Britten hielden in december onverwachts de hand op de knip
LONDEN (ANP/RTR) - Inwoners van Groot-Brittannië hebben in de maand december onverwachts de hand op de knip gehouden. Ook daar zijn de afgelopen tijd prijzen flink omhoog gegaan, maar economen hadden desondanks verwacht dat Britten meer zouden uitgeven rond de feestdagen.
Statistiekbureau ONS meldt dat de hoeveelheid verkochte producten in december is gedaald met 1 procent ten opzichte van een maand eerder. Economen waren eerder uitgegaan van een stijging van 0,5 procent. Op jaarbasis daalden de verkopen met 5,8 procent. Volgens het statistiekbureau is dat de grootste daling in december sinds 1997.
Volgens het ONS deden veel Britten minder kerstinkopen omdat zij minder te besteden hadden. Ook de verkoop van voedsel daalde in december vanwege de hogere prijzen. In november verkochten Britse retailers juist meer etenswaren.
Verwacht wordt dat Britse consumenten ook dit jaar voorzichtig zullen zijn met het doen van uitgaven. Eerder werd al bekend dat het consumentenvertrouwen in Groot-Brittannië in januari voor het eerst in drie maanden tijd is gedaald. Daarmee komt het vertrouwen in de buurt van het laagste niveau sinds 1974.
Meer uit Financieel
MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - De kosten van vliegtickets kunnen met 9 procent stijgen nu de brandstofprijzen scherp zijn gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt de topman van de International Air Transport Association (IATA) Willie Walsh.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Tijdens de Belgische nationale vakbondsbetoging in Brussel zijn vijftig mensen afgevoerd, meldt de Brusselse politie. Aan de manifestatie deden volgens de politie ongeveer 80.000 mensen mee. Die verliep volgens de politie over het algemeen vreedzaam.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP/AFP) - KLM verhoogt de prijzen voor retourtickets van langeafstandsvluchten vanwege de gestegen kerosineprijs met 50 euro. De prijsverhoging geldt sinds woensdag voor Economy Class-stoelen van zowel de Nederlandse luchtvaartmaatschappij als partner Air France. De prijsverhoging geldt volgens een woordvoerster niet voor retourtickets van dochterbedrijf Transavia.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag omlaag. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende onrust op de oliemarkt door de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen verder omhoog, ondanks de recordvrijgave van olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Dat besluit wijst er volgens oliehandelaren juist op hoe groot het risico op een olietekort is en dat het agentschap niet gelooft in een snel einde van de oorlog.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen en Volvo waarschuwen dat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar auto's bedreigt. Tegelijkertijd worstelen de autofabrikanten met importheffingen, wisselvallige verkoop van elektrische voertuigen en een terugval in de verkoop in China.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat tot en met 28 maart niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee worden vluchten naar die bestemmingen nog langer uitgesteld. Eerder op de dag zei de luchtvaartmaatschappij namelijk nog tot en met zaterdag niet te zullen vliegen naar de Saudische hoofdstad Riyad en de havenstad Dammam aan de Perzische Golf.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering opent onderzoeken naar handelspartners die de weg vrij moeten maken voor nieuwe importheffingen. Het gaat onder andere om een onderzoek naar vermeende oneerlijke handelspraktijken van de Europese Unie. De Verenigde Staten hebben ook China, India, Zuid-Korea en Mexico in het vizier, maakte de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer bekend.
2 uur geleden