'Britten nog zeker drie weken in lockdown'
LONDEN (ANP) - De Britse bevolking krijgt donderdag waarschijnlijk te horen dat het land nog zeker drie weken op slot blijft vanwege het coronavirus, meldden Britse media.
De groep ministers van de Britse regering die bezig is met de coronacrisis komt virtueel bijeen om te bespreken wat de effecten zijn geweest van de maatregelen die op 23 maart ingingen. Dat gebeurt onder leiding van minister van Buitenlandse Zaken Dominic Raab. Die vervangt de door het coronavirus gevelde premier Boris Johnson.
Die beleefde zijn derde nacht op de intensivecareafdeling van een Londens ziekenhuis. ""Het blijft zoals we gisteren zeiden: hij is stabiel, gaat vooruit, zat rechtop en hield zich bezig met de medische staf", zei minister voor Cultuur Oliver Dowden donderdag. Een dag eerder werd al bekend dat de conditie van Johnson langzaam vooruit gaat.
Politieke leiders uit het hele land zullen na de bijeenkomst gezamenlijk een oproep aan de bevolking doen om deze paasdagen thuis te blijven.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van het Leger, Dan Driscoll, heeft zijn ontslag ingediend bij president Donald Trump na maanden van spanningen met minister van Defensie Pete Hegseth. Dat bevestigt Witte Huis-woordvoerster Anna Kelly, nadat de Wall Street Journal Driscolls opstappen eerder op gezag van ingewijden naar buiten bracht.
47 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De politie van New York heeft een vrouw neergeschoten op Times Square, in het hart van Manhattan. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder ABC7 News.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag doorgaan met de bouw van zijn balzaal bij het Witte Huis zolang de zaak daarover loopt. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft maandag een tijdelijke bouwstop, opgelegd door een lagere rechter, geschorst.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-premier Édouard Balladur is op 97-jarige leeftijd overleden in Parijs. Dat meldt persbureau AFP op gezag van de familie.
5 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Zweden koopt vier fregatten van de Franse Naval Group, voor 4,3 miljard euro. Maandag werd tijdens een ceremonie in Stockholm het koopcontract ondertekend, in bijzijn van de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Franse president Emmanuel Macron.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner te hebben bijgepraat over de situatie op het slagveld. Daar boekt Rusland volgens de Oekraïense leider slechts weinig terreinwinst, terwijl het voor die beperkte overwinningen wel een hoge prijs betaalt.
7 uur geledenBISJKEK (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de Russische president Vladimir Poetin opgeroepen om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. De twee spraken elkaar maandag in de marge van een top in Kirgizië.
8 uur geleden