Britten: Oekraïense troepen veroveren bolwerk nabij Cherson
KYIV (ANP/DPA/RTR) - Het Oekraïense leger heeft vooruitgang geboekt op de door Rusland bezette oostelijke oever van de rivier de Dnipro in het zuiden van Oekraïne, zegt de Britse inlichtingendienst zaterdag. De inlichtingendienst zegt dat Oekraïne een zogeheten "bruggenhoofd" heeft veroverd. Daarmee verwijst de dienst naar grondgebied aan de door de vijand bezette kant van een rivier dat, indien succesvol ingenomen, een bolwerk kan veiligstellen voor een verdere opmars.
Volgens het Britse ministerie van Defensie verplaatsen Oekraïense troepen zich sinds ongeveer een week richting de oever van de rivier. De strijd rond de oever wordt echter bemoeilijkt door de verwoesting van de eveneens nabijgelegen Kachovka-dam op 6 juni, en de daaropvolgende overstromingen.
De stad Cherson, gelegen op de westelijke oever van de Dnipro, werd enkele maanden geleden heroverd door Oekraïense troepen, maar grote delen van de regio staan nog steeds onder Russische controle. Sinds de damdoorbraak voeren Russische troepen veel aanvallen uit op de stad. Kyiv en Moskou houden elkaar verantwoordelijk voor de damdoorbraak.
Oekraïne is momenteel bezig met een tegenoffensief, maar deze lijkt moeilijker te verlopen dan vooraf was verwacht. Oekraïne is bovendien terughoudend met het openbaar maken van overwinningen. President Volodymyr Zelensky erkende vorig week wel dat het tegenoffensief "moeizamer gaat dan gehoopt".
Meer uit Buitenland
VALENCIA (ANP/AFP) - Carlos Mazón treedt af als regionale president van Valencia. Hij lag onder vuur door zijn aanpak bij de grootschalige overstromingen van vorig jaar. Daarbij kwamen 237 mensen om, vrijwel allemaal in de regio Valencia.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen beschuldigd van het heimelijk testen van kernwapens. "Rusland test en China test, maar daar praten ze niet over", zei hij in het programma 60 Minutes van CBS. "Ik wil niet het enige land zijn dat niet test."
59 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De 32-jarige verdachte van een steekpartij op een Britse trein was niet in beeld bij de veiligheidsdiensten. Dat zei minister van Transport Heidi Alexander, nadat elf mensen gewond waren geraakt bij het incident.
1 uur geledenEL-FASHER (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich zorgen over de "steeds verder escalerende situatie" in Soedan. Volgens Derk Segaar, hoofd Internationale Hulp, is die "schrijnender dan ooit" en zijn miljoenen mensen in levensgevaar. Vorige week werd de stad el-Fasher ingenomen door de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF), na een belegering van anderhalf jaar. Volgens verschillende bronnen werden bij aanvallen op grote schaal mensen gedood.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt de overblijfselen van drie gijzelaars te hebben geïdentificeerd die zondag werden overgedragen door Hamas. Afgelopen weekend zei Israël nog dat het de verkeerde lichamen had teruggekregen uit de Gazastrook, maar dit keer gaat het wel om Israëlische gijzelaars.
1 uur geledenKABUL (ANP/RTR/AFP) - De aardbeving in het noorden van Afghanistan heeft zeker twintig mensen het leven gekost. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Tot nu toe zijn ook ongeveer 320 gewonden geteld. De verwachting is dat het aantal doden en gewonden nog verder zal oplopen. De aardbeving nabij de Afghaanse stad Mazar-i-Sharif in de nacht van zondag op maandag (plaatselijke tijd) had een kracht van 6,3, meldde het Amerikaanse geologische instituut USGS.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de dagen van Nicolás Maduro als president van Venezuela geteld zijn. Dat zei hij in een interview dat zondag werd uitgezonden. Tegelijk relativeerde Trump de vrees voor een gewapend conflict met Venezuela. "Ik betwijfel het, ik denk van niet", zei hij in actualiteitenprogramma 60 Minutes op de vraag of de Verenigde Staten van plan zijn ten oorlog te trekken tegen het Zuid-Amerikaanse land.
5 uur geleden