Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten financieren steunpakket met extra belasting olieconcerns

Britten financieren steunpakket met extra belasting olieconcerns

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse minister van Financiën, Rishi Sunak, heeft een omvangrijk steunpakket onthuld voor Britse consumenten die worden getroffen door de stijgende energierekeningen. Het pakket ter waarde van 15 miljard pond, omgerekend bijna 18 miljard euro, zal gedeeltelijk worden gefinancierd met een extra belasting van 25 procent op de winsten van olieconcerns als Shell en BP, die enorm hebben geprofiteerd van de stijgende olie- en gasprijzen.

Het besluit is een flinke politieke draai van de Britse premier Boris Johnson, die eerder nog beweerde dat een dergelijke extra belasting de inspanningen van de olieconcerns om te investeren in duurzame energie zou belemmeren. Maar Sunak zei donderdag tegen het Britse parlement dat het "mogelijk is om de buitengewone winsten van de oliebedrijven eerlijk te belasten en investeringen te stimuleren".

Volgens Sunak zal de belasting tijdelijk zijn en weer worden afgebouwd wanneer de olie- en gasprijzen terugkeren naar historisch meer normale niveaus. De belasting zal ongeveer 5 miljard pond aan inkomsten opleveren.

Het totale steunpakket zal vooral worden gebruikt om de armste Britten te helpen die door de hoge inflatie en de torenhoge energierekeningen moeite hebben om de eindjes aan elkaar te knopen. Door de hard oplopende energierekeningen in het Verenigd Koninkrijk, die in oktober naar verwachting nog hoger zullen worden, dreigen twaalf miljoen Britse huishoudens in energiearmoede te vervallen.

Meer uit Financieel

Wall Street opent hoger in aanloop naar notulen Federal Reserve

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend. Beleggers op Wall Street zijn onder meer in afwachting van de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank van vorige maand. Toen liet de Federal Reserve de rente onveranderd na de drie verlagingen op rij daarvoor. De notulen kunnen mogelijk aanwijzingen bieden voor het toekomstige beleid van de Fed.

9 minuten geleden
Vodafone verkoopt belang VodafoneZiggo, Ziggo in 2027 naar Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Britse telecomconcern Vodafone verkoopt zijn belang van 50 procent in het Nederlandse VodafoneZiggo aan de Amerikaanse samenwerkingspartner Liberty Global. Met die deal is onder meer 1 miljard euro aan contanten gemoeid. VodafoneZiggo blijft als bedrijf wel bestaan, maar wordt onderdeel van de nieuw te vormen Ziggo Group. Het is de bedoeling dat dat bedrijf in 2027 naar de aandelenbeurs in Amsterdam wordt gebracht, hebben de bedrijven woensdag aangekondigd.

1 uur geleden
KPMG: Europa steeds afhankelijker van binnenlandse vraag

AMSTELVEEN (ANP) - Door de toenemende onzekerheid in de wereldhandel moet de Europese economie het steeds meer van de binnenlandse vraag hebben als groeimotor, staat in een rapport van KPMG. Volgens het advies- en accountantskantoor zwakt de economie van de eurozone dit jaar af tot een magere 1,1 procent, van 1,5 procent vorig jaar. Voor volgend jaar wordt weer een plus van 1,5 procent voorzien.

2 uur geleden
Cyberaanval ontregelde systemen van Deutsche Bahn

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) is onlangs doelwit geworden van een cyberaanval, die leidde tot storingen in de informatie- en boekingssystemen. Inmiddels zijn de systemen weer beschikbaar, zo liet de spoorwegmaatschappij woensdag weten.

2 uur geleden
VS dreigen energiebureau IEA te verlaten om 'klimaatactivisme'

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen het Internationaal Energieagentschap (IEA) te verlaten als geldschieter omdat het bureau zich te veel zou inlaten met klimaatactivisme. Dat heeft de Amerikaanse energieminister Chris Wright gezegd in aanloop naar een ministersvergadering van het in Parijs gevestigde IEA woensdag.

2 uur geleden
Topman FrieslandCampina verwacht weinig impact Chinese heffingen

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina gaat weinig merken van de Chinese importheffingen op zuivel die sinds vorige week van kracht zijn. Dat zei topman Jan Derck van Karnebeek woensdag tijdens de presentatie van de jaarcijfers. De tarieven raken een klein deel van de activiteiten van het zuivelconcern in het Aziatische land. Op babyvoeding, het belangrijkste product van het bedrijf in China, zit geen heffing.

4 uur geleden
Eigenaar Batavus en Babboe stelt met schuldendeal toekomst veilig

HEERENVEEN (ANP) - Fietsenfabrikant Accell, bekend van merken als Batavus, Sparta en Babboe, heeft nieuwe afspraken gemaakt met schuldeisers om zijn toekomst veilig te stellen. Volgens het bedrijf heeft een meerderheid van de kredietverstrekkers ingestemd met een deal waardoor de schuld aanzienlijk vermindert. Daarbij draagt durfinvesteerder KKR "na constructief overleg" zijn aandelen over aan schuldeisers.

4 uur geleden