Britten krijgen speech van Johnson in plaats van Big Ben
LONDEN (ANP) - Britten die de breuk met de Europese Unie op 31 januari uitbundig willen vieren, moeten zich tevreden stellen met lichtshows, wapperende vlaggen, een geprojecteerde klok en een speech van premier Boris Johnson. Want de Big Ben krijgen ze niet te horen.
Dat blijkt volgens Sky News uit de plannen die de Britse regering bekend heeft gemaakt. Het kabinet komt op de dag dat de brexit een feit wordt, bijeen ergens in het noorden van Engeland en in de avond zal de premier het land toespreken.
Op 31 januari treedt om 23.00 uur het Verenigd Koninkrijk officieel uit de EU, het is dan in Nederland een uur later. De volgende dag worden speciale brexitmunten uitgegeven, met daarop de tekst: Vrede, voorspoed en vriendschap met alle naties.
Dat de Big Ben niet wordt geluid, zal voor menig brexitaanhanger een teleurstelling zijn. De klokkentoren van het parlementsgebouw wordt momenteel gerestaureerd. Het zou tot een half miljoen pond kosten om de beroemde klok te laten beieren.
Premier Johnson had nog voorgesteld om dat bedrag via crowdfunding bij elkaar te krijgen, maar nu is duidelijk dat de Big Ben echt niet te horen zal zijn. Ondanks dat bijna de helft van het bedrag al is gedoneerd.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in Frankrijk om te demonstreren. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken gaat het tot dusver om 15.000 mensen verspreid door het land en is de situatie "over het algemeen rustig".
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Studenten- en scholierenvakbonden roepen op tot nieuwe blokkades van universiteiten en middelbare scholen in Frankrijk, op dinsdag en donderdag. Dat berichten Franse media.
2 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Iraanse onderhandelaars zijn in Doha om met Qatar te praten over het beëindigen van de oorlog met de Verenigde Staten. Dat meldt een functionaris die op de hoogte is van de gesprekken aan persbureau Reuters.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland brengt een grote politiemacht op de been in aanloop naar de aangekondigde jongerenprotesten door heel het land. De Duitse protestbeweging noemt zich 'GenZ regelt!' en heeft zich door de Franse studentenprotesten laten inspireren. Er wordt in meer dan dertig steden gedemonstreerd, waaronder Berlijn, München, Keulen en Frankfurt.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse president Karol Nawrocki houdt crisisberaad met prominente vertegenwoordigers van politieke partijen over de ontstane patstelling bij het Constitutionele Hof. De benoeming van rechters van het hof is inzet geworden van een hoog opgelopen politieke strijd tussen de pro-Europese regering van premier Donald Tusk en de grootste oppositiepartij, het rechts-conservatieve en nationalistische PiS.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse politie voert preventieve controles uit in Parijs in aanloop naar de verwachte protesten van zaterdag. In het hele land staan demonstraties gepland en volgens de regering is het risico op ongeregeldheden erg groot. Met de controles hoopt de politie mensen te identificeren die uit zijn op geweld.
5 uur geleden