Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten krijgen speech van Johnson in plaats van Big Ben

Britten krijgen speech van Johnson in plaats van Big Ben

LONDEN (ANP) - Britten die de breuk met de Europese Unie op 31 januari uitbundig willen vieren, moeten zich tevreden stellen met lichtshows, wapperende vlaggen, een geprojecteerde klok en een speech van premier Boris Johnson. Want de Big Ben krijgen ze niet te horen.

Dat blijkt volgens Sky News uit de plannen die de Britse regering bekend heeft gemaakt. Het kabinet komt op de dag dat de brexit een feit wordt, bijeen ergens in het noorden van Engeland en in de avond zal de premier het land toespreken.

Op 31 januari treedt om 23.00 uur het Verenigd Koninkrijk officieel uit de EU, het is dan in Nederland een uur later. De volgende dag worden speciale brexitmunten uitgegeven, met daarop de tekst: Vrede, voorspoed en vriendschap met alle naties.

Dat de Big Ben niet wordt geluid, zal voor menig brexitaanhanger een teleurstelling zijn. De klokkentoren van het parlementsgebouw wordt momenteel gerestaureerd. Het zou tot een half miljoen pond kosten om de beroemde klok te laten beieren.

Premier Johnson had nog voorgesteld om dat bedrag via crowdfunding bij elkaar te krijgen, maar nu is duidelijk dat de Big Ben echt niet te horen zal zijn. Ondanks dat bijna de helft van het bedrag al is gedoneerd.

Meer uit Buitenland

Jacht op man die aanslagen Duits stroomnet opeist

GANDERKESEE (ANP) - De Duitse politie speurt naar een man die in een brief de verantwoordelijkheid voor aanslagen op de elektriciteitsvoorziening heeft opgeëist. Bij meerdere verdeelstations is de politie vrijdag ingezet om nieuwe aanvallen voor te zijn of te pareren, melden Duitse media.

8 minuten geleden
TASS: Amerikaanse gezanten dit weekend in Moskou en Kyiv

MOSKOU (ANP) - De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner worden dit weekend in Rusland en Oekraïne verwacht, meldt het Russische staatspersbureau TASS. Ze zullen eerst naar Moskou gaan.

39 minuten geleden
Andrew Tate in Roemenië aangeklaagd voor handel in minderjarigen

BOEKAREST (ANP/RTR) - Roemeense aanklagers hebben influencer Andrew Tate vrijdag officieel aangeklaagd voor mensenhandel in minderjarigen, witwassen, seks met een minderjarige en de beïnvloeding van getuigen. Zijn broer Tristan is aangeklaagd voor medeplichtigheid.

48 minuten geleden
Aantal doden en vermisten na overstromingen Nepal verder gestegen

KATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - Het aantal doden door de overstromingen in Nepal is opgelopen tot 1287, volgens de Nepalese rampendienst. Het aantal vermisten is gestegen naar 5083. Twee Nederlandse toeristen bevinden zich onder deze vermisten.

53 minuten geleden
Denemarken: migranten in 2027 naar terugkeercentrum buiten EU

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken verwacht eind 2027 klaar te zijn om migranten die niet in het land mogen blijven uit te zetten via een zogenoemd terugkeercentrum buiten de Europese Unie.

1 uur geleden
Reform UK stuurt medewerkers weg na nieuwe rel over donaties

LONDEN (ANP) - Reform UK heeft twee medewerkers weggestuurd na een nieuwe rel over donaties, meldt Sky News. Zij kwamen donderdagavond voor in een uitzending van Channel 4 News over illegale partijfinanciering.

1 uur geleden
VK: Falklandeilanden zijn Brits omdat inwoners dat willen

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse minister van Defensie, Wes Streeting, zei vrijdag dat de Falklandeilanden "Brits zijn omdat de inwoners van de Falklandeilanden ervoor kiezen Brits te zijn". Hij reageerde daarmee op de Argentijnse president Javier Milei, die in een televisietoespraak hernieuwde aanspraak maakte op de eilanden.

2 uur geleden