
Britten gaven minder uit tijdens feestdagen door hoge inflatie
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - In het Verenigd Koninkrijk vielen de winkelverkopen tijdens het afgelopen belangrijke feestdagenseizoen lager uit dan verwacht. De Britse consument bleef door de aanhoudende hoge inflatie scherp letten op zijn bestedingen. De totale winkelverkopen in december namen daardoor slechts met 1,7 procent toe, meldden de Britse retailorganisatie BRC en adviesbureau KPMG in een rapport. In dezelfde maand een jaar eerder stegen de verkopen nog met bijna 7 procent.
"De feestdagenperiode kon het lastige jaar van zwakke winkelverkopen niet goedmaken", zei Helen Dickinson, algemeen directeur van BRC. "Het zwakke consumentenvertrouwen bleef de bestedingen onder druk zetten."
Het koopjesseizoen kende in november al een zwakke start, omdat Britse consumenten de druk voelden van de hogere kosten van levensonderhoud. De maanden november en december zijn een belangrijke periode voor winkeliers, waarin ze ongeveer een vijfde van de jaaromzet realiseren en in sommige gevallen zelfs meer.
In het gehele vierde kwartaal gaven de Britten wel flink meer uit aan voedingsmiddelen. De verkoop daarvan steeg met 6,8 procent. Vooral de discountsupermarkten lijken het goed te hebben gedaan, doordat de Britten op zoek gingen naar koopjes. Zo boekten ALDI en Lidl recordomzetten in de aanloop naar Kerstmis. Later deze week komen Sainsbury, Tesco en Marks & Spencer nog met handelsupdates. Die zullen meer inzicht geven over hoe de grootste retailers van het Verenigd Koninkrijk het tijdens de kerstperiode hebben gedaan.
Meer uit Financieel
PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.
18 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.
19 uur geledenSJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.
20 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.
20 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.
21 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.
23 uur geleden