Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten: groot deel Oekraïense stad Soledar ingenomen door Russen

Britten: groot deel Oekraïense stad Soledar ingenomen door Russen

LONDON (ANP/AFP) - Russische troepen en het Russische huurlingenbedrijf Wagner-groep zijn in de afgelopen vier dagen opgerukt in de Oekraïense stad Soledar, meldt het Britse ministerie van Defensie. In de inlichtingenupdate van dinsdag staat dat de kleine stad bij Bachmoet waarschijnlijk grotendeels is ingenomen.

Soledar ligt op 10 kilometer ten noorden van Bachmoet, waar al maandenlang om wordt gevochten. De verovering van Bachmoet is momenteel een belangrijk doel voor Rusland, denkt Londen. De Britten verwachten dat wordt geprobeerd vanuit het noorden Bachmoet te omsingelen en de Oekraïense communicatielijnen te verstoren.

Het Britse ministerie acht een omsingeling op korte termijn onwaarschijnlijk omdat het Oekraïense leger in Bachmoet en omgeving stand weet te houden. Kiev heeft er na het "constant afslaan van Russische aanvallen" extra militairen naartoe gestuurd. Het gebied tussen Bachmoet en Soledar is volgens de Oekraïense president Volodimir Zelenski "een van de bloedigste aan het front".

"Een hoge prijs"

Bachmoet en Soledar liggen in Donetsk, een van de vier Oekraïense regio's die Rusland vorig jaar illegaal annexeerde. Separatistenleider Denis Poesjilin heeft dinsdag tegen Russische staatstelevisie verteld dat Soledar "dicht bij de bevrijding" door Rusland is. Hij zegt ook dat daar "een hoge prijs" voor wordt betaald en de Oekraïense troepen zich "nog verzetten".

Wagner-baas Jevgeni Prigozjin maakt intussen melding van "zware, bloedige gevechten" om Soledar. Het stadje wordt volgens hem "eervol verdedigd". "Laten we eerlijk zijn. Het Oekraïense leger vecht dapper voor Bachmoet en Soledar. De berichten over hun massale desertie zijn niet waar", aldus de bondgenoot van de Russische president Vladimir Poetin.

Meer uit Buitenland

Thailand versoepelt alcoholverbod vlak voor eindejaarstoerisme

BANGKOK (ANP/DPA) - In Thailand is het na decennia weer mogelijk om in de middag alcohol te kopen. Sinds 1972 was dat tussen 14.00 en 17.00 uur niet mogelijk, omdat de militaire junta de middagverkoop destijds verbood. In een poging het eindejaarstoerisme een stimulans te geven, begint Thailand nu een proef van een halfjaar. Na afloop van die 180 dagen wordt gekeken naar de effecten van de maatregel.

15 minuten geleden
Israël identificeert lichaam van een-na-laatste gijzelaar in Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël heeft de stoffelijke resten van de gijzelaar die het woensdag van Hamas heeft ontvangen geïdentificeerd als de Thaise staatsburger Sudthisak Rinthalak, aldus het kantoor van premier Benjamin Netanyahu.

1 uur geleden
VS-gezant Witkoff ontmoet donderdag Oekraïense delegatie in Miami

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Donald Trump, ontmoeten donderdag in Florida een Oekraïense delegatie die wordt geleid door Roestem Oemjerov, de chef van de veiligheidsraad van Oekraïne. In de gesprekken staat vrede in Oekraïne centraal. De ontmoeting vindt volgens een Amerikaanse functionaris in de omgeving van Miami plaats.

5 uur geleden
Trump zegt dat Poetin de oorlog wil stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".

9 uur geleden
Palestijnen melden doden Gaza na aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.

9 uur geleden
Rechtstreeks politiek overleg Israël - Libanon

NAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.

12 uur geleden
Australië en N-Zeeland springen bij met wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.

16 uur geleden