Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten: Moskou werft militairen in Armenië en Kazachstan

Britten: Moskou werft militairen in Armenië en Kazachstan

LONDEN (ANP) - Rusland probeert burgers in nabijgelegen landen Armenië en Kazachstan te rekruteren voor het Russische leger in Oekraïne, dat stelt het Britse ministerie van Defensie. Volgens de Britten gaan er sinds eind juni advertenties rond waarin nieuwe soldaten een aantrekkelijk salaris wordt beloofd.

Moskou richt zich volgens het Britse ministerie ook specifiek tot de groep etnische Russen in het noorden van buurland Kazachstan. In het najaar van 2022 trokken er nog honderdduizenden Russen naar Kazachstan om mobilisatie in het eigen land te ontvluchten.

In het voorjaar berichtten de Britten al dat het Russische leger arbeidsmigranten uit Centraal-Azië over zou halen om te vechten in Oekraïne. Er zouden zeker zes miljoen migranten uit Centraal-Aziatische landen in Rusland zijn. Moskou wil waarschijnlijk verdere mobilisatie van Russen vermijden in de aanloop naar de presidentsverkiezingen van 2024, stelt het Britse ministerie. Daarom zou het land zich richten op mensen in het buitenland en migranten, om toch extra troepen naar Oekraïne te kunnen sturen en zo verliezen op te vangen.

De Britten delen sinds het begin van de oorlog in Oekraïne informatie over de strijd op sociale media. Volgens Moskou gaat het om desinformatie.

Meer uit Buitenland

Israël versoepelt beperkingen, mensen mogen weer naar hun werk

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.

26 minuten geleden
Hezbollah-leider geeft zich niet over en noemt verzet enige optie

BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.

1 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Iran, krachtige explosie gehoord

TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.

1 uur geleden
VS zeggen dat Spanje militair wil samenwerken, Madrid ontkent

WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.

2 uur geleden
VN: 100.000 mensen vluchtten uit Teheran in twee dagen oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - In de eerste twee dagen van de oorlog tussen Iran, de Verenigde Staten en Israël zijn ongeveer 100.000 mensen uit de Iraanse hoofdstad Teheran gevlucht, meldt de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. Sinds afgelopen zaterdag voeren de VS en Israël bombardementen uit op Iran, dat met vergeldingsaanvallen reageert.

2 uur geleden
Meer dan 70 doden in Libanon sinds uitbreken nieuwe gevechten

BEIROET (ANP/AFP) - Sinds er opnieuw gevechten zijn uitgebroken tussen Israël en Hezbollah zijn in Libanon 72 mensen gedood en meer dan 83.000 ontheemd geraakt. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

3 uur geleden
Irak getroffen door totale stroomstoring

BAGDAD (ANP/AFP) - Heel Irak kampt volgens het ministerie van Elektriciteit met een stroomstoring. De oorzaak wordt nog onderzocht, verklaarde het ministerie woensdag. Delen van het land liggen onder vuur sinds de oorlog tussen Israël, de VS en Iran afgelopen zaterdag uitbrak.

3 uur geleden