Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse zussen doodgeschoten op Westelijke Jordaanoever

Britse zussen doodgeschoten op Westelijke Jordaanoever

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Twee vrouwen die zijn doodgeschoten op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever hadden de Britse nationaliteit en waren zussen, melden Britse media. Een derde vrouw, de moeder, raakte ernstig gewond. De familie zou al sinds ongeveer 2005 in Israël wonen.

Het geweld komt op een moment waarop de spanningen tussen Israël en de Palestijnen zijn opgelopen na internationaal bekritiseerde Israëlische invallen in de al-Aqsa-moskee in Jeruzalem. De aanval op de vrouwen werd volgens het Israëlische leger uitgevoerd toen zij in een auto zaten bij een Israëlische nederzetting.

Het leger zegt te zoeken naar de daders, die als terroristen worden beschouwd. Premier Benjamin Netanyahu is volgens Israëlische media op de hoogte gesteld van het incident ten noorden van Jeruzalem. Onlangs werd in de regio een Amerikaan doodgeschoten.

Als reactie op de Israëlische operaties in de al-Aqsa-moskee werden vanuit de Palestijnse Gazastrook en Libanon raketten afgevuurd, wat weer tot Israëlische vergeldingsacties leidde.

Meer uit Buitenland

CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

1 uur geleden
Jill Biden: ik dacht dat Joe beroerte kreeg in debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.

1 uur geleden
Verenigde Staten voeren nieuwe aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.

1 uur geleden
Iraanse media melden explosies nabij havenstad Bandar Abbas

TEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.

1 uur geleden
Trump: geen zorgen om politieke gevolgen van oorlog met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.

1 uur geleden
VN-rapporteur Palestijnse gebieden opnieuw op sanctielijst VS

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.

4 uur geleden
Israël verklaart zuiden van Libanon tot 'gevechtszone'

BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.

8 uur geleden