Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse zender krijgt boete voor kritiekloze uitzending met Sunak

Britse zender krijgt boete voor kritiekloze uitzending met Sunak

LONDEN (ANP) - De Britse televisiezender GB News heeft een boete gekregen voor een uitzending met toenmalig premier Rishi Sunak in aanloop naar de verkiezingen. In het Verenigd Koninkrijk gelden regels voor de onafhankelijkheid van nieuwszenders en die heeft GB News overtreden, oordeelde de toezichthouder Ofcom. De zender moet 100.000 pond (ruim 119.000 euro) betalen.

De Conservatief Sunak was in februari te gast in een programma waar het publiek vragen mocht stellen. Sommige mensen uit het publiek waren kritisch, maar er werd nauwelijks doorgevraagd. Kritische opmerkingen van Sunak over Labour, de belangrijkste opponent van de Conservatieve Partij kregen ook geen weerwoord, oordeelde de toezichthouder eerder.

De boete is zo hoog vanwege de "ernst en de terugkerende aard van de overtreding" door de zender, zegt Ofcom. GB News moet bovendien verplicht een verklaring van de toezichthouder uitzenden. De zender vecht het oordeel aan. Topman Angelos Frangopoulos spreekt van een "directe aanval op de vrijheid van meningsuiting en journalistiek in het VK".

GB News omschrijft zichzelf als een onafhankelijke nieuwszender, maar heeft een rechtse signatuur. De bekende Brexitvoorvechters Nigel Farage en Jacob Rees-Mogg hebben bijvoorbeeld op prime time hun eigen opinieprogramma's op de zender.

Meer uit Buitenland

Duitsland looft miljoen uit voor gouden tip stroomuitval Berlijn

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de links-extremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.

43 minuten geleden
EU-buitenlandchef: Holocaustherdenking dit jaar extra urgent

BRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.

1 uur geleden
Noord-Korea vuurt zeker één raket af richting Japan

TOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.

1 uur geleden
Amerikaanse dienst ICE helpt bij beveiliging Winterspelen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.

1 uur geleden
EU en India komen ook defensie- en veiligheidspact overeen

NEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.

2 uur geleden
Aardverschuiving West-Java kost aan 23 militairen het leven

BANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.

3 uur geleden
Dodental door winterstorm VS loopt verder op

NEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.

5 uur geleden