Britten: Moskou werft militairen in Armenië en Kazachstan
LONDEN (ANP) - Rusland probeert burgers in nabijgelegen landen Armenië en Kazachstan te rekruteren voor het Russische leger in Oekraïne, dat stelt het Britse ministerie van Defensie. Volgens de Britten gaan er sinds eind juni advertenties rond waarin nieuwe soldaten een aantrekkelijk salaris wordt beloofd.
Moskou richt zich volgens het Britse ministerie ook specifiek tot de groep etnische Russen in het noorden van buurland Kazachstan. In het najaar van 2022 trokken er nog honderdduizenden Russen naar Kazachstan om mobilisatie in het eigen land te ontvluchten.
In het voorjaar berichtten de Britten al dat het Russische leger arbeidsmigranten uit Centraal-Azië over zou halen om te vechten in Oekraïne. Er zouden zeker zes miljoen migranten uit Centraal-Aziatische landen in Rusland zijn. Moskou wil waarschijnlijk verdere mobilisatie van Russen vermijden in de aanloop naar de presidentsverkiezingen van 2024, stelt het Britse ministerie. Daarom zou het land zich richten op mensen in het buitenland en migranten, om toch extra troepen naar Oekraïne te kunnen sturen en zo verliezen op te vangen.
De Britten delen sinds het begin van de oorlog in Oekraïne informatie over de strijd op sociale media. Volgens Moskou gaat het om desinformatie.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is weer afgereisd naar Saudi-Arabië. Hij meldt op X dat hij daar gaat overleggen met de feitelijke leider van de rijke Golfstaat, Mohammed bin Salman. "Vandaag werken we verder aan onze afspraken met Saudi-Arabië over veiligheid, energie en infrastructuur."
1 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - China zet opnieuw de befaamde 'panda-diplomatie' in voor zijn geopolitieke belangen. De dierentuin in Atlanta maakte vlak voor een bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan Beijing bekend dat het twee reuzenpanda's uit China zal ontvangen.
1 uur geledenBERLIJN/LONDEN (ANP/RTR) - Europese NAVO-landen zeggen zich niets aan te trekken van vermeende Amerikaanse plannen om onvoldoende volgzame bondgenoten te straffen. Het Verenigd Koninkrijk laat zich niet onder druk zetten, aldus de Britse regering. En Spanje, een tweede mikpunt van de VS, hoeft volgens Duitsland niet te vrezen voor zijn NAVO-lidmaatschap.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi wordt volgens Pakistaanse bronnen vrijdagavond in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad verwacht. Hij komt met een delegatie om eventueel met de VS te onderhandelen. Een Amerikaans team is volgens de bronnen al in Islamabad om een nieuwe ronde onderhandelingen tussen Iran en de VS voor te bereiden.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft geërgerd gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een geënterd vrachtschip. Trump verklaarde deze week bij CNBC dat het vaartuig "bepaalde spullen" aan boord had. "Misschien wel een cadeautje uit China", opperde hij over de lading, zonder verder in detail te treden.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft volgens de BBC ook in Londen slachtoffers van seksueel misbruik gehuisvest. De Britse omroep heeft onderzoek gedaan naar de Epstein-documenten die in de Verenigde Staten zijn gepubliceerd en vond daar vier huizen in de Britse hoofdstad waar vrouwen werden ondergebracht. Zes van hen verklaarden later te zijn misbruikt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.
5 uur geleden