Britten juichen voor jubilerende koningin Elizabeth
LONDEN (ANP) - Duizenden Britten hebben koningin Elizabeth donderdag toegejuicht tijdens de traditionele balkonscène aan het einde van de 'verjaardagsparade' van de Queen. De 96-jarige vorstin verscheen met een deel van haar familie voor het publiek terwijl ze getrakteerd werden op een zogeheten flyby van de Britse luchtmacht.
Vanwege het 70-jarige jubileum van de koningin vlogen liefst zeventig toestellen in diverse formaties over het paleis, meer dan drie keer het aantal dat tijdens de laatste normale parade in 2019 werd gebruikt. De koningin had een zonnebril opgezet, keek met een brede lach toe en zwaaide met haar familie naar het toegestroomde publiek.
De Britten waren in groten getale naar het paleis gekomen. Vrijwel de hele Mall, de bekende straat voor het paleis, stond vol. De duizenden mensen juichten de koningin niet alleen toe maar trakteerden haar meermaals op een driemaal 'hooray'.
Werkende leden
Op het balkon ontbraken een aantal bekende namen. Dit jaar was er alleen plaats voor de 'werkende' leden van het koningshuis. Prins Harry en zijn vrouw Meghan, die een stap terug hebben gedaan, waren daarom niet welkom. Ook prins Andrew, die zijn koninklijke taken neerlegde vanwege de misbruikzaak waarin hij verzeild was geraakt, ontbrak.
Naast koningin Elizabeth stonden prins Charles en zijn vrouw Camilla en aan de andere zijde prins William, Catherine en hun drie kinderen George, Charlotte en Louis. Ook de Wessexes, prins Anne en haar echtgenoot, de hertog van Kent en de Gloucesters stonden op het balkon.
De balkonscène is traditiegetrouw het einde van de Trooping the Colour-parade, normaal gesproken ter ere van de verjaardag van de koningin. Dit jaar maakt het evenement deel uit van het jubileum van Elizabeth, die zeventig jaar op de troon zit. De vorstin verscheen op het balkon in een lichtblauw pak met bijpassende hoed en maakte gebruik van een wandelstok.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
1 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
8 uur geleden