Britten leggen beslag op Russisch superjacht in Britse wateren
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk heeft een Russisch superjacht in beslag genomen dat in een jachthaven in Londen ligt. Het is de eerste keer dat de Britse overheid beslag legt op een Russisch superjacht in Britse wateren. Met de inbeslagname willen de Britten de Russen straffen voor de inval in Oekraïne.
Het gaat om het superjacht Phi, gebouwd door het Nederlandse bedrijf Royal Huisman Shipyard. Het ligt in een jachthaven in Canary Wharf, het financiële district van Londen. Het 58,5 meter lange jacht is eigendom van een Russische zakenman en ongeveer 38 miljoen pond, omgerekend bijna 45 miljoen euro, waard. Dat liet het Britse ministerie van Transport weten in een verklaring.
De Britse minister van Transport Grant Shapps wilde niet zeggen om welke zakenman het precies gaat, maar zei wel dat de actie vanuit de Britten een "heldere en duidelijke waarschuwing" is aan de Russische president Vladimir Poetin en "zijn trawanten". "Het beslag leggen op de Phi toont wederom aan dat we de sterkst mogelijke actie kunnen en zullen nemen tegen diegenen die hopen te profiteren van Russische connecties", aldus de minister.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.
25 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".
1 uur geledenAALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Deutsche Bahn heeft vorig jaar 2,3 miljard euro verlies geleden, blijkt uit de jaarcijfers. De Duitse spoorwegmaatschappij duikt daarmee 500 miljoen euro verder in het rood dan in 2024. Deutsche Bahn meldt haar klanten dat ze het komende jaar rekening moeten houden met verslechtering van de diensten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lang niet alle woningen die momenteel te koop staan, doen zaterdag mee aan de Open Huizen Dag van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Volgens huizenwebsite Funda staat het aantal aanmeldingen op ruim 8900, terwijl in totaal zo'n 47.000 huizen en appartementen beschikbaar zijn. Makelaarsorganisaties melden dat veel woningverkopers het niet nodig vinden om hun huis tijdens het evenement open te stellen voor huizenzoekers.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel Fonq is door de rechter failliet verklaard. Dat hebben de curatoren van het bedrijf vrijdag laten weten. Zij kijken momenteel nog of er een doorstart in zit voor Fonq of andere delen van het bedrijf, waaronder ook woonwinkel Naduvi. Zeker circa honderd medewerkers vrezen voor hun baan.
3 uur geleden