Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten houden mogelijk zes maanden beperkingen door corona

Britten houden mogelijk zes maanden beperkingen door corona

LONDEN (ANP) - De Britten houden misschien wel langer dan zes maanden last van beperkende maatregelen vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus. Dat voorspelde zondag Jenny Harries, de op een na belangrijkste medische functionaris van het land. Ze waarschuwde ook voor het risico van een tweede coronagolf.

De Britse regering kondigde aan over drie weken het effect te bekijken van de soort lockdown die sinds maandag van kracht is. Harries denkt dat dat te vroeg om te weten of het gewenste effect er al is.

Volgens de plaatsvervangend medisch directeur van het land is het gevaarlijk om te snel terug te keren naar de normale gang van zaken. "Als we dan stoppen zijn al onze inspanningen voor niets geweest en kunnen we een tweede piek zien", aldus Harries.

In het Verenigd Koninkrijk zijn bijna 20.000 coronabesmettingen vastgesteld met 1228 doden.

Meer uit Buitenland

Maduro en zijn vrouw aangeklaagd in New York

NEW YORK (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw Cilia Flores zijn aangeklaagd in New York, meldt de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi op X. Zij werden volgens de Amerikaanse president Donald Trump eerder op zaterdag gevangengenomen in Venezuela. Bondi schrijft niet expliciet dat ze nu in New York zijn aangekomen.

29 minuten geleden
Ayatollah Iran dreigt betogers en zegt niet te buigen voor VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De machtigste man van Iran, de ayatollah Ali Khamenei, heeft gezegd dat de betogers in het land op hun plaats zullen worden gezet en dat het land "niet buigt voor de vijand". Hij bedoelt president Donald Trump die heeft gezegd de betogers in Iran te steunen.

40 minuten geleden
Venezolaans oliebedrijf: geen schade installaties bij aanvallen

CARACAS (ANP/RTR) - De Amerikaanse aanvallen op Venezuela hebben geen schade aangericht aan olie-installaties. Dat stelt het Venezolaanse staatsoliebedrijf Petróleos de Venezuela (PDVSA) op basis van voorlopig onderzoek, aldus bronnen tegen persbureau Reuters.

46 minuten geleden
Zwitserse politie identificeert eerste doden van nieuwjaarsbrand

CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De Zwitserse politie heeft de eerste slachtoffers van de dodelijke brand in een bar in Crans-Montana geïdentificeerd. Het gaat om vier personen, onder wie twee minderjarigen. Hun lichamen zijn overgedragen aan de families.

1 uur geleden
Ook TUI vliegt voorlopig niet naar Curaçao, Aruba en Bonaire

RIJSWIJK (ANP) - Reisorganisatie TUI vliegt voorlopig niet naar Curaçao, Aruba en Bonaire vanwege de beperkingen in het lokale luchtruim door de Amerikaanse aanvallen op Venezuela. Eerder zei ook KLM op dit moment niet te vliegen naar die bestemmingen door de situatie rond Venezuela.

1 uur geleden
Venezuela: burgers gedood bij luchtaanvallen VS

CARACAS (ANP/DPA/AFP) - Venezolaanse burgers en militairen zijn omgekomen bij de Amerikaanse luchtaanvallen op het land. Dat meldde vicepresident Delcy Rodríguez op de staatstelevisie. De aanvallen werden gemeld in hoofdstad Caracas en omgeving. Het is niet duidelijk om hoeveel dodelijke slachtoffers het gaat.

1 uur geleden
Venezuela wil spoedberaad VN-Veiligheidsraad om inval VS

CARACAS (ANP) - Venezuela heeft een spoedoverleg van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de Amerikaanse aanvallen. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Yván Gil op Telegram.

1 uur geleden