Britse zender krijgt boete voor kritiekloze uitzending met Sunak
LONDEN (ANP) - De Britse televisiezender GB News heeft een boete gekregen voor een uitzending met toenmalig premier Rishi Sunak in aanloop naar de verkiezingen. In het Verenigd Koninkrijk gelden regels voor de onafhankelijkheid van nieuwszenders en die heeft GB News overtreden, oordeelde de toezichthouder Ofcom. De zender moet 100.000 pond (ruim 119.000 euro) betalen.
De Conservatief Sunak was in februari te gast in een programma waar het publiek vragen mocht stellen. Sommige mensen uit het publiek waren kritisch, maar er werd nauwelijks doorgevraagd. Kritische opmerkingen van Sunak over Labour, de belangrijkste opponent van de Conservatieve Partij kregen ook geen weerwoord, oordeelde de toezichthouder eerder.
De boete is zo hoog vanwege de "ernst en de terugkerende aard van de overtreding" door de zender, zegt Ofcom. GB News moet bovendien verplicht een verklaring van de toezichthouder uitzenden. De zender vecht het oordeel aan. Topman Angelos Frangopoulos spreekt van een "directe aanval op de vrijheid van meningsuiting en journalistiek in het VK".
GB News omschrijft zichzelf als een onafhankelijke nieuwszender, maar heeft een rechtse signatuur. De bekende Brexitvoorvechters Nigel Farage en Jacob Rees-Mogg hebben bijvoorbeeld op prime time hun eigen opinieprogramma's op de zender.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
34 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
2 uur geledenASHKELON (ANP/AFP) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
2 uur geledenMANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.
4 uur geleden