Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse zender krijgt boete voor kritiekloze uitzending met Sunak

Britse zender krijgt boete voor kritiekloze uitzending met Sunak

LONDEN (ANP) - De Britse televisiezender GB News heeft een boete gekregen voor een uitzending met toenmalig premier Rishi Sunak in aanloop naar de verkiezingen. In het Verenigd Koninkrijk gelden regels voor de onafhankelijkheid van nieuwszenders en die heeft GB News overtreden, oordeelde de toezichthouder Ofcom. De zender moet 100.000 pond (ruim 119.000 euro) betalen.

De Conservatief Sunak was in februari te gast in een programma waar het publiek vragen mocht stellen. Sommige mensen uit het publiek waren kritisch, maar er werd nauwelijks doorgevraagd. Kritische opmerkingen van Sunak over Labour, de belangrijkste opponent van de Conservatieve Partij kregen ook geen weerwoord, oordeelde de toezichthouder eerder.

De boete is zo hoog vanwege de "ernst en de terugkerende aard van de overtreding" door de zender, zegt Ofcom. GB News moet bovendien verplicht een verklaring van de toezichthouder uitzenden. De zender vecht het oordeel aan. Topman Angelos Frangopoulos spreekt van een "directe aanval op de vrijheid van meningsuiting en journalistiek in het VK".

GB News omschrijft zichzelf als een onafhankelijke nieuwszender, maar heeft een rechtse signatuur. De bekende Brexitvoorvechters Nigel Farage en Jacob Rees-Mogg hebben bijvoorbeeld op prime time hun eigen opinieprogramma's op de zender.

Meer uit Buitenland

Parijse politie schiet man met mes neer bij Arc de Triomphe

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.

26 minuten geleden
Frankrijk bespreekt oefenen met kernarsenaal met andere landen

MÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.

27 minuten geleden
Regering VS steekt 38,3 miljard dollar in ICE-detentiecentra

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.

1 uur geleden
Trump dringt bij Zelensky aan op deal met Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.

2 uur geleden
VS denken dat hun troepen in Europa niet snel elders nodig zijn

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.

3 uur geleden
Harvard aangeklaagd in VS om achterhouden documenten over racisme

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldt dat het Harvard heeft aangeklaagd. De prestigieuze universiteit zou hebben geweigerd documenten over te dragen die verband houden met onderzoeken naar racisme bij de toelatingsprocedure.

3 uur geleden
Moeder in Frankrijk opgepakt na vondst baby's in vriezer

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Een 50-jarige vrouw is in Frankrijk opgepakt na de vondst van twee pasgeboren baby's in een vriezer. Ze heeft toegegeven dat het haar kinderen zijn en dat zij ze heeft ingevroren, aldus het Franse openbaar ministerie.

3 uur geleden