Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten overwegen speciale licentie Chelsea aan te passen

Britten overwegen speciale licentie Chelsea aan te passen

LONDEN (ANP) - Groot-Brittannië overweegt de speciale licentie van Chelsea aan te passen om de Engelse voetbalclub in staat te stellen zonder ingrijpende maatregelen in actie te blijven komen. Eigenaar Roman Abramovitsj is op een sanctielijst gezet, waardoor Chelsea onder meer de fanshop heeft moeten sluiten en geen kaarten mag verkopen voor thuiswedstrijden.

"We staan continu in contact met de club en de Premier League over problemen die naar voren zijn gekomen door de sancties en de licentie die het ministerie van Financiën heeft uitgevaardigd", zei een woordvoerder van de Britse premier Boris Johnson. "Het is nu aan de club om een gewijzigde licentie aan te vragen. Ik geloof dat Chelsea heeft gezegd dat ze dat zullen doen en we zullen uiteraard samenwerken met de club en de competitie om eventuele operationeel noodzakelijke veranderingen te overwegen."

De Britse regering besloot enkele oligarchen uit Rusland hard te straffen. "Er kunnen geen veilige havens zijn voor degenen die de wrede aanval van Poetin op Oekraïne hebben gesteund", zo zei de Britse premier Boris Johnson. Chelsea heeft tal van zware straffen gekregen, maar mag met een speciale licentie toch blijven voetballen. Die speciale licentie kan Chelsea in de komende maanden nog belemmeren, onder meer bij het aantrekken van spelers en het verlengen van contracten.

Abramovitsj is sinds 2003 eigenaar van Chelsea. De Russische miljardair maakte vorige week bekend dat hij de club wil verkopen na de Russische inval in Oekraïne. De steenrijke eigenaar hoopte daarmee te voorkomen dat Chelsea in de problemen zou komen.

De Britse zakenman Nick Candy bevestigde vrijdag dat hij nog altijd interesse heeft om Chelsea over te nemen.

Meer uit Voetbal

Coach Bosz zwijgt nog over zijn toekomst bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.

5 uur geleden
PSV neemt doelman Kovar definitief over van Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.

7 uur geleden
Juventus boekt ook ruime overwinning op Cremonese

TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.

20 uur geleden
Slot bereikt met Liverpool vierde ronde FA Cup, Frimpong scoort

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.

20 uur geleden
Botman verlengt contract bij Newcastle United tot 2030

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.

22 uur geleden
FC Barcelona versterkt zich met Portugese verdediger Cancelo

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.

22 uur geleden
Real Madrid neemt per direct afscheid van trainer Xabi Alonso

MADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.

1 dag geleden