Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten overwegen speciale licentie Chelsea aan te passen

Britten overwegen speciale licentie Chelsea aan te passen

LONDEN (ANP) - Groot-Brittannië overweegt de speciale licentie van Chelsea aan te passen om de Engelse voetbalclub in staat te stellen zonder ingrijpende maatregelen in actie te blijven komen. Eigenaar Roman Abramovitsj is op een sanctielijst gezet, waardoor Chelsea onder meer de fanshop heeft moeten sluiten en geen kaarten mag verkopen voor thuiswedstrijden.

"We staan continu in contact met de club en de Premier League over problemen die naar voren zijn gekomen door de sancties en de licentie die het ministerie van Financiën heeft uitgevaardigd", zei een woordvoerder van de Britse premier Boris Johnson. "Het is nu aan de club om een gewijzigde licentie aan te vragen. Ik geloof dat Chelsea heeft gezegd dat ze dat zullen doen en we zullen uiteraard samenwerken met de club en de competitie om eventuele operationeel noodzakelijke veranderingen te overwegen."

De Britse regering besloot enkele oligarchen uit Rusland hard te straffen. "Er kunnen geen veilige havens zijn voor degenen die de wrede aanval van Poetin op Oekraïne hebben gesteund", zo zei de Britse premier Boris Johnson. Chelsea heeft tal van zware straffen gekregen, maar mag met een speciale licentie toch blijven voetballen. Die speciale licentie kan Chelsea in de komende maanden nog belemmeren, onder meer bij het aantrekken van spelers en het verlengen van contracten.

Abramovitsj is sinds 2003 eigenaar van Chelsea. De Russische miljardair maakte vorige week bekend dat hij de club wil verkopen na de Russische inval in Oekraïne. De steenrijke eigenaar hoopte daarmee te voorkomen dat Chelsea in de problemen zou komen.

De Britse zakenman Nick Candy bevestigde vrijdag dat hij nog altijd interesse heeft om Chelsea over te nemen.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verliest van Manchester City in Champions League

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.

6 uur geleden
Ajax verslaat Qarabag met veel andere spelers en is van 'nul' af

BAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).

8 uur geleden
Ajax pakt bij Qarabag eerste punten in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.

8 uur geleden
Feyenoord-aanvoerder Steijn met blessure zes weken aan de kant

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.

10 uur geleden
Ajax-trainer Grim bestraft 'laatkomer' Bounida

BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.

10 uur geleden
Ajax begint met tieners Steur, Mokio en Bouwman tegen Qarabag

BAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.

11 uur geleden
FC Utrecht ziet met Ohio nog een spits uitvallen

UTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.

13 uur geleden