Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten: Rusland maakt gestaag opmars in Severodonetsk

Britten: Rusland maakt gestaag opmars in Severodonetsk

LONDEN (ANP/DPA) - De Russische troepen boeken gestaag terreinwinst in Severodonetsk, rapporteert het Britse ministerie van Defensie. In de dagelijkse inlichtingenupdate wordt gemeld dat de opmars mogelijk wordt gemaakt door een "een zware concentratie van artillerie".

Daarbij vallen volgens de Britten slachtoffers aan Russische zijde. Het merendeel van de stad in de oostelijke regio Loehansk is inmiddels ingenomen. Het gaat volgens de regionale gouverneur om 70 procent van het gebied. De hoofdroute naar de stad is waarschijnlijk nog wel onder controle van Oekraïne, meldt het Britse ministerie.

Defensie meldt verder dat het oversteken van een rivier ten zuiden van Severodonetsk van "vitaal" belang is voor Russische troepen als ze Loehansk willen innemen en de focus van hun operatie willen verschuiven naar de regio Donetsk. Het Oekraïense leger zou nog controle hebben over die rivier en er bruggen hebben vernietigd.

Door de gevechten in Severodonetsk is volgens de Oekraïense autoriteiten 90 procent van de gebouwen beschadigd of vernietigd. Daarnaast zijn inwoners massaal op de vlucht geslagen en ook zijn er doden gevallen. De stad telde voor de oorlog zo'n 100.000 inwoners, nu nog ongeveer 12.000. Het dodental staat volgens Oekraïense informatie op ongeveer 1500.

Meer uit Buitenland

Media: kabinet Israël akkoord met internationale troepen in Gaza

JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft ingestemd met de beperkte inzet van een internationale troepenmacht in de Gazastrook. Dat berichten media als Haaretz en Times of Israel, die zich baseren op ingewijden.

20 minuten geleden
Franse branden leiden voor het eerst tot 'pyrocumulonimbus'

PARIJS (ANP/AFP) - De enorme bosbrand die in het zuidwesten van Frankrijk woedt, heeft geleid tot een fenomeen dat nog niet eerder in het land is waargenomen: pyrocumulonimbus. Dat zei een woordvoerder van de Franse nationale brandweerfederatie (FNSPF) zondag.

1 uur geleden
Merz bij herdenking aanslag Berlijn: geen plaats voor extremisten

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz (CDU) heeft aangekondigd dat hij vastberaden zal optreden tegen extremisten. "Deze criminelen, deze extremisten, hebben geen plaats in de samenleving," zei de bondskanselier vlak voor een herdenkingsdienst van de aanslag bij de Pride in Berlijn, aldus Duitse media waaronder de krant Tagesspiegel.

1 uur geleden
Brand in zuidwesten Frankrijk verwoest 240 woningen

BORDEAUX (ANP/RTR/AFP) - De natuurbrand in het Franse gebied Gironde heeft daar volgens de autoriteiten al zo'n 240 woningen verwoest. Vooral de gemeente Le Porge, ten westen van Bordeaux, is zwaar getroffen.

1 uur geleden
Grote steunbetuiging in Berlijn na aanslag bij Pride

BERLIJN (ANP) - In Berlijn zijn mensen na de aanslag van zaterdagavond de straat opgegaan om steun te betuigen aan de slachtoffers en de queergemeenschap. Er verzamelde zich volgens media als omroep RBB een menigte op de Pariser Platz, bij de beroemde stadspoort Brandenburger Tor. Het gaat mogelijk om enkele duizenden mensen.

2 uur geleden
Aantal gewonden aanslag Berlijn naar boven bijgesteld

BERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten hebben het aantal gewonden bij de aanslag in Berlijn naar boven bijgesteld. Het gaat volgens minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt om 29 personen, soms met ernstig letsel. Daarnaast kwam ook iemand om het leven. Er was met een voertuig ingereden op mensen en daarna zou ook op mensen zijn ingestoken.

3 uur geleden
Iraanse media: olietanker ontploft in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Een olietanker is zondag ontploft in de Straat van Hormuz, berichten Iraanse media. Volgens persbureau Tasnim was het schip in aanvaring gekomen met een zeemijn.

3 uur geleden