Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten: Moskou werft militairen in Armenië en Kazachstan

Britten: Moskou werft militairen in Armenië en Kazachstan

LONDEN (ANP) - Rusland probeert burgers in nabijgelegen landen Armenië en Kazachstan te rekruteren voor het Russische leger in Oekraïne, dat stelt het Britse ministerie van Defensie. Volgens de Britten gaan er sinds eind juni advertenties rond waarin nieuwe soldaten een aantrekkelijk salaris wordt beloofd.

Moskou richt zich volgens het Britse ministerie ook specifiek tot de groep etnische Russen in het noorden van buurland Kazachstan. In het najaar van 2022 trokken er nog honderdduizenden Russen naar Kazachstan om mobilisatie in het eigen land te ontvluchten.

In het voorjaar berichtten de Britten al dat het Russische leger arbeidsmigranten uit Centraal-Azië over zou halen om te vechten in Oekraïne. Er zouden zeker zes miljoen migranten uit Centraal-Aziatische landen in Rusland zijn. Moskou wil waarschijnlijk verdere mobilisatie van Russen vermijden in de aanloop naar de presidentsverkiezingen van 2024, stelt het Britse ministerie. Daarom zou het land zich richten op mensen in het buitenland en migranten, om toch extra troepen naar Oekraïne te kunnen sturen en zo verliezen op te vangen.

De Britten delen sinds het begin van de oorlog in Oekraïne informatie over de strijd op sociale media. Volgens Moskou gaat het om desinformatie.

Meer uit Buitenland

VN-mensenrechtenchef beschuldigt Israël van apartheid Westoever

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft Israël beschuldigd van apartheid op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens hem worden de Palestijnen in dat gebied systematisch gediscrimineerd.

49 minuten geleden
Herkozen leider Centraal-Afrikaanse Republiek nodigt Poetin uit

BANGUI (ANP/RTR/DPA) - De net herkozen president van de Centraal-Afrikaanse Republiek (CAR), Faustin-Archange Touadéra, heeft de Russische president Vladimir Poetin uitgenodigd om een bezoek te brengen aan zijn land. Dat meldt het Russische staatspersbureau TASS.

1 uur geleden
Nog bijna 20.000 huishoudens zonder stroom in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Zo'n 19.900 huishoudens en 850 bedrijven zitten in Berlijn nog zonder stroom, melden de autoriteiten. De storing ontstond zaterdagochtend vroeg door een brand die vermoedelijk is aangestoken door links-extremisten. Tienduizenden mensen hebben daar dagenlang last van gehad, ook omdat het koud is in de Duitse hoofdstad.

1 uur geleden
Belgische vrouw krijgt celstraf voor vasthouden man in hondenhok

TURNHOUT (ANP/BELGA) - In België is een 47-jarige vrouw veroordeeld tot zeven jaar cel voor het ernstig mishandelen en van vrijheid beroven van haar man. De man werd onder meer opgesloten in een hondenhok bij de woning in Grobbendonk (provincie Antwerpen). Afgelopen maart ontsnapte de man vanuit het hondenhok naar de buren om hulp te vragen.

1 uur geleden
Frankrijk maakt plan voor Amerikaans dreigement rond Groenland

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk bespreekt met bondgenoten wat er moet gebeuren als de Verenigde Staten inderdaad Groenland overnemen, zegt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Hij spreekt er naar eigen zeggen later woensdag over met zijn ambtgenoten uit Duitsland en Polen.

2 uur geleden
Interim-leider Venezuela: week rouw voor slachtoffers VS-aanval

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een week van rouw afgekondigd voor de slachtoffers van de Amerikaanse aanval die leidde tot de gevangenneming en wegvoering van president Nicolás Maduro.

9 uur geleden
Dader schietpartij Brown University bekende misdaden in video

BOSTON (ANP/AFP) - De 48-jarige man die zichzelf een "beest" noemde en verantwoordelijk was voor een massale schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown University bekende zijn misdaden in een video die hij na de schietpartij maakte. Dat meldt het ministerie van Justitie. In de video gaf hij geen motief voor zijn daden. Ook toonde hij geen berouw over zijn daden.

9 uur geleden