Britten en Amerikanen praten weer over oplossing staalruzie
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk willen het geschil over importtarieven op staal en aluminium de wereld uit helpen. De landen zijn daarvoor woensdag gesprekken gestart. De heffingen op staal en aluminium werden ingevoerd door de regering-Trump. De landen zijn vastbesloten om te werken aan een spoedig resultaat, laten ze in een verklaring weten.
Onder Donald Trump legden de VS importtarieven op aan verschillende bondgenoten. Zo golden vanaf juni 2018 importtarieven van 25 procent op staal en 10 procent op aluminium. Trump zei daarbij dat hij handelde op grond van nationale veiligheidsoverwegingen. Die claim werd door critici verworpen.
De grillen van Trump veroorzaakte wrijving met Amerikaanse handelspartners waaronder het Verenigd Koninkrijk. De Britten kwamen nadien met vergeldingsacties.
Volgens de verklaring van woensdag ligt de schuld van de overproductie van metalen grotendeels bij China. De Amerikaanse handelsgezant Katherine Tai en de minister van Handel Gina Raimondo hadden een virtuele ontmoeting met de Britse minister van Internationale Handel Anne-Marie Trevelyan. Daarbij werd beloofd om "doeltreffende oplossingen" te vinden.
Washington bereikte in oktober een quota-overeenkomst met de Europese Unie om de tarieven te schrappen. In november werden de besprekingen met Japan geopend.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiële positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.
4 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.
4 uur geledenSUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.
6 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.
8 uur geleden