Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten: Rusland breidt offensief uit in oosten Oekraïne

Britten: Rusland breidt offensief uit in oosten Oekraïne

LONDEN (ANP/RTR) - De Russen hebben hun offensief in het oosten van Oekraïne uitgebreid. De Russische aanvallen bij de grote stad Donetsk zijn de afgelopen dagen toegenomen, constateert het Britse ministerie van Defensie in zijn dagelijkse inschatting over het verloop van de Russische invasie in buurland Oekraïne.

Onder meer bij de verwoeste luchthaven van Donetsk wordt weer zwaar gevochten. Met hun nieuwe aanvallen willen de Russen waarschijnlijk uitlokken dat er meer Oekraïense troepen naar het oostelijke front komen. Die kunnen dan niet worden verplaatst naar het zuiden, waar Oekraïne de stad Cherson wil bevrijden. Een Oekraïens tegenoffensief wordt zo bemoeilijkt, aldus het defensieministerie, dat zich baseert op de geheime diensten.

Met hun dagelijkse rapportage willen de Britten onder meer de Russische berichtgeving over het verloop van de oorlog ontkrachten. Volgens Moskou gaat het om desinformatie.

Meer uit Buitenland

Costa waarschuwt: Rusland is tot nu enige winnaar in Iranoorlog

BRUSSEL (ANP) - De oorlog in Iran kent tot nu toe Rusland als enige winnaar, waarschuwde voorzitter van de EU-leiders António Costa dinsdag. De stijgende energieprijzen leveren Rusland veel geld op voor de oorlogskas. De militaire capaciteiten die nu naar het Midden-Oosten worden verplaatst, hadden in Oekraïne kunnen worden ingezet. Ook de aandacht voor het Oekraïense front vermindert nu het conflict in het Midden-Oosten centraal staat, zei hij op de conferentie van EU-ambassadeurs.

13 minuten geleden
Iran claimt aanvallen op Israëlische olie-infrastructuur in Haifa

HAIFA (ANP/DPA) - De Iraanse krijgsmacht claimt aanvallen te hebben uitgevoerd op raffinaderijen en brandstofdepots in de Israëlische havenstad Haifa. Delen van de olie- en gasindustrie werden volgens een verklaring de afgelopen uren aangevallen met drones. Het is niet bekend of er schade aan de infrastructuur is toegebracht.

19 minuten geleden
Door Iran gesteunde groep in Irak meldt doden door aanval VS

BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Iran: onderhandelingen met de VS niet langer op de agenda

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.

3 uur geleden
Israël voert nieuwe aanvallen uit op zuiden en oosten van Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.

4 uur geleden
VS en Iran wisselen dreigementen over olie uit

TEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.

5 uur geleden
Luide explosie in Teheran, Israël kondigt golf luchtaanvallen aan

TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.

8 uur geleden