Britten minder angstig en depressief door versoepeling
LONDEN (ANP) - Nu de maatregelen tegen het coronavirus worden versoepeld, zitten de inwoners van het Verenigd Koninkrijk beter in hun vel. Ze hebben minder depressieve gevoelens, voelen minder spanning en geven hun leven een hoger cijfer.
University College London volgt al maanden het welzijn van meer dan 90.000 volwassen Britten. Dat onderzoek begon een week voor de Britse regering een lockdown instelde. De ondervraagden gaven hun leven toen een 5,5. Dat is nu gestegen naar een 6, maar het is nog steeds lager dan gebruikelijk.
Depressieve gevoelens worden vooral minder onder mensen die jonger dan 60 zijn. Maar de klachten zijn nog altijd het grootst onder jongeren, alleenstaanden, lagere inkomens, mensen met kinderen en mensen die in steden wonen.
De onderzoekers vroegen ook hoeveel vertrouwen mensen hebben in de aanpak van de coronacrisis door de overheid. Op een schaal van 1 (geen vertrouwen) tot 7 (veel vertrouwen) geven Schotten en Noord-Ieren hun autonome regeringen een 5. In Wales staat dit gemiddeld op ruim 4. De inwoners van Engeland, dat geen eigen autonome regering heeft, komen uit op 3,5 voor premier Boris Johnson en zijn ploeg. Vooral mensen die jonger dan 30 zijn, hebben weinig vertrouwen in de overheid.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn sinds het begin van de hittegolf al 74 mensen verdronken. Volgens de autoriteiten zoeken veel mensen vanwege het warme weer verkoeling in het water, maar gebeurt dat ook op plekken waar het gevaarlijk is om te zwemmen.
12 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël trekt zijn troepen pas terug uit Libanon als Hezbollah volledig is ontwapend. Dat heeft de Israëlische defensieminister Israel Katz verklaard, berichten verschillende media.
40 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - In de Hongaarse hoofdstad Boedapest hebben meer dan 10.000 mensen deelgenomen aan de jaarlijkse pride-mars. Het was de eerste keer dat het lhbti-evenement werd gehouden sinds Viktor Orbán de macht heeft overgedragen aan Peter Magyar. Activisten hopen dat de nieuwe premier meer lhbti-rechten zal erkennen.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Hulpverleners hebben een pasgeboren baby gered onder het puin van een ingestort gebouw in de zwaar getroffen kuststad La Guaira. Dat gebeurde 32 uur nadat een dubbele aardbeving delen van Venezuela zwaar verwoestte.
1 uur geledenKOPENHAGEN/PRAAG (ANP/AFP) - In Denemarken en Tsjechië zijn de hoogste temperaturen ooit gemeten. In Denemarken was het zaterdag 37 graden in Aarhus en in Tsjechië werd het even ten noorden van Praag 40,6 graden.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Het hitterecord in Duitsland is na een dag weer verbroken. Vrijdag werd de tot dan toe hoogste temperatuur ooit gemeten in het land met 41,3 graden, maar zaterdag is 41,5 graden gemeten door een meetstation in het oosten van het land, meldt de weerdienst DWD.
2 uur geledenKABUL (ANP/RTR/AFP) - Het noorden van Afghanistan is getroffen door een aardbeving met een kracht van 6.0, meldt het Europees-Mediterraans Seismologisch Centrum (EMSC). Het is nog niet duidelijk hoe groot de schade is en of er slachtoffers zijn, maar de beving werd in elk geval gevoeld in de hoofdstad Kabul en het noorden van Pakistan.
2 uur geleden