Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten juichen voor jubilerende koningin Elizabeth

Britten juichen voor jubilerende koningin Elizabeth

LONDEN (ANP) - Duizenden Britten hebben koningin Elizabeth donderdag toegejuicht tijdens de traditionele balkonscène aan het einde van de 'verjaardagsparade' van de Queen. De 96-jarige vorstin verscheen met een deel van haar familie voor het publiek terwijl ze getrakteerd werden op een zogeheten flyby van de Britse luchtmacht.

Vanwege het 70-jarige jubileum van de koningin vlogen liefst zeventig toestellen in diverse formaties over het paleis, meer dan drie keer het aantal dat tijdens de laatste normale parade in 2019 werd gebruikt. De koningin had een zonnebril opgezet, keek met een brede lach toe en zwaaide met haar familie naar het toegestroomde publiek.

De Britten waren in groten getale naar het paleis gekomen. Vrijwel de hele Mall, de bekende straat voor het paleis, stond vol. De duizenden mensen juichten de koningin niet alleen toe maar trakteerden haar meermaals op een driemaal 'hooray'.

Werkende leden

Op het balkon ontbraken een aantal bekende namen. Dit jaar was er alleen plaats voor de 'werkende' leden van het koningshuis. Prins Harry en zijn vrouw Meghan, die een stap terug hebben gedaan, waren daarom niet welkom. Ook prins Andrew, die zijn koninklijke taken neerlegde vanwege de misbruikzaak waarin hij verzeild was geraakt, ontbrak.

Naast koningin Elizabeth stonden prins Charles en zijn vrouw Camilla en aan de andere zijde prins William, Catherine en hun drie kinderen George, Charlotte en Louis. Ook de Wessexes, prins Anne en haar echtgenoot, de hertog van Kent en de Gloucesters stonden op het balkon.

De balkonscène is traditiegetrouw het einde van de Trooping the Colour-parade, normaal gesproken ter ere van de verjaardag van de koningin. Dit jaar maakt het evenement deel uit van het jubileum van Elizabeth, die zeventig jaar op de troon zit. De vorstin verscheen op het balkon in een lichtblauw pak met bijpassende hoed en maakte gebruik van een wandelstok.

Meer uit Buitenland

Israël meldt eerste aanvallen op Noord-Iran

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.

2 minuten geleden
EU 'diep bezorgd' over Israëlische aanvallen op Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.

45 minuten geleden
Costa Ricaanse president wil alle communisten uit Amerika's weren

SAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.

47 minuten geleden
Israël zegt dat doden van Iraanse kopstukken doorgaat

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt voorlopig niet te stoppen met "de reeks liquidaties" van Iraanse bewindslieden. Israël doodde sinds het begin van de oorlog al meerdere kopstukken, met inlichtingenminister Esmail Khatib als laatste slachtoffer.

1 uur geleden
België zet vaker enkelband in tegen overbevolking gevangenissen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat veel meer mensen een enkelband geven om de druk op de gevangenissen te verlichten. De gevangenissen in het land zitten overvol en de regering was al langere tijd op zoek naar een oplossing. Er zijn nu afspraken gemaakt, meldt het kantoor van justitieminister Annelies Verlinden.

2 uur geleden
EU-leiders zullen Orbán tot orde roepen over veto lening Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne komt op de top van EU-regeringsleiders donderdag niet rond, verwachten EU-diplomaten. De Hongaarse premier Viktor Orbán zal vrijwel zeker zijn veto niet intrekken. De EU-leiders zullen Orbán in stevige bewoordingen laten weten dat het onacceptabel is dat hij zich niet houdt aan het besluit van alle 27 EU-regeringsleiders van december om die lening te verstrekken.

3 uur geleden
Dodental Libanon door aanvallen Israël opgelopen tot 968

BEIROET (ANP/AFP) - Het aantal doden in Libanon als gevolg van Israëlische aanvallen sinds 2 maart is opgelopen tot 968. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Onder de doden zijn 77 vrouwen, 116 kinderen en 40 hulpverleners. Meer dan 2400 mensen zijn gewond geraakt, aldus het ministerie.

4 uur geleden