Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten krijgen mogelijk tekort aan thee door geweld in Rode Zee

Britten krijgen mogelijk tekort aan thee door geweld in Rode Zee

LONDEN (ANP/RTR) - De Britten krijgen binnenkort mogelijk te maken met een tekort aan sommige soorten thee door het geweld in de Rode Zee. De Britse brancheorganisatie van detailhandelaren BRC ziet namelijk een tijdelijke verstoring in de leveringen van sommige lijnen met zwarte thee. Een bron uit de sector meldt vertragingen van sommige theesoorten met een smaakje.

Meer dan de helft van de thee die het Verenigd Koninkrijk importeert, komt uit Kenia en India en schepen vanuit die landen varen doorgaans in de Rode Zee. Maar sommige containervervoerders mijden deze vaarroute sinds eind vorig jaar omdat Houthirebellen uit Jemen schepen aanvallen. Vrachtschepen zijn ook regelmatig doelwit en daarom varen rederijen nu om via Kaap de Goede Hoop in Zuid-Afrika. Dat kan leiden tot tien tot veertien dagen vertraging.

Het zou kunnen dat andere landen ook tijdelijk minder thee krijgen. In het Verenigd Koninkrijk wordt namelijk onbewerkte thee geïmporteerd, verwerkt, verpakt en naar andere landen geëxporteerd.

Britse consumenten zullen echter weinig last hebben van de verstoringen omdat retailers volgens de brancheorganisatie "geen grote uitdagingen" verwachten. De twee grootste supermarktconcerns van het Verenigd Koninkrijk laten op hun websites nog ruime voorraden zien. Over het algemeen waarschuwen Britse bedrijven wel dat consumenten te maken kunnen krijgen met lege schappen als de situatie in de Rode Zee aanhoudt.

Meer uit Financieel

Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

5 uur geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

7 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

8 uur geleden
Overlast door staking op Brussels Airport groter dan verwacht

BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.

8 uur geleden
Helft vluchten Lufthansa gaat door tijdens tweedaagse staking

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.

9 uur geleden
Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

10 uur geleden
International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

11 uur geleden