'Britten nog zeker drie weken in lockdown'
LONDEN (ANP) - De Britse bevolking krijgt donderdag waarschijnlijk te horen dat het land nog zeker drie weken op slot blijft vanwege het coronavirus, meldden Britse media.
De groep ministers van de Britse regering die bezig is met de coronacrisis komt virtueel bijeen om te bespreken wat de effecten zijn geweest van de maatregelen die op 23 maart ingingen. Dat gebeurt onder leiding van minister van Buitenlandse Zaken Dominic Raab. Die vervangt de door het coronavirus gevelde premier Boris Johnson.
Die beleefde zijn derde nacht op de intensivecareafdeling van een Londens ziekenhuis. ""Het blijft zoals we gisteren zeiden: hij is stabiel, gaat vooruit, zat rechtop en hield zich bezig met de medische staf", zei minister voor Cultuur Oliver Dowden donderdag. Een dag eerder werd al bekend dat de conditie van Johnson langzaam vooruit gaat.
Politieke leiders uit het hele land zullen na de bijeenkomst gezamenlijk een oproep aan de bevolking doen om deze paasdagen thuis te blijven.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump kan vooralsnog migranten blijven uitzetten naar andere landen dan hun land van herkomst. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft daartoe de uitspraak van een lagere rechtbank opgeschort, die de uitzettingen onwettig had genoemd.
59 minuten geledenPARIJS (ANP) - Bij demonstraties op scholen in Frankrijk zijn zeker 440 arrestaties verricht, meldt het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eerder op dinsdag stond dat aantal nog op circa veertig. Veel van de arrestanten zijn minderjarig. Het ministerie schat het aantal demonstranten op meer dan 200.000 mensen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - In het onderzoek naar het voorval van afgelopen weekend bij RAF-luchtmachtbasis Fairford zijn geen explosieven aangetroffen. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie, die eraan toevoegt dat er ook panden in Londen zijn doorzocht. Vijf verdachten, allen Britten, werden eerder op borgtocht vrijgelaten.
3 uur geledenRABAT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Fatima Ezzahra El Mansouri is aangewezen als nieuwe premier van Marokko. Dat maakt het koninklijk paleis in dat land bekend. El Mansouri is de eerste vrouw die voor die post wordt aangewezen. El Mansouri is momenteel nog burgemeester van Marrakesh.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De EU wil haar relatie met Syrië uitbreiden en intensiveren. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag in de Syrische hoofdstad Damascus. Na de val van het Assad-regime in december 2024 heeft de EU al snel de economische sancties tegen Syrië opgeheven, zei Kallas. Dat is eind mei 2025 gebeurd. "Nu willen we nog meer investeringen mobiliseren en ons partnerschap naar een hoger niveau tillen."
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De gesprekken tussen de Russische gezant Kirill Dmitriëv en Amerikaanse functionarissen over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne waren "constructief", aldus een Amerikaanse functionaris. Tijdens de ontmoeting zijn ook potentiële energie-initiatieven tussen de Verenigde Staten en Rusland na de oorlog besproken.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij scholierenprotesten in Frankrijk zijn veertig manifestanten aangehouden, volgens het ministerie van Onderwijs. Bij acties rond bijna 340 onderwijsinstellingen zijn tien gewonden gevallen onder leerlingen en schoolpersoneel.
8 uur geleden