Britten en Amerikanen praten weer over oplossing staalruzie
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk willen het geschil over importtarieven op staal en aluminium de wereld uit helpen. De landen zijn daarvoor woensdag gesprekken gestart. De heffingen op staal en aluminium werden ingevoerd door de regering-Trump. De landen zijn vastbesloten om te werken aan een spoedig resultaat, laten ze in een verklaring weten.
Onder Donald Trump legden de VS importtarieven op aan verschillende bondgenoten. Zo golden vanaf juni 2018 importtarieven van 25 procent op staal en 10 procent op aluminium. Trump zei daarbij dat hij handelde op grond van nationale veiligheidsoverwegingen. Die claim werd door critici verworpen.
De grillen van Trump veroorzaakte wrijving met Amerikaanse handelspartners waaronder het Verenigd Koninkrijk. De Britten kwamen nadien met vergeldingsacties.
Volgens de verklaring van woensdag ligt de schuld van de overproductie van metalen grotendeels bij China. De Amerikaanse handelsgezant Katherine Tai en de minister van Handel Gina Raimondo hadden een virtuele ontmoeting met de Britse minister van Internationale Handel Anne-Marie Trevelyan. Daarbij werd beloofd om "doeltreffende oplossingen" te vinden.
Washington bereikte in oktober een quota-overeenkomst met de Europese Unie om de tarieven te schrappen. In november werden de besprekingen met Japan geopend.
Meer uit Financieel
MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
31 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
35 minuten geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
7 uur geleden