Britse zender krijgt boete voor kritiekloze uitzending met Sunak
LONDEN (ANP) - De Britse televisiezender GB News heeft een boete gekregen voor een uitzending met toenmalig premier Rishi Sunak in aanloop naar de verkiezingen. In het Verenigd Koninkrijk gelden regels voor de onafhankelijkheid van nieuwszenders en die heeft GB News overtreden, oordeelde de toezichthouder Ofcom. De zender moet 100.000 pond (ruim 119.000 euro) betalen.
De Conservatief Sunak was in februari te gast in een programma waar het publiek vragen mocht stellen. Sommige mensen uit het publiek waren kritisch, maar er werd nauwelijks doorgevraagd. Kritische opmerkingen van Sunak over Labour, de belangrijkste opponent van de Conservatieve Partij kregen ook geen weerwoord, oordeelde de toezichthouder eerder.
De boete is zo hoog vanwege de "ernst en de terugkerende aard van de overtreding" door de zender, zegt Ofcom. GB News moet bovendien verplicht een verklaring van de toezichthouder uitzenden. De zender vecht het oordeel aan. Topman Angelos Frangopoulos spreekt van een "directe aanval op de vrijheid van meningsuiting en journalistiek in het VK".
GB News omschrijft zichzelf als een onafhankelijke nieuwszender, maar heeft een rechtse signatuur. De bekende Brexitvoorvechters Nigel Farage en Jacob Rees-Mogg hebben bijvoorbeeld op prime time hun eigen opinieprogramma's op de zender.
Meer uit Buitenland
BELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vucic heeft het VN-tribunaal dat de Bosnisch-Servische ex-generaal Ratko Mladic tot levenslang heeft veroordeeld "onbeschaafd" genoemd. Het hof heeft geweigerd Mladic te laten gaan om in Servië te sterven. Hij overleed donderdag in de gevangenis in Scheveningen, waar het hof een afdeling heeft.
22 minuten geledenOSLO (ANP) - Koning Haakon legt komende dinsdag voor de Storting, het Noorse parlement, officieel de eed af als nieuwe koning van Noorwegen. Dat bevestigde voorzitter Masud Gharahkhani vrijdag aan de Noorse omroep NRK.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties moet noodgedwongen verder krimpen. Volgens informatie van persbureau Reuters valt de begroting van de UNHCR komend jaar 16 procent lager uit en zijn er ongeveer 3500 functies minder voorzien.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU stuurt voor 2 miljoen euro aan noodhulp naar Nepal vanwege de verwoestende overstromingen daar, meldt de Europese Commissie vrijdag. Het gaat om geld voor voedsel, gezondheidszorg, schoon water en sanitaire voorzieningen, staat in een persbericht.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Twee hooggeplaatste militairen in China zijn ontheven uit hun functie binnen de Centrale Militaire Commissie (CMC), het militaire orgaan in China dat onder meer de strijdmacht aanstuurt.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Met het overlijden van koning Harald is een tijdperk ten einde, maar het markeert ook het begin van een nieuw tijdperk. Dat zei minister-president Jonas Gahr Støre tijdens een toespraak op nationale televisie naar aanleiding van de dood van de vorst. "De koning is dood. Leve de koning." Harald overleed vrijdag op 89-jarige leeftijd, waarna hij direct werd opgevolgd door zijn zoon, Haakon.
4 uur geledenOSLO (ANP) - De officiële titel van de nieuwe Noorse koning is Haakon VIII. Dat maakte het nieuwe staatshoofd van Noorwegen vrijdag aan het begin van de middag bekend. De 53-jarige Haakon volgt zijn vader Harald op, die vrijdagochtend op 89-jarige leeftijd overleed.
5 uur geleden