Britten: groot deel Oekraïense stad Soledar ingenomen door Russen
LONDON (ANP/AFP) - Russische troepen en het Russische huurlingenbedrijf Wagner-groep zijn in de afgelopen vier dagen opgerukt in de Oekraïense stad Soledar, meldt het Britse ministerie van Defensie. In de inlichtingenupdate van dinsdag staat dat de kleine stad bij Bachmoet waarschijnlijk grotendeels is ingenomen.
Soledar ligt op 10 kilometer ten noorden van Bachmoet, waar al maandenlang om wordt gevochten. De verovering van Bachmoet is momenteel een belangrijk doel voor Rusland, denkt Londen. De Britten verwachten dat wordt geprobeerd vanuit het noorden Bachmoet te omsingelen en de Oekraïense communicatielijnen te verstoren.
Het Britse ministerie acht een omsingeling op korte termijn onwaarschijnlijk omdat het Oekraïense leger in Bachmoet en omgeving stand weet te houden. Kiev heeft er na het "constant afslaan van Russische aanvallen" extra militairen naartoe gestuurd. Het gebied tussen Bachmoet en Soledar is volgens de Oekraïense president Volodimir Zelenski "een van de bloedigste aan het front".
"Een hoge prijs"
Bachmoet en Soledar liggen in Donetsk, een van de vier Oekraïense regio's die Rusland vorig jaar illegaal annexeerde. Separatistenleider Denis Poesjilin heeft dinsdag tegen Russische staatstelevisie verteld dat Soledar "dicht bij de bevrijding" door Rusland is. Hij zegt ook dat daar "een hoge prijs" voor wordt betaald en de Oekraïense troepen zich "nog verzetten".
Wagner-baas Jevgeni Prigozjin maakt intussen melding van "zware, bloedige gevechten" om Soledar. Het stadje wordt volgens hem "eervol verdedigd". "Laten we eerlijk zijn. Het Oekraïense leger vecht dapper voor Bachmoet en Soledar. De berichten over hun massale desertie zijn niet waar", aldus de bondgenoot van de Russische president Vladimir Poetin.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft twee verdachten opgepakt voor de brand ten zuidoosten van Parijs. De brand bij Fontainebleau heeft een gebied van zo'n 1000 hectare in de as gelegd.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft militaire oefeningen van een zogeheten multinationale troepenmacht voor Oekraïne aangekondigd. De exercities met het Oekraïense leger moeten in de komende maanden in buurlanden plaatsvinden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken, onder wie minister Tom Berendsen, zijn faliekant tegen tolheffing in de Straat van Hormuz. Dat is maandag duidelijk geworden na de vergadering van de ministers in Brussel.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de zus van de overleden senator Lindsey Graham hem voorlopig vervangt. Hij zegt dat te hebben aanbevolen aan de gouverneur van South Carolina, waar Graham vandaan komt. "Dit zou een prachtig eerbetoon zijn aan Lindsey, die zielsveel van haar hield."
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Hongaarse parlement heeft ingestemd met een grondwetswijziging waarmee president Tamás Sulyok uit zijn ambt wordt gezet. Premier Péter Magyar ziet Sulyok als een "marionet" van de vorige premier Viktor Orbán.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister Marco Rubio van Buitenlandse Zaken bevestigt dat zijn land een grote campagne start om het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag aan te pakken. Hij zei in een videoboodschap dat "de ICC en vrienden van het hof een oorlog voeren tegen ons land" en daarbij de "zogenaamde internationale wetgeving" misbruiken.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers gaan na de zomer verder praten over eventuele handelsmaatregelen tegen producten uit illegale Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. "We hopen dan weer een volgende stap te kunnen zetten", zei buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van een vergadering met EU-buitenlandministers in Brussel.
4 uur geleden