Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten overwegen speciale licentie Chelsea aan te passen

Britten overwegen speciale licentie Chelsea aan te passen

LONDEN (ANP) - Groot-Brittannië overweegt de speciale licentie van Chelsea aan te passen om de Engelse voetbalclub in staat te stellen zonder ingrijpende maatregelen in actie te blijven komen. Eigenaar Roman Abramovitsj is op een sanctielijst gezet, waardoor Chelsea onder meer de fanshop heeft moeten sluiten en geen kaarten mag verkopen voor thuiswedstrijden.

"We staan continu in contact met de club en de Premier League over problemen die naar voren zijn gekomen door de sancties en de licentie die het ministerie van Financiën heeft uitgevaardigd", zei een woordvoerder van de Britse premier Boris Johnson. "Het is nu aan de club om een gewijzigde licentie aan te vragen. Ik geloof dat Chelsea heeft gezegd dat ze dat zullen doen en we zullen uiteraard samenwerken met de club en de competitie om eventuele operationeel noodzakelijke veranderingen te overwegen."

De Britse regering besloot enkele oligarchen uit Rusland hard te straffen. "Er kunnen geen veilige havens zijn voor degenen die de wrede aanval van Poetin op Oekraïne hebben gesteund", zo zei de Britse premier Boris Johnson. Chelsea heeft tal van zware straffen gekregen, maar mag met een speciale licentie toch blijven voetballen. Die speciale licentie kan Chelsea in de komende maanden nog belemmeren, onder meer bij het aantrekken van spelers en het verlengen van contracten.

Abramovitsj is sinds 2003 eigenaar van Chelsea. De Russische miljardair maakte vorige week bekend dat hij de club wil verkopen na de Russische inval in Oekraïne. De steenrijke eigenaar hoopte daarmee te voorkomen dat Chelsea in de problemen zou komen.

De Britse zakenman Nick Candy bevestigde vrijdag dat hij nog altijd interesse heeft om Chelsea over te nemen.

Meer uit Voetbal

Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

37 minuten geleden
Verbruggen is eerste doelman van Oranje op WK

ZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.

2 uur geleden
Oranje oefent met rechtsback Wieffer tegen Algerije in De Kuip

ZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.

3 uur geleden
Middenvelder De Roon van Oranje gaat met nummer 3 naar het WK

ZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.

4 uur geleden
Oranje traint met fitte selectie voor oefenduel met Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.

4 uur geleden
Southampton wil door met coach Eckert ondanks spionageschandaal

SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.

7 uur geleden
Verdediger Luckassen alsnog met Ghana mee naar WK

CARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.

9 uur geleden