Britten hielden in december onverwachts de hand op de knip
LONDEN (ANP/RTR) - Inwoners van Groot-Brittannië hebben in de maand december onverwachts de hand op de knip gehouden. Ook daar zijn de afgelopen tijd prijzen flink omhoog gegaan, maar economen hadden desondanks verwacht dat Britten meer zouden uitgeven rond de feestdagen.
Statistiekbureau ONS meldt dat de hoeveelheid verkochte producten in december is gedaald met 1 procent ten opzichte van een maand eerder. Economen waren eerder uitgegaan van een stijging van 0,5 procent. Op jaarbasis daalden de verkopen met 5,8 procent. Volgens het statistiekbureau is dat de grootste daling in december sinds 1997.
Volgens het ONS deden veel Britten minder kerstinkopen omdat zij minder te besteden hadden. Ook de verkoop van voedsel daalde in december vanwege de hogere prijzen. In november verkochten Britse retailers juist meer etenswaren.
Verwacht wordt dat Britse consumenten ook dit jaar voorzichtig zullen zijn met het doen van uitgaven. Eerder werd al bekend dat het consumentenvertrouwen in Groot-Brittannië in januari voor het eerst in drie maanden tijd is gedaald. Daarmee komt het vertrouwen in de buurt van het laagste niveau sinds 1974.
Meer uit Financieel
KYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
3 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).
6 uur geleden