
Britten keren met nieuwe deal terug in EU-onderzoeksprogramma's
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - De Britten keren terug in Horizon Europe, het wetenschappelijke onderzoeksprogramma van de Europese Unie. Ze nemen ook weer deel aan het Europese aardobservatieprogramma Copernicus. Volgens premier Rishi Sunak is er na een half jaar onderhandelen een financieel betere deal gesloten en keert zijn land, dat begin 2020 uit de Europese Unie trad, terug in deze Europese organisaties. Britse onderzoekers kunnen zich met ingang van donderdag weer aanmelden om deel te nemen aan onderzoeksprojecten.
De EU financiert wetenschappelijk onderzoek met de programma's die vooralsnog tot 2027 zijn vastgelegd. Daarbij zijn ook landen aangesloten die geen lid van de EU zijn, zoals Israël, Nieuw-Zeeland en Noorwegen.
Meer uit Buitenland
IERAPETRA (ANP/RTR) - Op het Griekse eiland Kreta woedt sinds woensdagmiddag een grote bosbrand. Zeker 155 brandweerlieden bestrijden de brand, meldt de Griekse brandweer. Bewoners en toeristen uit vier dorpjes zijn geëvacueerd; ongeveer 3.000 mensen zijn ondergebracht in tijdelijke opvang, aldus lokale autoriteiten.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Iraanse atoomprogramma heeft tot twee jaar vertraging opgelopen door de zware bombardementen vorige maand van de Verenigde Staten. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft dat woensdag gezegd.
8 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Volgens buitenlandminister Gideon Saar is Israël "dicht bij een akkoord" over een wapenstilstand in Gaza. "We zijn zeer van wil om een akkoord over de gijzelaars en een wapenstilstand te bereiken", aldus de minister op een persconferentie. "We zijn akkoord met alle Amerikaanse voorstellen."
12 uur geledenGAZA (ANP/RTR) - Hamas zegt het nieuwe voorstel voor een wapenstilstand in Gaza te bestuderen. Israël heeft nog geen reactie gegeven op de verklaring van de Amerikaanse president Donald Trump dat Israël "akkoord is met een staakt-het-vuren".
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Rapper Sean 'Diddy' Combs is deels schuldig bevonden in een omvangrijke zedenzaak tegen hem. De jury oordeelde dat de Amerikaanse artiest schuldig is aan twee gevallen van het vervoeren van personen met het oog op prostitutie. De jury achtte hem niet schuldig aan de overige drie aanklachten.
14 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - Overstromingen in Pakistan hebben tot dusver 64 levens geëist. Er zijn 117 gewonden. Mogelijk lopen die aantallen verder op omdat de zware regens zeker tot zaterdag zullen aanhouden, met waarschijnlijk nieuwe overstromingen tot gevolg, waarschuwt het Pakistaanse weerinstituut.
16 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping reist komend weekend niet af naar Brazilië voor de top van BRICS-landen. Het is voor het eerst sinds hij in 2013 aan de macht kwam dat Xi een jaarlijkse BRICS-top overslaat.
16 uur geleden