
Britten: gebrek aan munitie beperkt Russen in Oekraïne
LONDEN (ANP/DPA) - Een gebrek aan munitie en raketten is volgens de Britse inlichtingendiensten hoogstwaarschijnlijk de belangrijkste reden dat de Russen maar op beperkte schaal aanvallen kunnen uitvoeren in Oekraïne. Volgens het Britse ministerie van Defensie heeft het Kremlin "zijn langeafstandsraketaanvallen op de Oekraïense infrastructuur waarschijnlijk beperkt tot ongeveer één keer per week vanwege de beperkte beschikbaarheid van kruisraketten."
De voorraad artilleriemunitie van de Russische strijdkrachten is mogelijk niet groot genoeg "om grootschalige offensieve operaties mogelijk te maken", schrijft het ministerie zaterdag. Sinds het begin van de oorlog in Oekraïne publiceert het Britse defensieministerie op basis van rapporten van de veiligheidsdiensten dagelijks informatie over het verloop van de strijd. Moskou beschuldigt de Britten van een desinformatiecampagne.
De Oekraïense president Volodimir Zelenski waarschuwde vrijdagavond voor mogelijke Russische aanvallen tijdens de feestdagen. In zijn dagelijkse videoboodschap riep hij het Oekraïense volk op extra waakzaam te zijn. "Ze verachten christelijke waarden en alle waarden in het algemeen", verklaarde de president over de Russische troepen. Zelenski vraagt mensen tijdens de feestdagen extra alert te zijn op het luchtalarm en elkaar te helpen. "Zorg altijd voor elkaar."
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht meldt dat vijf vrachtwagens met noodhulp zijn aangekomen in de Gazastrook. Het is voor het eerst in 2,5 maand dat er humanitaire hulp binnenkomt in het gebied. Israël besloot op 2 maart om alle leveringen van noodhulp te blokkeren.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag heeft Equatoriaal-Guinea gelijk gegeven in een decennialange ruzie met Gabon over drie piepkleine eilandjes. Daar woont vrijwel niemand, maar omdat er mogelijk olie en gas te winnen valt in de omgeving maakten beide West-Afrikaanse landen aanspraak op de eilanden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de nieuwe paus Leo XIV uitgenodigd voor een bezoek aan het Witte Huis. Vicepresident JD Vance heeft de kerkleider maandagochtend een brief overhandigd met de invitatie.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël verwacht dat nieuwe distributiecentra voor de verdeling van hulpgoederen in de Gazastrook binnen enkele dagen in gebruik genomen kunnen worden. In de tussentijd worden vanaf maandag alvast weer vrachtwagens met hulpgoederen doorgelaten, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
2 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - De Spaanse premier Pedro Sánchez roept de European Broadcasting Union (EBU) op om Israël uit te sluiten van het Eurovisie Songfestival, net zoals eerder met Rusland gebeurde. Dat zei de premier op een persconferentie. "We kunnen niet met twee maten meten als het om cultuur gaat."
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Met de eerste EU-VK-top in Londen na de Brexit hopen de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk dat "een nieuw tijdperk is aangebroken" in de verhoudingen. Dat zeiden de Britse premier Keir Starmer, voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en voorzitter van de Europese Raad António Costa op een persconferentie. Ze kondigden aan dat er elk jaar een top tussen het VK en de EU komt.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De aankomend president van Roemenië zal ervoor zorgen dat zijn land een trouw lid van de NAVO blijft, heeft hij NAVO-topman Mark Rutte verzekerd. Ook gaat Roemenië investeren in defensie, belooft verkiezingswinnaar Nicusor Dan.
3 uur geleden