Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten krijgen mogelijk tekort aan thee door geweld in Rode Zee

Britten krijgen mogelijk tekort aan thee door geweld in Rode Zee

LONDEN (ANP/RTR) - De Britten krijgen binnenkort mogelijk te maken met een tekort aan sommige soorten thee door het geweld in de Rode Zee. De Britse brancheorganisatie van detailhandelaren BRC ziet namelijk een tijdelijke verstoring in de leveringen van sommige lijnen met zwarte thee. Een bron uit de sector meldt vertragingen van sommige theesoorten met een smaakje.

Meer dan de helft van de thee die het Verenigd Koninkrijk importeert, komt uit Kenia en India en schepen vanuit die landen varen doorgaans in de Rode Zee. Maar sommige containervervoerders mijden deze vaarroute sinds eind vorig jaar omdat Houthirebellen uit Jemen schepen aanvallen. Vrachtschepen zijn ook regelmatig doelwit en daarom varen rederijen nu om via Kaap de Goede Hoop in Zuid-Afrika. Dat kan leiden tot tien tot veertien dagen vertraging.

Het zou kunnen dat andere landen ook tijdelijk minder thee krijgen. In het Verenigd Koninkrijk wordt namelijk onbewerkte thee geïmporteerd, verwerkt, verpakt en naar andere landen geëxporteerd.

Britse consumenten zullen echter weinig last hebben van de verstoringen omdat retailers volgens de brancheorganisatie "geen grote uitdagingen" verwachten. De twee grootste supermarktconcerns van het Verenigd Koninkrijk laten op hun websites nog ruime voorraden zien. Over het algemeen waarschuwen Britse bedrijven wel dat consumenten te maken kunnen krijgen met lege schappen als de situatie in de Rode Zee aanhoudt.

Meer uit Financieel

Ørsted mag verder met bouwen groot windpark voor kust New York

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.

1 uur geleden
KLM gaat onder herbenoemde Rintel kosten sneller verlagen

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.

3 uur geleden
VS en India akkoord over handelsdeal, meldt Trump

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

3 uur geleden
AEX sluit hoger, verkopen van goud en zilver nemen af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.

3 uur geleden
Bronnen: VS steken miljarden in voorraad strategische aardmetalen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een miljardenfonds om voorraden aan te leggen van strategische aardmetalen. Zo wil de regering van president Donald Trump dat bedrijven minder vatbaar worden voor verstoringen in de toelevering vanuit andere landen, zoals China.

4 uur geleden
EU mist grondstoffen om klimaatdoel te halen, stelt EU-rekenkamer

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie ligt momenteel niet op schema om de grondstoffen te verkrijgen die nodig zijn om haar energie- en klimaatdoelen te halen, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK).

4 uur geleden
Cosmeticabedrijf Rituals boekt recordomzet en opent meer winkels

AMSTERDAM (ANP) - Cosmeticabedrijf Rituals heeft afgelopen jaar een recordomzet geboekt, mede dankzij de opening van honderden nieuwe winkels wereldwijd. De omzet kwam in het 25e jaar van het bestaan uit op 2,4 miljard euro, een groei van zo'n 16 procent ten opzichte van een jaar eerder.

5 uur geleden