Britten krijgen mogelijk tekort aan thee door geweld in Rode Zee
LONDEN (ANP/RTR) - De Britten krijgen binnenkort mogelijk te maken met een tekort aan sommige soorten thee door het geweld in de Rode Zee. De Britse brancheorganisatie van detailhandelaren BRC ziet namelijk een tijdelijke verstoring in de leveringen van sommige lijnen met zwarte thee. Een bron uit de sector meldt vertragingen van sommige theesoorten met een smaakje.
Meer dan de helft van de thee die het Verenigd Koninkrijk importeert, komt uit Kenia en India en schepen vanuit die landen varen doorgaans in de Rode Zee. Maar sommige containervervoerders mijden deze vaarroute sinds eind vorig jaar omdat Houthirebellen uit Jemen schepen aanvallen. Vrachtschepen zijn ook regelmatig doelwit en daarom varen rederijen nu om via Kaap de Goede Hoop in Zuid-Afrika. Dat kan leiden tot tien tot veertien dagen vertraging.
Het zou kunnen dat andere landen ook tijdelijk minder thee krijgen. In het Verenigd Koninkrijk wordt namelijk onbewerkte thee geïmporteerd, verwerkt, verpakt en naar andere landen geëxporteerd.
Britse consumenten zullen echter weinig last hebben van de verstoringen omdat retailers volgens de brancheorganisatie "geen grote uitdagingen" verwachten. De twee grootste supermarktconcerns van het Verenigd Koninkrijk laten op hun websites nog ruime voorraden zien. Over het algemeen waarschuwen Britse bedrijven wel dat consumenten te maken kunnen krijgen met lege schappen als de situatie in de Rode Zee aanhoudt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
2 uur geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
5 uur geleden