken", zei Merz zondag tegen de Duitse omroep ARD.

5 uur geleden