Britten: Moskou werft militairen in Armenië en Kazachstan
LONDEN (ANP) - Rusland probeert burgers in nabijgelegen landen Armenië en Kazachstan te rekruteren voor het Russische leger in Oekraïne, dat stelt het Britse ministerie van Defensie. Volgens de Britten gaan er sinds eind juni advertenties rond waarin nieuwe soldaten een aantrekkelijk salaris wordt beloofd.
Moskou richt zich volgens het Britse ministerie ook specifiek tot de groep etnische Russen in het noorden van buurland Kazachstan. In het najaar van 2022 trokken er nog honderdduizenden Russen naar Kazachstan om mobilisatie in het eigen land te ontvluchten.
In het voorjaar berichtten de Britten al dat het Russische leger arbeidsmigranten uit Centraal-Azië over zou halen om te vechten in Oekraïne. Er zouden zeker zes miljoen migranten uit Centraal-Aziatische landen in Rusland zijn. Moskou wil waarschijnlijk verdere mobilisatie van Russen vermijden in de aanloop naar de presidentsverkiezingen van 2024, stelt het Britse ministerie. Daarom zou het land zich richten op mensen in het buitenland en migranten, om toch extra troepen naar Oekraïne te kunnen sturen en zo verliezen op te vangen.
De Britten delen sinds het begin van de oorlog in Oekraïne informatie over de strijd op sociale media. Volgens Moskou gaat het om desinformatie.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
4 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
6 uur geleden