Britten gewaarschuwd om coronaregels ondanks daling aantal doden
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het dodental in het Verenigd Koninkrijk als gevolg van het coronavirus is zondag gestegen met 621 tot 4934. Dat is een minder snelle stijging vergeleken met zaterdag. Toen werden nog 708 nieuwe sterfgevallen gemeld. Bijna 48.000 mensen zijn in Groot-Brittannië inmiddels besmet geraakt met het virus.
Ondanks de daling van het aantal gemelde doden, overweegt de Britse regering de coronamaatregelen aan te scherpen. Matt Hancock, de Britse minister van Volksgezondheid, hekelt namelijk de relatief kleine groep Britten die lak heeft aan de maatregelen. Zij gaan tegen de adviezen in toch naar buiten om bijvoorbeeld te zonnebaden in parken. Als de regels niet nageleefd worden, twijfelt de Britse overheid niet om extra maatregelen te nemen, zo waarschuwde Hancock.
Neil Ferguson, die de Britse regering adviseert over de coronapandemie, verwacht de besmettingspiek binnen nu en tien dagen. Volgens hem zal het uiteindelijke dodental in het land liggen tussen de 7000 en 20.000.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een kabinetsoverleg uitgehaald naar Somalië en de mensen die daar vandaan komen. Hij noemde Somaliërs onder meer "uitschot" ("garbage") en zei dat ze niets toevoegen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft het besluit van admiraal Frank Bradley om een tweede aanval uit te voeren op een Venezolaanse boot "de juiste beslissing" genoemd. Hegseth was zelf niet aanwezig toen het bevel werd gegeven, maar staat daar wel achter.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een ei van de wereldberoemde Russische juwelier Fabergé heeft op een veiling in Londen een recordbedrag van bijna 23 miljoen pond (26 miljoen euro) opgebracht. Het gaat om het Winterei, dat tsaar Nicolaas II in 1913 met Pasen aan zijn moeder Maria Fjodorovna gaf.
4 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo wil volgend jaar graag een bezoek brengen aan Afrika, zei hij na afloop van zijn eerste buitenlandse reis als paus. Leo hoopt naar Algerije te gaan, onder meer om de "bruggen te bouwen tussen de islamitische en de christelijke wereld en de dialoog voort te zetten".
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Als Europese landen oorlog willen, is Rusland daar "klaar" voor, zegt president Vladimir Poetin voorafgaand aan zijn ontmoeting met afgevaardigden van de Verenigde Staten. Poetin herhaalde zijn eerdere beschuldiging dat de VS vrede proberen te stichten in Oekraïne, maar daarin worden gedwarsboomd door Europa.
7 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar, dat bemiddelt bij de verdere onderhandelingen tussen Hamas en Israël, voert de druk op om beide partijen "snel aan tafel te krijgen" voor de tweede fase van het vredesoverleg. Dat kondigde de woordvoerder van de Qatarese minister van Buitenlandse Zaken, Majed al-Ansari, aan.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse pogingen een einde te maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne gaan "op den duur" lukken, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. Maar dan moet Rusland wel meedoen, "en dat wordt vandaag getest".
9 uur geleden