Britten: groot deel Oekraïense stad Soledar ingenomen door Russen
LONDON (ANP/AFP) - Russische troepen en het Russische huurlingenbedrijf Wagner-groep zijn in de afgelopen vier dagen opgerukt in de Oekraïense stad Soledar, meldt het Britse ministerie van Defensie. In de inlichtingenupdate van dinsdag staat dat de kleine stad bij Bachmoet waarschijnlijk grotendeels is ingenomen.
Soledar ligt op 10 kilometer ten noorden van Bachmoet, waar al maandenlang om wordt gevochten. De verovering van Bachmoet is momenteel een belangrijk doel voor Rusland, denkt Londen. De Britten verwachten dat wordt geprobeerd vanuit het noorden Bachmoet te omsingelen en de Oekraïense communicatielijnen te verstoren.
Het Britse ministerie acht een omsingeling op korte termijn onwaarschijnlijk omdat het Oekraïense leger in Bachmoet en omgeving stand weet te houden. Kiev heeft er na het "constant afslaan van Russische aanvallen" extra militairen naartoe gestuurd. Het gebied tussen Bachmoet en Soledar is volgens de Oekraïense president Volodimir Zelenski "een van de bloedigste aan het front".
"Een hoge prijs"
Bachmoet en Soledar liggen in Donetsk, een van de vier Oekraïense regio's die Rusland vorig jaar illegaal annexeerde. Separatistenleider Denis Poesjilin heeft dinsdag tegen Russische staatstelevisie verteld dat Soledar "dicht bij de bevrijding" door Rusland is. Hij zegt ook dat daar "een hoge prijs" voor wordt betaald en de Oekraïense troepen zich "nog verzetten".
Wagner-baas Jevgeni Prigozjin maakt intussen melding van "zware, bloedige gevechten" om Soledar. Het stadje wordt volgens hem "eervol verdedigd". "Laten we eerlijk zijn. Het Oekraïense leger vecht dapper voor Bachmoet en Soledar. De berichten over hun massale desertie zijn niet waar", aldus de bondgenoot van de Russische president Vladimir Poetin.
Meer uit Buitenland
NEW YORK/CARACAS (ANP/AFP) - Gespecialiseerde reddingswerkers zijn onderweg naar Venezuela, aldus president Delcy Rodríguez. De hulpoperatie wordt volgens haar gecoördineerd door de Verenigde Naties. Ze zei dat ze verscheidene staatshoofden of regeringsleiders heeft gesproken over de twee aardbevingen die het land hebben getroffen.
1 uur geledenBERLIJN/PARIJS/MADRID (ANP/RTR) - Ook landen in Europa hebben Venezuela hulp aangeboden na de dodelijke aardbevingen die daar hebben plaatsgevonden. Zo heeft Frankrijk besloten direct 85 gespecialiseerde reddingswerkers te sturen.
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De autoriteiten in Venezuela hebben het dodental na de zware aardbevingen naar boven bijgesteld. Er kwamen volgens interim-president Delcy Rodríguez zeker 164 mensen om het leven.
2 uur geledenGDAŃSK (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft op een conferentie over het herstel van Oekraïne in zijn land gepleit voor "wederzijds respect" tussen Polen en Oekraïne. De buurlanden zijn verwikkeld in een diplomatieke ruzie en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is zelf niet naar Gdańsk gekomen.
3 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De EU maakt donderdag het eerste deel van de lening van 90 miljard aan Oekraïne over. Dat zei voorzitter Ursula von der Leyen tijdens een conferentie over het herstel van Oekraïne in het Poolse Gdańsk. Het gaat om het al eerder aangekondigde bedrag van 3,2 miljard.
3 uur geledenCABO SAN LUCAS (ANP) - Een automobilist heeft in een toeristisch gebied in de Mexicaanse badplaats Cabo San Lucas een groep mensen aangereden die de Mexicaanse overwinning op Tsjechië op het wereldkampioenschap voetbal vierde. Volgens de politie zijn meerdere mensen gewond geraakt. De bestuurder is aangehouden.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - Het hoofdkantoor van het Venezolaanse Rode Kruis heeft door de aardbeving zelf ook "kritieke schade" opgelopen, meldt de Internationale Federatie van Rode Kruis- en Rode Halve Maanverenigingen (IFRC). In hoeverre Rode Kruismedewerkers en -vrijwilligers zijn getroffen, wordt nog uitgezocht, maar de hulpverleners in het land werken volgens IFRC wel door.
4 uur geleden