Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten gaven minder uit tijdens feestdagen door hoge inflatie

Britten gaven minder uit tijdens feestdagen door hoge inflatie

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - In het Verenigd Koninkrijk vielen de winkelverkopen tijdens het afgelopen belangrijke feestdagenseizoen lager uit dan verwacht. De Britse consument bleef door de aanhoudende hoge inflatie scherp letten op zijn bestedingen. De totale winkelverkopen in december namen daardoor slechts met 1,7 procent toe, meldden de Britse retailorganisatie BRC en adviesbureau KPMG in een rapport. In dezelfde maand een jaar eerder stegen de verkopen nog met bijna 7 procent.

"De feestdagenperiode kon het lastige jaar van zwakke winkelverkopen niet goedmaken", zei Helen Dickinson, algemeen directeur van BRC. "Het zwakke consumentenvertrouwen bleef de bestedingen onder druk zetten."

Het koopjesseizoen kende in november al een zwakke start, omdat Britse consumenten de druk voelden van de hogere kosten van levensonderhoud. De maanden november en december zijn een belangrijke periode voor winkeliers, waarin ze ongeveer een vijfde van de jaaromzet realiseren en in sommige gevallen zelfs meer.

In het gehele vierde kwartaal gaven de Britten wel flink meer uit aan voedingsmiddelen. De verkoop daarvan steeg met 6,8 procent. Vooral de discountsupermarkten lijken het goed te hebben gedaan, doordat de Britten op zoek gingen naar koopjes. Zo boekten ALDI en Lidl recordomzetten in de aanloop naar Kerstmis. Later deze week komen Sainsbury, Tesco en Marks & Spencer nog met handelsupdates. Die zullen meer inzicht geven over hoe de grootste retailers van het Verenigd Koninkrijk het tijdens de kerstperiode hebben gedaan.

Meer uit Financieel

Olieprijs stijgt, beurzen Azië dalen na toespraak Trump over Iran

TOKIO (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag hard gestegen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met een escalatie van de oorlog in Iran in de komende weken. Dit temperde de hoop op een snelle oplossing van het conflict.

19 minuten geleden
Cao-lonen stijgen met 4,5 procent in eerste kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.

1 uur geleden
PostNL bezorgt brieven vanaf 12 juli binnen twee dagen

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.

1 uur geleden
Warmtefonds ziet fors meer aanvragen in maart door energieprijzen

HILVERSUM (ANP) - Het aantal mensen dat geld wil lenen om hun huis te verduurzamen, stijgt verder. Het Nationaal Warmtefonds zag 73 procent meer aanvragen in maart vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. De energieprijzen zijn flink gestegen sinds de Iran-oorlog.

1 uur geleden
PostNL bezorgt brieven vanaf 12 juli binnen twee dagen

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.

3 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger om hoop op snel einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.

9 uur geleden
Wereldbank, IEA en IMF kondigen samenwerking aan om Iranoorlog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.

10 uur geleden