Britten: gebrek aan munitie beperkt Russen in Oekraïne
LONDEN (ANP/DPA) - Een gebrek aan munitie en raketten is volgens de Britse inlichtingendiensten hoogstwaarschijnlijk de belangrijkste reden dat de Russen maar op beperkte schaal aanvallen kunnen uitvoeren in Oekraïne. Volgens het Britse ministerie van Defensie heeft het Kremlin "zijn langeafstandsraketaanvallen op de Oekraïense infrastructuur waarschijnlijk beperkt tot ongeveer één keer per week vanwege de beperkte beschikbaarheid van kruisraketten."
De voorraad artilleriemunitie van de Russische strijdkrachten is mogelijk niet groot genoeg "om grootschalige offensieve operaties mogelijk te maken", schrijft het ministerie zaterdag. Sinds het begin van de oorlog in Oekraïne publiceert het Britse defensieministerie op basis van rapporten van de veiligheidsdiensten dagelijks informatie over het verloop van de strijd. Moskou beschuldigt de Britten van een desinformatiecampagne.
De Oekraïense president Volodimir Zelenski waarschuwde vrijdagavond voor mogelijke Russische aanvallen tijdens de feestdagen. In zijn dagelijkse videoboodschap riep hij het Oekraïense volk op extra waakzaam te zijn. "Ze verachten christelijke waarden en alle waarden in het algemeen", verklaarde de president over de Russische troepen. Zelenski vraagt mensen tijdens de feestdagen extra alert te zijn op het luchtalarm en elkaar te helpen. "Zorg altijd voor elkaar."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.
3 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.
9 uur geleden