Britten kondigen duizenden extra drones voor Oekraïne aan
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft Oekraïne duizenden nieuwe drones in het vooruitzicht gesteld. Er wordt 200 miljoen pond (233 miljoen euro) uitgetrokken om de onbemande toestellen te produceren, meldt het Britse ministerie van Defensie.
De Britten melden donderdag dat ze met Letland een internationale 'dronecoalitie' gaan leiden die Oekraïne moet ondersteunen. Drones zijn tijdens de Russische invasie zeer effectief gebleken op het slagveld, aldus het ministerie.
Het Verenigd Koninkrijk behoort tot de belangrijkste bondgenoten van Oekraïne. Het land verwacht daar dit jaar zo'n 2,5 miljard pond voor uit te trekken en wil daarmee ook de voornaamste droneleverancier van Oekraïne worden.
Ook Nederland behoort tot de dronecoalitie. Landen werken daarin samen om te zorgen dat Oekraïne kan beschikken over geavanceerde drones. Nederland voorziet Oekraïne ook van veel andere militaire hulp en heeft onder meer F-16-jachtvliegtuigen toegezegd.
Meer uit Buitenland
FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul verwacht snel onderhandelingen tussen Iran en de Verenigde Staten. Hij zei dat de twee oorlog voerende landen indirecte gesprekken hebben gevoerd en dat ze van plan zijn snel direct contact te leggen.
30 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend de inwoners van de plaats Sajd in Zuid-Libanon opgeroepen om te evacueren. "De activiteiten van Hezbollah dwingen het Israëlische leger om in het dorp krachtig op te treden", aldus de woordvoerder van het leger op X.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt vrijdag raketten en drones te hebben afgevuurd op militaire en energiedoelwitten in Israël en de Golfstaten. Dat meldt het Iraanse persagentschap Fars op basis van een verklaring.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend gemeld dat het luchtaanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
11 uur geleden