Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten: Oekraïens stroomnet houdt stand tegen aanvallen Russen

Britten: Oekraïens stroomnet houdt stand tegen aanvallen Russen

KYIV (ANP/DPA) - Russische pogingen om het Oekraïense stroomnetwerk ernstig te beschadigen zijn "hoogstwaarschijnlijk mislukt", concludeert het Britse ministerie van Defensie in een update over de oorlog. Volgens de Britten zal de situatie rondom de energie voor de Oekraïners de komende maanden verder verbeteren vanwege de stijgende temperaturen. Volgens staatsenergiebedrijf Ukrenergo werd al 80 procent van het beschadigde hoofdnet geheel of gedeeltelijk hersteld.

Ukrenergo laat op het berichtenplatform Telegram weten dat 250 Russische raketten onderdelen van de energie-infrastructuur hebben geraakt sinds de start van de oorlog in februari vorig jaar. Dat leidde meermaals tot stroomuitval in heel Oekraïne, waardoor huishoudens onder meer voor langere periodes zonder verwarming zaten, terwijl temperaturen onder het vriespunt zakten. Volgens de Britten gaan de aanvallen op kleinere schaal door, maar hebben ze "hoogstwaarschijnlijk veel minder gevolgen".

Het vervangen en repareren van de energie-infrastructuur is een uitdaging voor de Oekraïense energiebedrijven. Zij krijgen daarbij steun van NAVO-landen. Volgens het energiebedrijf werden door Europese landen al vijfhonderd apparaten geleverd die nodig zijn om stroomcircuits te herstellen.

Meer uit Buitenland

Poetin zegt aanvallen op Oekraïne te stoppen bij verkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR) - Als Oekraïne verkiezingen houdt, zou Rusland mogelijk geen aanvallen op het land uitvoeren. Oekraïners die in Rusland of door Rusland beheerste gebieden wonen, zouden ook in Oekraïense verkiezingen moeten kunnen stemmen. President Vladimir Poetin heeft dit in zijn jaarlijkse persconferentie gezegd.

2 uur geleden
Doden bij steekaanval bij treinstation Taiwan

TAIPEI (ANP/RTR) - Bij een steekaanval in de Taiwanese hoofdstad Taipei zijn zeker drie doden gevallen, vijf mensen raakten gewond. Volgens premier Cho Jung-tai liet een man rookbommen afgaan bij het centrale treinstation van de stad, waarna hij naar een nabijgelegen metrostation in een druk winkelgebied rende. Onderweg viel hij mensen aan.

3 uur geleden
Internationale monitor: geen hongersnood meer in Gazastrook

NEW YORK/LONDEN (ANP/RTR) - Volgens internationale waarnemers is er momenteel geen hongersnood meer in de Gazastrook. Dit komt door de verbetering van de aanvoer van goederen sinds het bestand tussen Israël en Hamas dat 10 oktober inging. Maar de toestand blijft nog steeds kritiek. Bij hervatting van de vijandelijkheden kan het risico op hongersnood half april weer terug zijn.

4 uur geleden
WHO: ruim 1000 patiënten overleden in afwachting evacuatie Gaza

GENÈVE (ANP) - In de Gazastrook zijn in de afgelopen anderhalf jaar meer dan duizend mensen overleden die in afwachting waren van een medische evacuatie, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) op X. Topman Tedros Adhanom Ghebreyesus roept meer landen op om "hun deuren te openen voor de patiënten uit Gaza".

4 uur geleden
Eerste aanval Oekraïne op schip schaduwvloot op Middellandse Zee

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft voor het eerst een schip van de Russische schaduwvloot aangevallen op de Middellandse Zee, meldt een bron van de Oekraïense veiligheidsdienst SBOe. Het vaartuig zou flinke schade hebben opgelopen, maar leeg zijn geweest op het moment van de droneaanval.

5 uur geleden
Dertien aanhoudingen en zes gewonde agenten bij protesten Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Bij boerenprotesten zijn donderdag dertien mensen aangehouden in Brussel, meldt de politie daar. In zeven gevallen gaat het om een aanhouding waarbij de demonstranten ook strafrechtelijk kunnen worden vervolgd. Vier agenten raakten gewond.

6 uur geleden
Staking Louvre voorbij, museum vrijdag weer open "als normaal"

PARIJS (ANP/AFP) - De staking bij het Louvre is voorlopig voorbij. Het museum is volgens vakbonden en de directie vrijdag "als normaal" geopend. Medewerkers staaktes sinds maandag vanwege verslechterende arbeidsomstandigheden en personeelstekorten. Als hier niets aan verandert, willen vakbonden 5 januari weer in overleg voor een nieuwe staking.

6 uur geleden