Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse zwemmers pakken goud en zilver op 200 vrij

Britse zwemmers pakken goud en zilver op 200 vrij

TOKIO (ANP) - De Britse zwemmers Tom Dean en Duncan Scott hebben op de Olympische Spelen in Tokio respectievelijk goud en zilver gepakt op de 200 meter vrije slag. De 21-jarige Dean werd olympisch kampioen in 1.44,22, Scott (24) pakte zilver in 1.44,26. Het brons ging naar de Braziliaan Fernando Scheffer (1.44,66).

De Russen domineerden de 100 meter rugslag. Niet Kliment Kolesnikov, maar zijn landgenoot Evgeni Rilov pakte het goud in 51,98. Kolesnikov moest met twee honderdsten verschil genoegen nemen met zilver (52,00). Het brons ging in 52,19 naar de Amerikaanse wereldrecordhouder Ryan Murphy, die bij de Spelen van Rio 2016 goud pakte op de 100 en 200 rug.

De pas 17-jarige Amerikaanse Lydia Jacoby werd olympisch kampioene op de 100 school in 1.04,95, voor Tatjana Schoenmaker uit Zuid-Afrika (1.05,22) en haar landgenote Lilly King (1.05,54). King, de olympisch kampioene van Rio 2016, heeft met 1.04,13 het wereldrecord in handen.

Meer uit Sport

Turnkampioene Biles ligt in het ziekenhuis: 'bijna dood'

HOUSTON (ANP) - Turnster Simone Biles is in het ziekenhuis beland. Dat heeft de 29-jarige Amerikaanse zevenvoudig olympisch kampioene zaterdagavond zelf bekendgemaakt. "Ik ben normaal niet van het delen van dit soort dingen omdat ik privacy waardeer in de huidige tijd", schrijft Biles op haar Instagram. "Maar bijna doodgaan stond aan het begin van deze week nog niet op mijn bingokaart."

2 uur geleden
Nederlandse 3x3-basketballers stranden op WK in kwartfinale

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.

18 uur geleden
Motorcoureur Márquez wint sprintrace in Grote Prijs van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.

18 uur geleden
3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

19 uur geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

19 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

19 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

19 uur geleden