Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse zender krijgt boete voor kritiekloze uitzending met Sunak

Britse zender krijgt boete voor kritiekloze uitzending met Sunak

LONDEN (ANP) - De Britse televisiezender GB News heeft een boete gekregen voor een uitzending met toenmalig premier Rishi Sunak in aanloop naar de verkiezingen. In het Verenigd Koninkrijk gelden regels voor de onafhankelijkheid van nieuwszenders en die heeft GB News overtreden, oordeelde de toezichthouder Ofcom. De zender moet 100.000 pond (ruim 119.000 euro) betalen.

De Conservatief Sunak was in februari te gast in een programma waar het publiek vragen mocht stellen. Sommige mensen uit het publiek waren kritisch, maar er werd nauwelijks doorgevraagd. Kritische opmerkingen van Sunak over Labour, de belangrijkste opponent van de Conservatieve Partij kregen ook geen weerwoord, oordeelde de toezichthouder eerder.

De boete is zo hoog vanwege de "ernst en de terugkerende aard van de overtreding" door de zender, zegt Ofcom. GB News moet bovendien verplicht een verklaring van de toezichthouder uitzenden. De zender vecht het oordeel aan. Topman Angelos Frangopoulos spreekt van een "directe aanval op de vrijheid van meningsuiting en journalistiek in het VK".

GB News omschrijft zichzelf als een onafhankelijke nieuwszender, maar heeft een rechtse signatuur. De bekende Brexitvoorvechters Nigel Farage en Jacob Rees-Mogg hebben bijvoorbeeld op prime time hun eigen opinieprogramma's op de zender.

Meer uit Buitenland

Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

6 minuten geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

20 minuten geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

38 minuten geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

1 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

2 uur geleden
China bevestigt bezoek Xi aan Verenigde Staten dit najaar

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.

4 uur geleden
Belgische coalitie ruziet over NAVO-norm

BRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.

4 uur geleden