Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten overwegen speciale licentie Chelsea aan te passen

Britten overwegen speciale licentie Chelsea aan te passen

LONDEN (ANP) - Groot-Brittannië overweegt de speciale licentie van Chelsea aan te passen om de Engelse voetbalclub in staat te stellen zonder ingrijpende maatregelen in actie te blijven komen. Eigenaar Roman Abramovitsj is op een sanctielijst gezet, waardoor Chelsea onder meer de fanshop heeft moeten sluiten en geen kaarten mag verkopen voor thuiswedstrijden.

"We staan continu in contact met de club en de Premier League over problemen die naar voren zijn gekomen door de sancties en de licentie die het ministerie van Financiën heeft uitgevaardigd", zei een woordvoerder van de Britse premier Boris Johnson. "Het is nu aan de club om een gewijzigde licentie aan te vragen. Ik geloof dat Chelsea heeft gezegd dat ze dat zullen doen en we zullen uiteraard samenwerken met de club en de competitie om eventuele operationeel noodzakelijke veranderingen te overwegen."

De Britse regering besloot enkele oligarchen uit Rusland hard te straffen. "Er kunnen geen veilige havens zijn voor degenen die de wrede aanval van Poetin op Oekraïne hebben gesteund", zo zei de Britse premier Boris Johnson. Chelsea heeft tal van zware straffen gekregen, maar mag met een speciale licentie toch blijven voetballen. Die speciale licentie kan Chelsea in de komende maanden nog belemmeren, onder meer bij het aantrekken van spelers en het verlengen van contracten.

Abramovitsj is sinds 2003 eigenaar van Chelsea. De Russische miljardair maakte vorige week bekend dat hij de club wil verkopen na de Russische inval in Oekraïne. De steenrijke eigenaar hoopte daarmee te voorkomen dat Chelsea in de problemen zou komen.

De Britse zakenman Nick Candy bevestigde vrijdag dat hij nog altijd interesse heeft om Chelsea over te nemen.

Meer uit Voetbal

Ajax bevestigt datalek van supportersgegevens

AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."

6 minuten geleden
Tsjechische politie klaagt 32 mensen aan in matchfixingschandaal

PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.

40 minuten geleden
Almere City gaat na dit seizoen niet verder met trainer Rijsdijk

ALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."

1 uur geleden
Bayern wil aanvaller Olise ook voor veel geld niet laten gaan

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.

3 uur geleden
Ajax-verdediger Tomiyasu haakt geblesseerd af bij Japan

TOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.

7 uur geleden
Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

17 uur geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

17 uur geleden